Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przedni napęd massey ferguson 3060

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Adan1

Adan1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 13:52

Przedni napęd massey ferguson 3060 Co zrobić jeśli przedni napęd się nie rozłącza.Nie jest to elektromagnes bo sprawdzałem .Prosze o szybką odpowiedż

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przedni napęd massey ferguson 3060 Dzisiaj, 11:29
  •  

#2 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 03 marzec 2013 - 14:40

Przedni napęd massey ferguson 3060 Sprawdzales elektrozawor czy nie jest przyciety?
Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#3 Share Pawel1992mf

Pawel1992mf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 15:42

Przedni napęd massey ferguson 3060 W seri 30xx przedni napęd jest załączony gdy niema napięcia na elektrozaworze, więc jeśli silnik jest wyłączony to przdni napęd jest włączony.
Myśle że nie daje napięcia na elektrozawór kidy naciśniesz przycisk żeby rozłączyć napęd.

#4 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 03 marzec 2013 - 15:56

Przedni napęd massey ferguson 3060 A może po prostu nie wcisnąłeś hamulca i dlatego nie mozesz go rozłączyć... długo go masz ?
Przedni napęd ze względów bezpieczeństwa można wyłączyć po każdym odpaleniu dopiero po użyciu hamulca ( wciśnięcia pedałów), tak jak koledzy wyżej mówią jeśli nie dochodzi napiecie też się nie wyłącza.
Jeszcze może być wina małego ciśnienia że nie daje rady go rozłączyć pompa :)
Chyba że mimo użycia hamulca on się nie rozłącza to sprawdź kable, styki, może też być przy hamulcu czujnik walnięty i sygnału nie daje że już użyty, Ciekawe czy powyzej 14 km/h rozłączy.
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#5 Share pisklaczun

pisklaczun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 16:44

Przedni napęd massey ferguson 3060 na sam początek proponuję sprawdzić bezpiecznik czy się nie spalił, u mnie tak było, że bezpiecznik się przepalił i napęd cały czas był załączony

#6 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 17:06

Przedni napęd massey ferguson 3060 Bezpiecznik jest ale ogólnie od Autotronic'a a nie konkretnie od napędu więc i inne funkcje nie będą działały jak by co :)

Dodany obrazek

#7 Share pisklaczun

pisklaczun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 17:18

Przedni napęd massey ferguson 3060 jest od napędu w skrzynce bezpiecznikowej przy kierownicy, u mnie się przepalił i nie chciał rozłączać

#8 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 19:46

Przedni napęd massey ferguson 3060 No jest jest ale to nie tylko napęd ale i cały autotronic :) on ma 25A i odpowiada za :
- przełączanie żółw/zając
- blokada
- wom i hamulec wom
- biegi pełzajace
- kontrolka niskiego ciśnienia skrzyni i czujniki podnośnika ( ciągniki z Autotronic'em)
- kontrola Speedshift
- wewnętrzne gniazda zasilające
- monitor w ciągniku ( zapewnie chodzi tu o Datatronic)
- zawieszenie pneumatyczne fotela
Dane wyciągnięte z instrukcji - konkretnie z opisu bezpieczników :) innego od 4WD nie znalazłem :)

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share bodzioman18

bodzioman18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 19:52

Przedni napęd massey ferguson 3060 mi w 3070 też przedni napęd sie nie rozłaczał, przyczyną były 2 pierścienie które znajdują sie na wałku który wchodzi w skrzynie biegów

#10 Share Adan1

Adan1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 19:58

Przedni napęd massey ferguson 3060 Dzięki za odpowiedzi.Już doszłem to był autotronic pod podłoga jest padnęty. Mam pytanie gdzie można by go kupić.Prosiłbym o linki

#11 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 20:12

Przedni napęd massey ferguson 3060 Ał... :) Trochę dołożysz... a używka może by się znalazła :) Poszukaj na allegro czy innych takich cześci do MF i jak będą mieli cały ciagnik to i moduł autotronic też pewnie będzie :) Można kombinować na przekaźniki ale to już nie to i niebezpieczne ( widziałem 3690 tak zrobionego i chodził ale czy wszystko działało jak z komputerem to już nie wiem)

Dodany obrazek

#12 Share Adan1

Adan1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 21:31

Przedni napęd massey ferguson 3060 Może być używany ale prosiłbym o tani komputer jak możecie to podajcie numer katalogowy tego komputera mf 3060

#13 Share micro16

micro16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 21:56

Przedni napęd massey ferguson 3060 Ja mam Na przekaznikach Mf 6120 dynashift i 3095 dynashift, jedyne co moze byc w tym nie bezpieczne to to ze jakbys przypadkowo sobie przelaczyl skrzynie na wolniejsza podczas jazdy, ale akurat w skrzyni dynashift to nie dotyczy, Jesli sie zdecydujesz na przekazniki to dojdzie CI tylko jeden przycisk ( zmiana zakresow zolw/zajac) i podczas hamowania nie bedize Ci sie zalaczal 4X4, druga sprawa blokada mechanizmu roznicowego nie bedzie Ci sie rozlaczac gdy np. podniesiesz podnosnik czy nacisniesz hamulec. Generalnie nie namawiam ani nie odradzam tego. Wybor nalezy do Ciebie. Mnie koszty przerobek wyniosly 800-900 zl od sztuki, a koszt naprawy moduly z tego co pisza to koszt okolo 2000zl

#14 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 22:18

Przedni napęd massey ferguson 3060 sprawdź najpierw czujnik prędkości jazdy... Nie wiem jak i kto sprawdzał Ci ten moduł ale mam nadzieje że wiesz że na cewce zaworu od przedniego napędu NIGDY nie pojawi się napięcie w czasie kiedy ciągnik stoi w miejscu. Nawet kiedy kontrolka sygnalizuje wyłączenie napędu, na postoju jest on zawsze włączony. To tak na wszelki wypadek gdybyś niepotrzebnie zaczął grzebać w instalacji... Z doświadczenia wiem że takie rzeczy powodują opiłki złapane przez koło talerzowe "mostkujące" czujnik.

Edytowany przez rafik256, 04 marzec 2013 - 23:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 20:48

Przedni napęd massey ferguson 3060 Kolega wyżej wie co mówi bo mechanik z tego co czytałem :) Dużo ciekawych rzeczy na forum wniósł i cieszę się że znów się udziela :) A z tymi przkeaźnikami to dla jednego dobrze a dla drugiego nie :) Zrobisz sobie przełącznik np. na dźwigni ( każdy uważa ze najwygodniejsze miejsce) a potem niechcący cyk i... wiadomo co potem :) Najlepiej jak jest tak jak w orginale, dołożyć sie dołoży pieniędzy nie mało ale znów masz pare dobrych lat z głowy :)

Dodany obrazek