fineasz007

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn

Polecane posty

fineasz007    17

Wypada samo z siebie, pod ciśnieniem nie, ponieważ w ogóle nie siedzi wtyczka w gnieździe.

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

No to w takim razie musi byś inny rodzaj. Najpewniej by było wymontować jedno gniazdo i z nim podjechać do sklepu żeby dobrali wtyczki. Chyba że masz możliwość, żeby gdzieś do sąsiada podjechać, co ma jakąś maszynę na szybkozłączach i u niego na próbę podpiąć czy działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fineasz007    17

Wolałbym nie mieszać oleju, ponieważ na dniach wymieniłem u siebie na nowy. Jednak dużo dały mi do myślenia te niewłaściwie wtyki. Może ktoś mi powiedzieć jak jest z kwestią wyjmowania szybkozłączy z tyłu traktora? Chodzi mi np. o podpiętą przyczepę, włożę szybko złączę, a potem co muszę zrobić, aby je wyjąć? Niestety u siebie nie mogę przetestować, stąd to może głupie pytanie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Silnie pociągnąć za wtyczkę (oczywiście pamiętając o wcześniejszej redukcji ciśnienia w układzie ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtracker    10

Ja tez wciskam i wyciagam a nie energetycznie ciagne.


Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Ale nie musisz mieszać oleju, tylko sprawdzić czy się będzie trzymać się w gnieździe. Ja u siebie zawsze też przy wyciąganiu lekko szarpnąłem, ale sprawdzę waszą metodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

W Belarusach nie ma żadnego problemu z podpinaniem hydrauliki, ustawiamy dźwignię w położenie pływające i ciśnienie nie ma prawa bycia, i nie trzeba gasić silnika. Tur jest podpięty pod 1 parę wyjść hydr. i tak samo można robić ustawiając rozdzielacz w położenie pływające.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
variotta    9

najlepszy sposob na szybkozlacza to kupcie sobie do tych chwytakow czy maszyn w ktorych ciezko wyjac zlacze takie cos jak szybkozlacze suchooodcinajace takie jak montuja w koparkach ze mozna odlączać maszyne nawet po pelnym obciążeniem bez silowania sie i kombinowania , jedyna wada to troche zaporowa cena ,normalne szybkiegniazdo 20-25 pln , suche ok 120-150 , kto co lubi kto co woli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinAG    0

na forum jest miejsce gdzie podpowiadają w tym temacie. to jest w czesciach do maszyn rolniczych hydraulika-silowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Odpinać pod ciśnieniem to i te zwykłe idzie. Gorzej z podpinaniem. Ostatnio walczyliśmy z tymi płaskimi przy ładowarce, trzeba było luzować węże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć ja tez miałem kiedyś taki problem z podłączaniem wcinaka do kiszonki ale sobie z tym poradziłem. na joysticku(ja mam za nim,nie wiem jak ty) masz pewnie taki guzik przy podpinaniu naciskaj go a ci ciśnienie w przewodach poluzuje i powinieneś podpiąć.

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fineasz007    17

Dokładnie tak robię i pomaga, mimo wszystko dziękuję raz jeszcze za dobre rady. Jednak już wszystko działa.

 

Pozdrawiam

Fineasz007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj