Zaloguj się, aby obserwować  
jarecki297

jaką przyczepę polecacie

Polecane posty

jarecki297    0

Witam tak jak w temacie.Chciałbym się spytać jaka według was przyczepa jest najlepsza.Jaką przyczepę polecacie.Przyczepa miała by mieć ładowność do 12 ton.Słóżyłaby ona głownie w żniwa do przewozu zboża ciągał by ją new holland 150 km.Nie musi mieć wywrotu na 3 strony.budżet jakim dysponuje to 20.000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

kolega ma 16 tonową na kołach 385 szerokie jak w tirach zawieszenie na poduszkach powietrznych z tyłu 2 ośki. 3 stronny wywrot kupił rok temu za nie całe 17 tys maszyna super tylko trzeba się ustawić w kierunku jazdy przed załadunkiem :) bo tandem z tyłu potrafi za orać na zakręcie :D na drodze super się prowadzi wcześniej ciągali fendt 515 50km teraz Valtra T160

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Najciekawsze rozwiązanie to HL 8011, za te pieniądze dość ładną kupisz.

@renault ty piszesz o tandemie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

najlepsze są rosyjskie ja mam dwie 12t na bliźniakach są nie do zajechania i super się nimi cofie dzięki szerokim kołom


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilk1    0

Witam, ponawiam temat, mam forterre 125, jaką przyczepę tandem polecacie do tego ciągnika? 14 tonowa będzie dobra? Na jakie firmy warto zwrócić uwagę? Przyczepa ma służyć do przewozu zboża oraz warzyw(marchew, cebula). Budżet jakieś 70tys netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No nie wiem czy 14 t bedzie dobra, bardziej 12. Ja NH T5060 ciągam niekiedy 12 T tandema z wieltona, i to go nosi jak jadę ponad 30km. Kierownicą co chwile krecę. Powiedział bym że trochę za duża jest do niego.

Ciągnik waży 5,5 t , a Case 150km który waży ponad 8 t to spokijnie jeżdże.

Nacisk na zaczep mam z 3 tony, jak jest pełna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilk1    0

Dzięki za odpowiedź, jesteś zadowolony z tego wieltona?

 

Jeszcze jedna sprawa, czy bez problemu można coś załadować na tą przyczepę, gdy nie jest podczepiona do ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Teraz tak, bo zmienili mi burty na nowe, bo rozczelniły mi się. Teraz zrobli lift i zaczeli zakładać z 14 t burty do 12 t a tam są inne podłogi i burty.

Nie ma problemu z odczepieniem, jak jakiś problem to stawiasz na hamulcach .

Mam stopę hydrauliczną, super sprawa, odpinam gdzie chcę i jak chcę, potem podnoszę i podjeżdżam. Raz mi jeden odpioł załadowaną i bez problemu podpiołem ją do hydrauliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyrol    0

Kolego to nie lift tylko próba naprawiania błędów konstrukcyjnych i projektowych. Czy nie widzicie że Wielton którego tak chwalili wszyscy wpadł we własne sidła. Myśleli że rolnictwo to jest to samo co drogówka czyli proste asfaltowe drogi, prędkości kontrolowane i tak samo ładowność. Niestety "life is brutal" wybierając Wieltona póki macie gwarancję to Wam wymienią a jak minie to będzie płacz. Zastanówcie się nad tym. Mam kolegę w Wieltonie i sam mi opowiadał że nie postarali się w rolniczym sprzęcie. Te wszystkie błędy będą wychodzić za rok, dwa itd. Teraz jak nowe to ładnie wygląda i śmiga ale to jest tylko do czasu

Edytowano przez mlodyrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

witam

odnowie troszke temat zastanawiam się nad zakupem takiej przyczepy znalazłem ja na allegro dzwoniłem niby wszystko jest ok. stąd moje pytanie czy ktoś ma taka przyczepe jeżeli tak to jak mu się sprawuje czy jest z niej zadowolony albo ewentualnie niech poda jej wady konstrukcyjne?

http://allegro.pl/przyczepa-rolnicza-14-t-wysyp-na-3-strony-i3807037122.html


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin5657
      Mój kolega waha się nad zakupem przyczepy zasław gdyż ma już jedno przyczepę wieloton i myśli że nie będą do siebie pasować . kupiłby jeszcze jedną przyczepę wieloton ale nie jest z niej zadowolony .jaką przyczepę możecie mu polecić która by pasowała do wielotona ?????
    • Przez Teo1910
      Sprzedam przyczepę
       
      http://tablica.pl/of...wa-ID2228B.html
    • Przez TOME11
      http://otomoto.pl/kel-berg-3-stronna-wywrotka-1998r-A394342.html
       
      zamysł jest taki żeby najpierw wozić zboże, a później zdjąć burty i ładować bele
       
      ile potrzeba koni +/- do w miarę optymalnego poruszanie się po polu/drodze/wzniesieniach
    • Przez MlodyRolnik32
      Witam . Od niedawna posiadam fendt'a 312 i chcę do niego zakupić przyczepe doradzcie mi czy tandem czy zwykło czy warto hamulce najazdowe bo nie ma on sprężarki prosze o odpowiedzi z góry dzienki
    • Przez Bizon_Ursus
      Kupie  przyczepe wywrotke autosan d47 lub pochodne minimum 4.5 t ladownosci woj. swietokrzyskie do 6000 najlepiej z papierami bez tez moze byc 796086806 jesli ktos ma z moich rejonow to prosze pisac lub dzwonic okolice Opatowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj