Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dobudówka pomieszczenia na zbiornik mleka do obory

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share northeastern

northeastern

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 18:53

Dobudówka pomieszczenia na zbiornik mleka do obory Tak jak w temacie,chciałbym się dowiedzieć czy potrzebne są jakieś pozwolenia na te kilka metrów kwadratowych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dobudówka pomieszczenia na zbiornik mleka do obory Dzisiaj, 07:17
  •  

#2 Share Rolnik773

Rolnik773

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 19:15

Dobudówka pomieszczenia na zbiornik mleka do obory przyłączam się do pytania .

#3 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 19:18

Dobudówka pomieszczenia na zbiornik mleka do obory to zależy jakich ma się sąsiadów można dobudować bez zgłaszania i będzie ok ale jak się ma wroga za płotem to i słupek ogrodzeniowy zalejesz i ciępodkabluje a potem w gazetach regionalnych cię opiszą na pierszej stronie samowola budowlana

#4 Share northeastern

northeastern

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 19:29

Dobudówka pomieszczenia na zbiornik mleka do obory Gdyby nie taki jeden nie byłoby wogule tego pytania.Czyli bez biurokracji się nie da,wiesz może ile z tym załatwiania i jakie koszty?

#5 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 19:30

Dobudówka pomieszczenia na zbiornik mleka do obory Ferdek nie zgodzę się z tobą można budować do 30m2 powierzchni (nawet ktoś mnie poprawiał na forum że do 35m2)tym bardziej w zabudowie śiedliska np. na podwórku .

#6 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 19:36

Dobudówka pomieszczenia na zbiornik mleka do obory można do 35m ale musi być wolno stojące.

#7 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 19:38

Dobudówka pomieszczenia na zbiornik mleka do obory A niby dlaczego?

#8 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 19:45

Dobudówka pomieszczenia na zbiornik mleka do obory przepisy się zmieniły kiedyś dobudowaliśmy do obory przybudówkę i nie trzeba było zezwolenia. W tamtym roku chcieliśmy zrobić taką z drugiej strony i okazało się że trzeba zrobić projekt i mieć zezwolenie.

#9 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 19:53

Dobudówka pomieszczenia na zbiornik mleka do obory Ale nie budowaliście na terenie podwórka tylko gdzieś na zewnątrz,a drugi temat to informowałeś sie u urzędników czy szukałeś w PB,bo takie coś nożna na zgłoszenie zamiaru budowy .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 03 marzec 2013 - 20:15

Dobudówka pomieszczenia na zbiornik mleka do obory 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
1) obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających za-budowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej:
a) parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m,
B) płyt do składowania obornika,
c) szczelnych zbiorników na gnojówkę lub gnojowicę o pojemności do 25 m3,
d) naziemnych silosów na materiały sypkie o pojemności do 30 m3 i wyso-kości nie większej niż 4,50 m,
e) suszarni kontenerowych o powierzchni zabudowy do 21 m2; http://isap.sejm.gov...40890414&type=3

Edytowany przez kozulek2, 03 marzec 2013 - 20:19.

#11 Share northeastern

northeastern

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 20:16

Dobudówka pomieszczenia na zbiornik mleka do obory Czyli do 35m,ściany tego pomieszczenia nie mogą przylegać do obory(odległość min.1cm :lol: od siebie).I w spokoju bez jakielkolwiek pozwoleń mogę na wiosne rozpocząć budowe?Dobrze zrozumiałem?

#12 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 20:24

Dobudówka pomieszczenia na zbiornik mleka do obory przeczytaj art.29 -mogą przylegać i te do 35m2...wolno stojące można do 25 m2- oczywiście na zgłoszenie ale bez pozwolenia.

Edytowany przez kozulek2, 03 marzec 2013 - 20:26.

#13 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 20:34

Dobudówka pomieszczenia na zbiornik mleka do obory Kozulek ostatnio nie jestem z PB na bieżąco ale napisz mi proszę czy płyty i zbiorniki na gnojowicę też bez zezwolenia bo wierzyć mi sie nie chce ,kilka lat temu budowałem płytę i trzy zbiorniki po10m3 aby ominąć zezwolenie bo wolno do 25m3 ale musiałem w gminie złożyć wniosek o zgłoszenie zamiaru budowy który wisiał przez 2 tygodnie w gablocie i jeśli nie było sprzeciwu nikogo to dopiero wtedy mogłem rozpoczać budowe.

#14 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 20:42

Dobudówka pomieszczenia na zbiornik mleka do obory no przecież pisze wyżej ... to cytat art.29 który mówi co i jak i do jakich powierzchni

#15 Share northeastern

northeastern

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 21:18

Dobudówka pomieszczenia na zbiornik mleka do obory Ok.dzięki za wszystkie info

#16 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 21:47

Dobudówka pomieszczenia na zbiornik mleka do obory mam garaż dostawiony do tzw letniej kuchni w jednym szeregu i chciałbym ta letnią kuchnię przerobić też na garaż w tym celu musiał bym przebudować jedną scianę w letniej kuchni tzn poszerzyć o 1,2m czy to też mogę zrobić na zgłoszenie, co do takiego zgłoszenia trzeba dołączyć? a gdyby nie zgłaszać i ktoś by podkablował to jakie konsekwencje?
ps. znajomy policjant nastraszył mnie że trzeba zgłaszac zmianę dachu z dachówki na blachę czy to też jest konieczne, lub wymianę okien na plastikowe?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 20:09

Dobudówka pomieszczenia na zbiornik mleka do obory Jeżeli ściana jest wewnątrz budynku to możesz robić co ci się podoba jeżeli dobudówka to tak jak pisaliśmy wyżej , a co do dachu to twoja sprawa czym pokrywasz i nie potrzebna żadna zgoda chyba że zmieniasz z płaskiego na np. dwuspadowy ,ewentualnie zgłoś do ubezpieczyciela po zmianie aby podnieść wartośc budynku,a okna to absurd gość Ciebie w konia robi ,takie zezwolenie trzeba mieć tylko od konserwatora zabytków np.jak mieszkasz w starej kamienicy :) .