Skocz do zawartości

Zdjęcie

budowa stajni

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jasuomi

jasuomi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 13:37

budowa stajni Witam! Moja mama posiada hektar pola, a mój stan zdrowia nie pozwala mi iść do pracy (choroba psychiczna). Przynajmniej na razie. Niestety nie mam pieniędzy, tylko rentę. Ale moja mama może mi pomoc. Na co mi pozwoli 1 hektar ziemi? Ja bym chciał tak 1-2 świnie i jak najwięcej drobiu. Kury , gęsi kaczki. Tylko nie wiem czy pola mi styknie (nie pytam się, czy mi się oplaca, tylko, czy starczy mi renty 750 zlotych na użytkowanie tego wszystkiego {nie na budowę stajni tylko na użytkowanie - oranie pola dokupowanie jakiś odżywei niezbędnych czy jedzenia dla zwierząt}).
Moje pytanie brzmi, ile kosztowało by wybudowanie stajni na to i , czy można liczyć na jakieś dofinansowanie dla drobnych rolników, trudniących się "na własne potrzeby". I jak duża powinna być ta stajnia.
I jeszcze jedno pytanie, (napiszę tu , nie będę zakładał kilku postów) - co musiałbym uprawiać.
W ostateczności myślałem, żeby się prtzeprowadzić do dziadków, miałbym bliżej do pola i starą stajnie.
A gdybym chciał kupować paszę i dodatkowo 70 arów pola (2 świnie, 10 kur na mięso, 2 gęsi, 3-5 kaczek), to ile by mnie to kosztowalo, gdyby rozbić to na miesiące? Jakie np. zabiegi przeprowadza się przed sadzeniem i po zbiorze (mówię tu o orce na przykład) i ile wynajęcie tego kosztuje?

Odpowiedzcie proszę. Chcę się w ogóle na początek rozeznać, czy w ogóle jest o czym marzyć, a jak już będzie ok, to sobie poczytam, popytam dziadków, co i jak i do dzieła. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!

(Z góry przepraszam za moją słabą inteligencję i bardzo proszę -0 bez obraźliwych komentarzy, bo jjuż mi się zdarzało na innych forach. )

Edytowany przez jasuomi, 04 marzec 2013 - 14:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
budowa stajni Dzisiaj, 21:01
  •  

#2 Share Mateusz19980916

Mateusz19980916

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 138 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 16:19

budowa stajni Jeśli to lubisz to pewnie, że się opłaca, ale jeśli na tym 1 hektarze chcesz zarobić to nic z tego. Oczywiście jeśli rozwiniesz gospodarstwo to powioli będzie Ci ono przynosiło zyski.
Co do dofinansowywań to nie wiem czy nie będzie w tym przeszkadzał fakt, że jesteś na rencie, ale tego pewien nie jestem.

#3 Share jasuomi

jasuomi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 17:44

budowa stajni Nie będzie pszeszkadzało, że jestem na rencie, ponieważ to wszystkjo na razie było by na mamę i jej siostrę, a ja tylko bym pracował, tak dla siebie. Nie myślę o celach zarobkowych. Przynajmniej na razie. Za mało tego.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share SklepMizarComPl

SklepMizarComPl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 22:11

budowa stajni Tutaj pełna zgoda,jednak musisz też pamiętać o tym,że gospodarstwa nie rozwiniesz w jeden rok,to raczej długofalowe inwestycje w zależności od tego na co się nastawiasz. Hodowla itd. Na 1 ha raczej ciężko mówić o utrzymaniu,raczej hobbystycznie,ale z czasem kto wie.
www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share tomek_j

tomek_j

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 20:03

budowa stajni Jasuomi, pozostając z całym szacunkiem dla Ciebie powiem tak:

Po pierwsze: znam dwa przypadki chówu zwierząt przez osoby chore. W obu kończyło się to okresowo ogromnymi zaniedbaniami w odniesieniu dla zwierząt. Dlatego proponuję przemyśl to sobie jeszcze, mając na uwadze ich dobrostan.

Druga rzecz: piszesz o stajni w kontekście świń i kur, pytasz o zabiegi przed sadzeniem i po zbiorze, o ich ceny. Oznacza to, że nie masz nawet podstawowej wiedzy o rolnictwie. Może warto by jednak zacząć od lektury jakiejś książki ?...