Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share fineasz007

fineasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 15:45

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn Wszystko już jasne w tej kwestii, ale jak podpiąć przyczepę, czy inne urządzenia z tyłu ciągnika John Deere? Niestety nie mogę dobrze umieścić przewodu, bo ciągle wypada.

Przy okazji ktoś może będzie wiedział jaki numer katalogowy ma bagnet(miarka) oleju przekładniowego/hydraulicznego? Czy mógłby ktoś zamieścić jej zdjęcie wraz z wymiarami, tj. długość, odległość od końca bagnetu do minimum oraz maksimum.

Z góry dziękuję!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn Dzisiaj, 11:49
  •  

#22 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 16:55

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn A masz z tyłu gniazda z zbiorniczkiem odzysku oleju? Do nich są wtyki trochę dłuższe niż normalne i pewnie dlatego nie chcą się trzymać. Zauważyłem też przy swojej prasie (włoski wynalazek) też miałem wciskane szybkozłącza, ale miały trochę inną budowę i nie pasowały względem naszych.

#23 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 17:22

Najlepiej założyć zawory przed gniazdami szybkozłączy i problem zniknie. U mnie najczęściej ciśnienie trzymają gniazda w ciągniku choć latem w gorące dni kiedy osprzęt ładowacza stoi na słońcu to w wężach pod wpływem temperatury olej zwiększa objętość i rośnie ciśnienie.

Jest na to banalnie prosty sposób NIESZCZELNOŚĆ oczywiście żartuję (żeby nie było że preferuję maszyny zalane olejem) .

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#24 Share fineasz007

fineasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 18:26

A masz z tyłu gniazda z zbiorniczkiem odzysku oleju? Do nich są wtyki trochę dłuższe niż normalne i pewnie dlatego nie chcą się trzymać. Zauważyłem też przy swojej prasie (włoski wynalazek) też miałem wciskane szybkozłącza, ale miały trochę inną budowę i nie pasowały względem naszych.

Tak, jest zbiorniczek do odzyskiwania oleju. Przyczyną wypadania mogą być złe szybkozłącza?

#25 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 21:11

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn Mogą być przyczyną głębsze gniazda. Jak wciśniesz wtyczkę w gniazdo to sama z siebie wypada i widać że coś ewidentnie nie zazębia, czy wyskakują tylko pod dużym ciśnieniem?

#26 Share fineasz007

fineasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 22:38

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn Wypada samo z siebie, pod ciśnieniem nie, ponieważ w ogóle nie siedzi wtyczka w gnieździe.
Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez danielhaker, 03 marzec 2013 - 23:23.

#27 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 11:20

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn No to w takim razie musi byś inny rodzaj. Najpewniej by było wymontować jedno gniazdo i z nim podjechać do sklepu żeby dobrali wtyczki. Chyba że masz możliwość, żeby gdzieś do sąsiada podjechać, co ma jakąś maszynę na szybkozłączach i u niego na próbę podpiąć czy działa?

#28 Share fineasz007

fineasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 16:36

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn Wolałbym nie mieszać oleju, ponieważ na dniach wymieniłem u siebie na nowy. Jednak dużo dały mi do myślenia te niewłaściwie wtyki. Może ktoś mi powiedzieć jak jest z kwestią wyjmowania szybkozłączy z tyłu traktora? Chodzi mi np. o podpiętą przyczepę, włożę szybko złączę, a potem co muszę zrobić, aby je wyjąć? Niestety u siebie nie mogę przetestować, stąd to może głupie pytanie,

#29 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 16:49

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn Silnie pociągnąć za wtyczkę (oczywiście pamiętając o wcześniejszej redukcji ciśnienia w układzie ).

#30 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 18:23

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn ja zawsze najpierw dociskam, a następnie wyciągam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 04 marzec 2013 - 18:29

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn Ja tez wciskam i wyciagam a nie energetycznie ciagne.
Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

#32 Share fineasz007

fineasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 19:05

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc!

Pozdrawiam
Fineasz007

#33 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 09:12

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn Ale nie musisz mieszać oleju, tylko sprawdzić czy się będzie trzymać się w gnieździe. Ja u siebie zawsze też przy wyciąganiu lekko szarpnąłem, ale sprawdzę waszą metodę.

#34 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 23:56

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn W Belarusach nie ma żadnego problemu z podpinaniem hydrauliki, ustawiamy dźwignię w położenie pływające i ciśnienie nie ma prawa bycia, i nie trzeba gasić silnika. Tur jest podpięty pod 1 parę wyjść hydr. i tak samo można robić ustawiając rozdzielacz w położenie pływające.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#35 Share variotta

variotta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 11 maj 2013 - 20:43

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn najlepszy sposob na szybkozlacza to kupcie sobie do tych chwytakow czy maszyn w ktorych ciezko wyjac zlacze takie cos jak szybkozlacze suchooodcinajace takie jak montuja w koparkach ze mozna odlączać maszyne nawet po pelnym obciążeniem bez silowania sie i kombinowania , jedyna wada to troche zaporowa cena ,normalne szybkiegniazdo 20-25 pln , suche ok 120-150 , kto co lubi kto co woli

#36 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 17 maj 2013 - 00:04

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn Mowa o tym http://www.agrofoto....auliki-silowej/
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#37 Share variotta

variotta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 17 maj 2013 - 15:50

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn no dokladnie kolego

#38 Share MarcinAG

MarcinAG

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 24 maj 2013 - 14:45

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn na forum jest miejsce gdzie podpowiadają w tym temacie. to jest w czesciach do maszyn rolniczych hydraulika-silowa

#39 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 24 maj 2013 - 19:36

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn Odpinać pod ciśnieniem to i te zwykłe idzie. Gorzej z podpinaniem. Ostatnio walczyliśmy z tymi płaskimi przy ładowarce, trzeba było luzować węże.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share MafiaOkraska

MafiaOkraska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów
  • Zainteresowania:Chyba transport,rolnictwo też,informatyka

Napisany 05 czerwiec 2013 - 19:04

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn cześć ja tez miałem kiedyś taki problem z podłączaniem wcinaka do kiszonki ale sobie z tym poradziłem. na joysticku(ja mam za nim,nie wiem jak ty) masz pewnie taki guzik przy podpinaniu naciskaj go a ci ciśnienie w przewodach poluzuje i powinieneś podpiąć.
Pozdro

Dodaj odpowiedź