Ferdek07

Hamowanie przedniej osi w sdf agrofarm r3 explorer3

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ferdek07    75

czy też tak macie że po odpaleniu zimnego ciągnika np. teraz w niskich teperaturach przy redukcji z 1 na 2 po wciśnięciu sprzęgła ciągnik praktycznie zatrzymuje się jakby był hamowany? po rozgrzaniu jest lepiej, kilka razy zmieniałem olej w zwolnicach, problem pojawił się po zalaniu oleju 80w90 ls do zwolnic przejechałem z 10km potem olej zmieniłem na taki jak w skrzyni jednak po kilkudziesięciu mtg ciagnik jakby lekko hamował, po kolejnej wymianie oleju toczył się leciutko po czym po pewnym czasie znowu lekko trzyma, czy coś uszkodziłem tym olejem 80w90 zatarłem jakieś tarczki czy zły olej zalewam zalwałem total dynatrans mpv 10w30, spróbuje jeszcze zalać fuchs utto mp 10w30, poprzednią wymiane oleju nie robiłem jeździłem na jednym oleju 1700mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

tak jak pisałem w innym temacie,nie rozgrzany ciągnik jest jakby mułowaty i troche spowalnia przy wciśnięciu sprzęgła ale nie żeby coś hamowało,według mnie to zimny gęsty olej tak muli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no własnie, mam zamówiony w grene fuchs utto ma delikatnie rzadsze parametry tzn jest chyba troszkę żadszy, ale zastanawia mnie dlaczego było ok a po kilkunastu mtg już go lekko trzyma, zmieniałem olej w zwolnicach już 3 razy w przeciągu kilkudziesięciu mtg ostatnim razem olej był prawie czysty poprzednie czarny czarny jak smoła, podliwarowałem nawet każde koło z osobna kręci się płynnie ale z oporem oba koła taki sam opór sprawiają i zastanawia mnie jeszcze jedna opcja może nalać troszkę więcej tego oleju stanąć przodem w dół, w sumie to i tak więcej wchodzi niż katalogowe 1,5l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor89    60

ale pierwszym razem zalałeś oryginalny olej taki jaki zalecają w instrukcji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzesiek11
      Witam wszystkich.
      Mam zamiar kupić agrofarma 85, czy ktoś może mi coś o nim napisać? Jak ze spalaniem, jaką ma moc (do czego porównywalną), ile miejsca w kabinie, jak widoczność?
      Czekam na te i inne informacje, z góry dzięki wszystkim.
    • Przez sprite
      witam.. przy wlaczonym przednim napedzie i skreconych kolach podczas ruszania czuć jakby hamowanie ciagnika/ blokowanie napedu. Normalne to jest czy to jakas usterka? Efekt nie wystepuje przy ruszaniu z kolami ustawionymi na wprost, tylko przy skreconych.
    • Przez Patrykxd
      Witam niedawno naprawiałem przedni most w moim Deutz, były wymienione tulejki, uszczelniacze, łożyska zwrotnicy, sworznie i po ok. 80 mth zaczął cieknąć uszczelniacz zwolnicy ten duży zewnętrzny i praktycznie cały olej wyleciał i mam do was pytanie co może być przyczyną?
    • Przez janek884
      Witam,
      Chciałbym się Was poradzić w sprawie wycieku z przedniej zwolnicy. W miejscu gdzie zaznaczyłem na zdjęciu strzałką wycieka olej i jest luz w miejscu w którym wałek wchodzi do koła.  Luz jest wyczuwalny ręką i wynosi ok 2mm. Niedawno został wymieniony uszczelniacz w tym miejscu, jednak luz powoduje to że olej wciąż cieknie (po kilku mth od naprawy).
      Wyciek jest od strony koła, a od strony mostu przedniego jest szczelnie.
      Ma ktoś pomysł jak usunąć luz 2mm w miejscu strzałki na zdjęciu? Dodam że w drugim kole jest bez luzu.

    • Przez Wojtek026
      Jaki tani ładowacz polecanie do df agrofarm 85, ładowacz nie będzie dużo wykorzystywany dlatego chce ekonomiczne rozwiązania ale i nie chce potem żałować że kupiłem badziewie i się z tym męczyć, najtańszy metalfach i ten metaltechnik, przecztałem całe AF na ten temat i metalfach piszecie że mocowanie ma delikatne że coś tam nie wytrzymuje że rozdzielacz w gniazda wpinany to niby nie bardzo ale w sumie i na takich rozwiązaniach ludzie pracują, a metaltechnik to w ogóle że blee, a czy ja taki tur sam bedę w stanie zamontować  czy w takim metalfachu wszystko przypasuje do ciągnika z tym mocowaniem,
      a czy warto wiąść coś droższego ten ursusa czy hydramet no i jaki rozdzielacz powinien być jeśli agrofarm ma 52l/min na 2 pompach to jaki rozdzielacz min?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj