Zaloguj się, aby obserwować  
jasuomi

budowa stajni

Polecane posty

jasuomi    0

Witam! Moja mama posiada hektar pola, a mój stan zdrowia nie pozwala mi iść do pracy (choroba psychiczna). Przynajmniej na razie. Niestety nie mam pieniędzy, tylko rentę. Ale moja mama może mi pomoc. Na co mi pozwoli 1 hektar ziemi? Ja bym chciał tak 1-2 świnie i jak najwięcej drobiu. Kury , gęsi kaczki. Tylko nie wiem czy pola mi styknie (nie pytam się, czy mi się oplaca, tylko, czy starczy mi renty 750 zlotych na użytkowanie tego wszystkiego {nie na budowę stajni tylko na użytkowanie - oranie pola dokupowanie jakiś odżywei niezbędnych czy jedzenia dla zwierząt}).

Moje pytanie brzmi, ile kosztowało by wybudowanie stajni na to i , czy można liczyć na jakieś dofinansowanie dla drobnych rolników, trudniących się "na własne potrzeby". I jak duża powinna być ta stajnia.

I jeszcze jedno pytanie, (napiszę tu , nie będę zakładał kilku postów) - co musiałbym uprawiać.

W ostateczności myślałem, żeby się prtzeprowadzić do dziadków, miałbym bliżej do pola i starą stajnie.

A gdybym chciał kupować paszę i dodatkowo 70 arów pola (2 świnie, 10 kur na mięso, 2 gęsi, 3-5 kaczek), to ile by mnie to kosztowalo, gdyby rozbić to na miesiące? Jakie np. zabiegi przeprowadza się przed sadzeniem i po zbiorze (mówię tu o orce na przykład) i ile wynajęcie tego kosztuje?

 

 

Odpowiedzcie proszę. Chcę się w ogóle na początek rozeznać, czy w ogóle jest o czym marzyć, a jak już będzie ok, to sobie poczytam, popytam dziadków, co i jak i do dzieła. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!

 

 

(Z góry przepraszam za moją słabą inteligencję i bardzo proszę -0 bez obraźliwych komentarzy, bo jjuż mi się zdarzało na innych forach. )

Edytowano przez jasuomi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to lubisz to pewnie, że się opłaca, ale jeśli na tym 1 hektarze chcesz zarobić to nic z tego. Oczywiście jeśli rozwiniesz gospodarstwo to powioli będzie Ci ono przynosiło zyski.

Co do dofinansowywań to nie wiem czy nie będzie w tym przeszkadzał fakt, że jesteś na rencie, ale tego pewien nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasuomi    0

Nie będzie pszeszkadzało, że jestem na rencie, ponieważ to wszystkjo na razie było by na mamę i jej siostrę, a ja tylko bym pracował, tak dla siebie. Nie myślę o celach zarobkowych. Przynajmniej na razie. Za mało tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj pełna zgoda,jednak musisz też pamiętać o tym,że gospodarstwa nie rozwiniesz w jeden rok,to raczej długofalowe inwestycje w zależności od tego na co się nastawiasz. Hodowla itd. Na 1 ha raczej ciężko mówić o utrzymaniu,raczej hobbystycznie,ale z czasem kto wie.


www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_j    3

Jasuomi, pozostając z całym szacunkiem dla Ciebie powiem tak:

 

Po pierwsze: znam dwa przypadki chówu zwierząt przez osoby chore. W obu kończyło się to okresowo ogromnymi zaniedbaniami w odniesieniu dla zwierząt. Dlatego proponuję przemyśl to sobie jeszcze, mając na uwadze ich dobrostan.

 

Druga rzecz: piszesz o stajni w kontekście świń i kur, pytasz o zabiegi przed sadzeniem i po zbiorze, o ich ceny. Oznacza to, że nie masz nawet podstawowej wiedzy o rolnictwie. Może warto by jednak zacząć od lektury jakiejś książki ?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Dziuba
      Witam. Chciałem pszerobic swój kultywator na agregat uprawowy co sądzicie o dorobieniu wału packera??? A moze jakas inna opcja zdjecia moze ktos ma swojego cuda 😉 pozdrawiam 
       
    • Przez michalkowalski115
      Witam. Przymierzam się do odbudowy stodoły na starych fundamentach(są sprawdzone przez nadzór budowlany), jednak chce wymienić całą posadzke, ponieważ stara była popękana oraz nierówno wylana. W projekcie mam podsypkę piaskową zagęszczoną na 30cm, podkład betonowy na 10 cm, następnie folia z siatka i na to wylewka 4cm. I teraz mam kilka pytań: ile cm starego piachu powinienem wybrać? (projektant mi powiedział że tyle ile będzie podsypka plus wylewki, lecz wole o opinie kogoś kto miał w praktyce z tym do czynienia), Oraz czy po zagęszczeniu podłoża mogę od razu położyć folie z siatką i wylać posadzkę na grubość 14 cm betonu B25?  Zamówiłem już piach 120 ton, czy mniej więcej tyle powinno wystarczyć na 180m2?
      Pozdrawiam
    • Przez Rzodkiewka
      Witajcie ,
      szukam łąki z wiatą, na wynajem,dla dwóch koni, najlepiej w kujawsko-pomorskim.
      Wysokość comiesięcznej opłaty do uzgodnienia.
      Z góry bardzo dziękuję za propozycje !
    • Przez Bob27
      Witam,
      Rozważam kupno małego ciągnika do obsługi niewielkiej stajni (6 koni) i 3 ha gruntu przy stajni. Grunt jest obsiany trawą. Ciągnik musi mieć ładowacz czołowy, do transportu bel siana/słomy, poza tym będzie używany do koszenia pastwiska, brony, talerzówka, w zimie odśnieżanie dojazdu do domu (100 m). Najlepiej jakby miał napęd 4x4. Budżet jak najniższy ale w granicach rozsądku w stosunku do jakości, nie wiem za jakie pieniądze można kupić coś sensownego. Mam dostęp do MTZ-82 ale do moich celów jest za duży i nieporęczny.
    • Przez dzony9203
      Witam.
      Zastanawiam się nad zrobieniem ramy do bron ciezkich.
      Myślę aby domyślnie miała 6-7 pól, składana oczywiście. Pewnie hydraulicznie. 
      Będzie to ciągnąć ciągnik o mocy 80 koni.
      Z jakiego materiału radzicie zrobić ramę? Profil, ceownik czy może dwuteownik? Jak grubość ścianki?
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj