Marcian1234

Jak podłączyć Tura PILNE ! :)

Polecane posty

Marcian1234    17

Pisze w imieniu kolegi

 

 

Kupił ostatnio tura Maileuxa MX 100 do Fendta 312 lsa z 1993 roku.

 

Od tura idą 5 węży ale nie ma szybko złącza i rozdzielacza oryginalnego do tego tura tylko są same węże.

 

Dodam że ma jojstik i rozdzielacz tylko że na 4 wejścia.Jak to podłączyć ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

jeżeli jest to z hydraulicznym poziomowaniem to bez oryginalnego rozdzielaza może mieć problem


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

do tura idzie 5 węży bo podnoszenie jest siłownikiem jednostronnego działania a operowanie łyżką to idzie 2 węże i do zamykania i otwierania np. krokodyla 2 węże jeżeli ma joistick to potrzebny jest elektro zawór który pod naciśnięciem tego guzika będzie dawał ole na krokodyl a nie na wysypywanie łyżki. a w rozdaielaczu masz 4 wejścia więc na jednej sekcji podepnij podnoszenie czyli te od podnoszenie a tą dziurę od powrotu zaślep bo jest jedno sekcyjny a pod drugie 2 wejścia podepnij węże do elektro zaworu o ile mas za jak nie to trzeba kupić a od elektor zaworu 2 wyjścia na wysypywanie a 2 na zamykanie krokodyla jak coś nie rozumiesz to pisz ale myślę że opisałem to szczegółowo


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

nie wiem czy widziałeś kiedyś fendta.z przodu ma takie 4 wyjścia od hydraulik i chce właśnie tam podpiąć.Do tura idzie kabel więc jest tam elektrozawór . Na pewno 2 przewody ma iść do podnoszenia a 2 do wywrotu i składani. ale po co ten 5 ??? Tak ładowacz ma hydrauliczne poziomowanie

 

ja bym to zrobił tak

 

z przodu co ma te 4 wyjścia to bym podpią jak do zwykłego rozdzielacza.A ten 5 dać na powrót czy zasilanie ??

 

Bo tak 2 ma podpięte góra dół 2 do wywrotu tylko z tym 5 nie ma co zrobić.

 

3 sekcje to ładowacz ma już w sobie tylko sprawa podłączenia by była kabli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Piąty prawdopodobnie jest to powrót ale tak bez zdjęć to jak "niewidomy w nocy" mogę stwierdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

jeżeli masz josick i 3 sekcje to masz elektor zawor wiec zamykanei krokodyla pod elektro wraz z wysypywaniem łyżki od elktro idą 2 węże podpinasz pod te 2 z 4 przy traktorze i pod jedno podpinasz podnoszenia całego ładowacza a jedną dzire deklujesz


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ta jedną to ty sobie możesz "zadaklować" :D :lol: :lol: :lol: - chyba nie wiesz na jakiej zasadzie działa hydraulika siłowa to nie to samo co sanitarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

no jeżeli masz rozdzielacz i siłownik jednostronnego działania to podpinasz jedne wąż a w druga dziure aby się nie brudziło deklujesz


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BobsMF    40

wydaje mi się, że 5 przewód to jest wolny spływ z elektrozaworu tak jak napisał roman05. Jutro jeszcze sprawdzę na ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

zgadzam się BobaMF dwa to podnoszenie i opuszczanie drugie dwa to przechylanie łyżki a 5 to wolny spływ po to jak byś np. przy samym dole otworzył łyżkę na max i zaczął podnosić tura to siłowniki od poziomowania chciały by ją otworzyć wtedy zawór który jest na wewnętrznej stronie tura upuści oleju i po to właśnie ten 5 kabel. a elektrozawór do krokodyla też powinien być na wewnętrznej stronie razem skręcony z tym przelewowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

no jeżeli masz rozdzielacz i siłownik jednostronnego działania to podpinasz jedne wąż a w druga dziure aby się nie brudziło deklujesz

Kolega pisze od samego początku że idą dwa przewody do podnoszenia tura i dwa od łychy czyli obie sekcje są dwustronne. Piąty przewód to najprawdopodobniej wolny spływ a to łatwo sprawdzić poprostu jeżeli dobrze podłączone jest zasilanie i powrót to z wolnego spływu olej powinien lecieć tylko wtedy gdy używamy sekcji rozdzielacza w położeniu neutralnym nie powinno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ladowaczeMX    1

Pisze w imieniu kolegi

 

 

Kupił ostatnio tura Maileuxa MX 100 do Fendta 312 lsa z 1993 roku.

 

Od tura idą 5 węży ale nie ma szybko złącza i rozdzielacza oryginalnego do tego tura tylko są same węże.

 

Dodam że ma jojstik i rozdzielacz tylko że na 4 wejścia.Jak to podłączyć ?????

 

 

Przyślij mi zdjęcia na maila mx@gregoire-besson.pl

coś wymyślimy. 5 węży = podnoszenie + opuszczanie + nabieranie + wysyp + wolny spływ

Jeżeli w rozdzielaczu masz tylko 4 wyjścia to może być to nie od MX.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez grego
      Witam, udało mi się dostać stary dystrybutor do paliwa Adaprim 1031 (jeszcze Czechosłowacki bez elektroniki) ale coś jest tam kombinowane z kablami widać, że był inaczej podłączony niż na schemacie, a i to zostało wyrwane. Przewody w tej puszce moge podłączyć według schematu ale co dalej jak go zasilić? Według schematu jedno wejście jest na siłę i idzie na silnik i są jakieś dwa wejście tak jakby na 230V nie wiem dlaczego tak jest, aktualnie jedno jest zaślepione i było to jakoś na krótko podłączone. Zastanawia mnie jak dystrybutor ma odłączyć/załączyć silnik skoro zasilanie jest bezpośrednio z zewnątrz? Może ma być jeszcze jakiś dodatkowy zewnętrzny przekaźnik? Ma ktoś coś podobnego lub wie o co w tym chodzi?
       
       


    • Przez Czeladnik
      Czcę zamienić mechaniczny na elektroniczny ale nie wiem jak?
      Są takie podłończenia
      D- to masa
      D+ to nie wiem?
      DF też nie wiem?
      W starym mam
      15
      67
      I masa na obudowie.
    • Przez luki2104
      Witam planuje zakupy ma być to główny Ciągnik w gospodarstwie pracę jakie ma wykonywac to :
      Praca z ladowaczem (ładowanie obornika, ubijanie kukurydzy i sianokiszonki)
      Uprawa ziemi (głównie orka )
      Zależy mi żeby był to ciężki traktor, powierzchnia gospodarstwa to 35ha posiadam już 4 inne ciagniki
    • Przez DawidWsik
      Witam posiadam adaptację do ciągnika Renault Ares 546RZ. Mogę sprzedać sam rozdzielacz z dżojstik w niższej cenie. Wszystko sprawne zdemontowane z ciągnika. 
      https://www.olx.pl/oferta/adaptacja-tura-do-mailleux-mx-120-CID757-IDmeJSI.html
    • Przez dzikidaniel
      Czy ktoś wie czy adaptacja z Celtisa będzie pasować na Aresie 556? Silniki niby te same jednak budowa może się różnić i już będzie problem.
      Pytam się gdyż mogę kupić tura do małego Aresa tyle że jest on zdjęty z Celtisa.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj