Zaloguj się, aby obserwować  
TEVEZ

Jak naprwić klemę w akumulatorze?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TEVEZ    3

Jak w temacie,wypaliłem słupek w akumulatorze jak go teraz naprawić domowym sposobem?

Podobno jakoś się to nadlewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ten koleś miał szczęście że ten akumulator nie wybuchł... szczerze powiem że ten pomysł z robieniem zwarcia między biegunami aby stopić opiłki ołowiu jest głupszy niż kilogram gwoździ ... :D

Nie róbcie i nie próbujcie tego sposobu jeżeli jesteście związani w jakiś sposób z wyglądem swojej twarzy :D

 

A tak do autora tematu, ja kiedyś wkręciłem wkręta w pozostałość po słupku, zrobiłem tulejkę jako formę tj. kolega na filmie, tylko że ja stopiłem na gazie w naczyńku trochę ołowiu i poprostu nalałem do tej tulejki zalewając wkręt jako wzmocnienie i słupek gotowy.

We francuskich samochodach są specjalne stalowe nakładki na słupki można i ich użyć, lub tak jak w akumulatorach żelowych bez słupka tylko dziurka z gwintem i też wystarczy.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piwex16    34

nie radzę tak robić znajomy prawie oczów nie stracił lepiej wydać 300-400 zł na akumulator to można zmienić nowe kupić a oczów i twarzy nie kupisz raz się żyje !!!


Miłość :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ja ostatnio prawie nowy akumulator wysadziłem w powietrze ;[ popuszczone miałem korki bo sie ładował a dwa metry dalej docinałem kątownik szlifierka, tylko przyłożyłem tarcze, iskra wpadła i było wielkie bum, na szczęście rozerwało górę i we mnie nic nie poleciało

Edytowano przez farmervip

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Ale jjest takie przyslowie polak madry po szkodzie

 

 

kiedys maz odpalal ciagnik 3P urzedzeniem rozruchowym aku bylo podniete i lekko pekniety.

 

Gdy podlaczyl urzedzenie wlaczyl swiatla to swiatla blyszczaly i gdy wcisnol starter to byl jeden wielki huk, aku w drobny mak roztrzaskalo, dobrze ze chlodnicy nie uszkodzilo.

 

 

Wiec lepiej uszkodzony aku wymienic na nowy niz bawic sie w regeneracje. Przeciez w aku jest kwas a on potrzeby tylko iskry zeby wybuchnac


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrobelek02    11

Kolega kiedyś zakręcił śrubę( chyba M12) jak urwał mu się słupek i to działało bardzo dobrze albo można rozpuścić ołów np. w garnku, formę można zrobić z rurki i nalać słupek. Powodzenia przy regeneracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Temat trochę niezgodny z treścią.

Czyli jak w temacie jak się klema popsuje to się ją wymienia.

A słupek akumulatora nadlewa się w formie roztopionym ołowiem. Koszt zrobienia tego w jakimś zakładzie nie jest drogi 10zł.

Uszkodzony-wypalony słupek nie dyskwalifikuje akumulatora, co innego pęknięta obudowa, choć i przy niewielkich pęknięciach da się fachowo naprawić. Naprawa słupka jest całkowicie normalną czynnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobra, starczy już tego. Wszystko już zostało napisane. W zasadzie od razu powinienem wywalić temat w kosmos, ale widzę, że większość postów jest rozsądnie napisana więc temat zamknę ale pozostanie, a film zostawiam jako przykład kompletnej bezmyślności i głupoty. Tak nie należy robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Camry
      Mam małe pytanko czy taki prostownik z rozruchem będzie dobry np. do rozruchu bizona czy też większego ciągnika . Jeśli macie lepsze propozycje to podsuncie. Wiem tematów było już dość dużo ale jakoś chodzi mi po głowie ten model a nigdzie tu na forum nie bylo o nim wzmianki. Dzięki 
      https://erli.pl/produkt/prostownik-z-rozruchem-class-750-lcd-rozruch-700a,166480992?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwnv-vBhBdEiwABCYQAxkx6XIYDalvfXO3ZVaR2kdU2vq10NvAl9YBT0uqTsAOZf32j7LRChoCQ80QAvD_BwE
       
    • Przez ma123
      Witam planuje zakup prostownika z rozruchem z tego co czytałem to dobrze by było gdyby miał chociaż 500ah podczas rozruchu głównie miał by służyć do odpalania c360 c330 zimą oba posiadają akumulator 120 ah jakie polecacie prostowniki z rozruchem 
    • Przez lysyrolnik
      Witam
       
      No i stalo sie w moim MTZ 82TS padly baterie, i tu nasuwa sie moje pytanie- Jakie polecacie akumulatory?
      dodam ze w moim MTZ-cie sia aku... 2x 6v
    • Przez Fugeo
      Cześć Jaki polecicie mi nowy prostownik 12 V i 6 V do 200 zł do ładowania głównie akumulatorów w ciągnikach. Pojemność największego w claasie to jak się nie mylę ok 160-170 Ah. I czy warto szukać prostownika z funkcją rozruchu?
    • Przez Rolnik4056
      Witam.
      Zmieniam akumlatory w c330 z 2x 6 v na 1 12V.
      I pisze z pytaniem czy akumlator o parametrach 12V 120Ah 1000A wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj