Skocz do zawartości

Zdjęcie

Płużki do podorywki

67 odpowiedzi na ten temat

#61 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 20:09

Płużki do podorywki przeskoczy, a przez to, że po żniwach uprawiam jak najpłycej to możliwe...gdyby talerzówka miała jakies zgrzebło przed talerzami, które rozciągnęłoby słomę to myślę, że nie byłoby problemu-może kiedyś coś zrobię...

nie mam obornika słomiastego więc nie wiem jakby to wyglądało, tylko ze po oborniku robię głębiej więc pewnie było by lepiej...

moja jest 3,2m V i MF 100 KM.ile dają tak naprawde wałki to się przekonam dopiero w tym sezonie ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Płużki do podorywki Dzisiaj, 10:00
  •  

#62 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 20:19

Płużki do podorywki

przeskoczy, a przez to, że po żniwach uprawiam jak najpłycej to możliwe...gdyby talerzówka miała jakies zgrzebło przed talerzami, które rozciągnęłoby słomę to myślę, że nie byłoby problemu-może kiedyś coś zrobię...

To jakoś to regulujesz głębokość no więc jakis akpil albo bomet vka z tależami 510, (czy do 73km vka 2,7m to nie za dużo?) więc mam gniazda wytłuczone przez zwierzyne, czasami kilka miejsc gdzie nie wiejdzie kombajn bo albo wytłuczone albo tak mokro że się boi zakopać i zostawi, więc czy tam gdzie zostawił wyłożone z zielem zboże, potnie zwykła talerzówka, a słome to takie zwykłe cienkie kupeczki co na zakręcie zostało czy przy wyrzucaniu beli, lub jakaś mizerna owsianka, no i poplon gorczycy czy przed orką zimową z kilka dni wcześniej warto bełtnąć talerzówką czy to potem mniej się zapycha taka gorczyca czy gorzej?

#63 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 20:28

Płużki do podorywki

więc czy tam gdzie zostawił wyłożone z zielem zboże, potnie zwykła talerzówka, a słome to takie zwykłe cienkie kupeczki co na zakręcie zostało czy przy wyrzucaniu beli, lub jakaś mizerna owsianka

Nie potnie, pójdzie górą, chyba że kupisz taką 3 tony ;)

#64 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 grudzień 2007 - 20:32

Płużki do podorywki

Nie potnie, pójdzie górą, chyba że kupisz taką 3 tony ;)

Dobra słomy nie potnie ale czy wyłożone i wytłuczone przez zwierzyne zboże potnie? (tzn przenżyto to wysokie u mnie rośnie :P )
albo inaczej to jak talerzówka przeskoczy te kupki słomy i w wyłożonym zbożu po wierzku by jeździła to ścierniskowy by to wymieszał z ziemią?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#65 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 08:37

Płużki do podorywki Rozpisujecie się że tarzówka to oszczędność czasu i paliwa, ale żeby było dobrze to dwa razy trzeba w odstępie czasu robić, więc jak talerzówka 2,7 m dwa razy ma robić to chyba na jedno wyjdzie oblecieć podorywke w 4x35 i jakiś waęłk strunowy lub podobny ciągać za pługiem żeby wyrównywał.
Za 6 - 7 tyś które trzeba wydać na najtańszą talerzówke 2,7 m będą podwyższane pługi na zabezpieczeniu zrywalnym z wydłużoną ramą więc nie ma prawa się nic zapychać a było by 4x35 lub 5x30 a do zimowej orki zawsze można 5tą skibe zdjąć, zawsze to nowe pługi lepiej kryją,
No ale za talerzówką to stare zwykłe pługi też sobie powinny poradzić i się nie zapychać.

#66 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 10:05

Płużki do podorywki Jaką talrzówke pociągneła by zdrowa c360 (silnik po remoncie nowe opony żyleta!), bo dogadał bym się z kumplem a on jeszcze troche chce potrzymac c360 tak żeby na spólasa kupić talerze, no więc czy podołała by c360 z V-ką 2,4m?
Czy w talerzówce da się szybko zdjąć po jednym talerzu w razie gdyby nie podołała? i czy będzie wtedy szła robota, tzn czy nie bedzi eściągało i takie tam,
Jakie talerze lepsze w zawieszanej 510 czy 560, może węższą a na większe talerze to raz a dobrze zrobie

#67 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 10:08

Płużki do podorywki

Rozpisujecie się że tarzówka to oszczędność czasu i paliwa, ale żeby było dobrze to dwa razy trzeba w odstępie czasu robić, więc jak talerzówka 2,7 m dwa razy ma robić to chyba na jedno wyjdzie oblecieć podorywke w 4x35 i jakiś waęłk strunowy lub podobny ciągać za pługiem żeby wyrównywał.

Po podorywce też musze robić potem przejazd talerzówką lub kultywatorem, jeśli u Ciebie nie ma takiej potrzeby to faktycznie wyjdzie ekonomiczniej.

Jaką talrzówke pociągneła by zdrowa c360 (silnik po remoncie nowe opony żyleta!), bo dogadał bym się z kumplem a on jeszcze troche chce potrzymac c360 tak żeby na spólasa kupić talerze, no więc czy podołała by c360 z V-ką 2,4m?

C360 podoła 2,4m, kiedyś mój Ojciec robił takim zestawem tylko dodatkowo przód dociążał bo podrywało w transporcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 11:04

Płużki do podorywki Cały problem zaczyna się gdy jest zaperzone pole i trafi się taka urośnięta łata i zapycha się przy podorywce potem w tym samym miejscu w orce, a więc jak nie kijem go to pałą i musi być opryskane, bo może i talerzówka równo zrobi ale potnie te kepe perzu i jeszcze gorzej będzie.

Najważniejsza sprawa dla mnie czy ta talerzówka dobrze wymiesza gnój po ściernisku i na wiosne po oranym polu po dsiew czy przykryje gnój czy będzie tylko lekko zmieszany a potem siewnik będzie wyciągał?

Czy warto inwestować w jak największe talerze? Bury ma niewiele droższe talerzówki na talerze 560 a nawet 610, czy taka na talerzach 610 dużo lepiej idzie w ziemie i potnie słome i resztki? i czy na dużych talerzach dużo ciężej idzie taka talerzówka?