Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak naprwić klemę w akumulatorze?

• Zamknięty temat Ten temat jest zablokowany
8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share TEVEZ

TEVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 12:39

Jak naprwić klemę w akumulatorze? Jak w temacie,wypaliłem słupek w akumulatorze jak go teraz naprawić domowym sposobem?
Podobno jakoś się to nadlewa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak naprwić klemę w akumulatorze? Dzisiaj, 11:43
  •  

#2 Share gabriell

gabriell

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 12:47

Jak naprwić klemę w akumulatorze? masz tutaj filmik wszystko pokazane

#3 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 13:55

Jak naprwić klemę w akumulatorze? Ten koleś miał szczęście że ten akumulator nie wybuchł... szczerze powiem że ten pomysł z robieniem zwarcia między biegunami aby stopić opiłki ołowiu jest głupszy niż kilogram gwoździ ... :D
Nie róbcie i nie próbujcie tego sposobu jeżeli jesteście związani w jakiś sposób z wyglądem swojej twarzy :D

A tak do autora tematu, ja kiedyś wkręciłem wkręta w pozostałość po słupku, zrobiłem tulejkę jako formę tj. kolega na filmie, tylko że ja stopiłem na gazie w naczyńku trochę ołowiu i poprostu nalałem do tej tulejki zalewając wkręt jako wzmocnienie i słupek gotowy.
We francuskich samochodach są specjalne stalowe nakładki na słupki można i ich użyć, lub tak jak w akumulatorach żelowych bez słupka tylko dziurka z gwintem i też wystarczy.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#4 Share piwex16

piwex16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Zainteresowania:pasja Rolnictwo i oczywiście to tez praca :)

Napisany 03 marzec 2013 - 14:15

Jak naprwić klemę w akumulatorze? nie radzę tak robić znajomy prawie oczów nie stracił lepiej wydać 300-400 zł na akumulator to można zmienić nowe kupić a oczów i twarzy nie kupisz raz się żyje !!!
Miłość :P

#5 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 14:25

Jak naprwić klemę w akumulatorze? Ja ostatnio prawie nowy akumulator wysadziłem w powietrze ;[ popuszczone miałem korki bo sie ładował a dwa metry dalej docinałem kątownik szlifierka, tylko przyłożyłem tarcze, iskra wpadła i było wielkie bum, na szczęście rozerwało górę i we mnie nic nie poleciało

Edytowany przez farmervip, 03 marzec 2013 - 14:26.

:) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 14:33

Jak naprwić klemę w akumulatorze? Ale jjest takie przyslowie polak madry po szkodzie

kiedys maz odpalal ciagnik 3P urzedzeniem rozruchowym aku bylo podniete i lekko pekniety.

Gdy podlaczyl urzedzenie wlaczyl swiatla to swiatla blyszczaly i gdy wcisnol starter to byl jeden wielki huk, aku w drobny mak roztrzaskalo, dobrze ze chlodnicy nie uszkodzilo.

Wiec lepiej uszkodzony aku wymienic na nowy niz bawic sie w regeneracje. Przeciez w aku jest kwas a on potrzeby tylko iskry zeby wybuchnac
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#7 Share wrobelek02

wrobelek02

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 03 marzec 2013 - 14:42

Jak naprwić klemę w akumulatorze? Kolega kiedyś zakręcił śrubę( chyba M12) jak urwał mu się słupek i to działało bardzo dobrze albo można rozpuścić ołów np. w garnku, formę można zrobić z rurki i nalać słupek. Powodzenia przy regeneracji.

#8 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 15:31

Jak naprwić klemę w akumulatorze? Temat trochę niezgodny z treścią.
Czyli jak w temacie jak się klema popsuje to się ją wymienia.
A słupek akumulatora nadlewa się w formie roztopionym ołowiem. Koszt zrobienia tego w jakimś zakładzie nie jest drogi 10zł.
Uszkodzony-wypalony słupek nie dyskwalifikuje akumulatora, co innego pęknięta obudowa, choć i przy niewielkich pęknięciach da się fachowo naprawić. Naprawa słupka jest całkowicie normalną czynnością.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 03 marzec 2013 - 17:19

Jak naprwić klemę w akumulatorze? Dobra, starczy już tego. Wszystko już zostało napisane. W zasadzie od razu powinienem wywalić temat w kosmos, ale widzę, że większość postów jest rozsądnie napisana więc temat zamknę ale pozostanie, a film zostawiam jako przykład kompletnej bezmyślności i głupoty. Tak nie należy robić.