Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn

40 odpowiedzi na ten temat

#1 Share fineasz007

fineasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 20:00

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn Witam,
Mianowicie mam problem z podpinaniem maszyn rolniczych do szybkozłączy w ciągniku John deere 6300. Stan gniazd w ciągniku oceniam na bardzo dobry, ale być może jestem zbyt mało doświadczony i nie potrafię tego zrobić. Czy jest na to jakaś reguła, zasada? Problem jest także w zaczepianiu chwytaka, w którym są szybkozłącza żeńskie. Dopiero po spuszczeniu troszkę oleju z nich, mogę podczepić chwytak. Prosiłbym o jakieś dobre rady, traktor nabyłem niedawno i jeszcze nie poznałem wszystkich opcji.

Pozdrawiam
Fineasz007

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn Dzisiaj, 01:01
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 20:06

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn Ciśnienie we wężu uniemożliwia schowanie się grzybka w szybkozłączu i jego podpięcie- w ładowaczu mam to samo.

Edytowany przez kris14, 02 marzec 2013 - 20:09.

#3 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 20:14

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn Jeżeli masz tura podpiętego pod rozdzielacz to rób na luz i poruszaj joyem wtedy zmniejszysz ciśnienie na danej sekcji ładowacza. Albo po prostu gaś ciągnik przed podpinaniem i poruszaj joyem przed podpięciem i od pięciem chwytaka czy też łyżki

#4 Share tomekskw

tomekskw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Krzyzowka HF x SRB x MO

Napisany 02 marzec 2013 - 20:16

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn Podpinaj na wylaczonym silniku i zredukowanym cisnieniu w wezach.Najlepiej po wylaczeniu silnika ruszyc joystikiem od tura tak jakbys otwieral i wylaczal narzedzie.
U mnie pomaga.
Zetor 16145,Ursus U-902,C360,C330,Jaguar 682 SL,Claas Sprint 335S,Krone 6.20\20,Pottinger Servo III...

#5 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 02 marzec 2013 - 20:53

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn koledze chodzi chyba o to ze w chwytaku musi spuścić olej zeby szybko złączka zadziałała

jesli jest olej pod cisnieniem w chwytaku to moze poratowac tylko i wyłacznie spuszczenie oleju

#6 Share pisklaczun

pisklaczun

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:01

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn jak tak jest jak pisze kolega wyżej to moze jeszcze założyć zawory przy szybkozłączu

#7 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:02

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn wystarczy bardzo powoli przesunąć joy przy załączeniu trzeciej sekcji, wtedy ciśnienie spada i odkręca się złącze bez najmniejszych problemów.

Edytowany przez b0gdan, 02 marzec 2013 - 21:04.

#8 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:34

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn ludzie szybkozlacza mozesz zakladac na zapalonym ciagniku natomiast wypinanie gasisz ciagnik przekrecasz raz klucz zeby lamki sie zapalily wciskasz pipek w dzoju i ruszasz do przodu tylu lewo prawo i wypinasz przewodziki

#9 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 21:39

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn a jeśli nie chcę gasić ciągnika? :P

#10 Share farmtracker

farmtracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie i oczywiscie płeć przeciwna :)

Napisany 02 marzec 2013 - 22:23

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn Nie ma tak dobrze musisz zgasic. Poprostu podjeżdzasz podpinasz na tura osprzet gasisz ciagnik przekrecasz kluczyk zeby szedł prad (jesli masz na joystyku to musisz przekrecic kluczyk a jesli na zwykly rodzielecz to nie) i wciskasz guzik w joystyku i bierzesz joystyk w lewo, prawo i git. Jesli masz na zwyky rodzielacz to wystarczy dźwignią od trzeciej sekcji ruszyc wysiadasz podpinasz złączki i wszystko. A mozecie mi wytlumaczyc jak to jest przy tylnych wyjsciach hydraulicznych zrobione bo nigdy tam nie ma cisnienia i jak sie podpina cos to nie trzeba spuszczac cisnienia.
Jeśli Ci doradziłem, pomogłem to odwdzięcz się zieloną strzałką w góre :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 09:23

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn no właśnie przy moim sposobie nie trzeba gasić ciągnika, aby podpiąć osprzęt :P

#12 Share fineasz007

fineasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 10:21

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn Dziękuję bardzo za odpowiedzi odnośnie chwytaka, ale teraz jak sprawa ma się do podłączania np. przyczepy pod tylne zawory? Nie mogłem wsadzić tam szybkozłącza tak, aby nie wypadło. Tutaj także prosiłbym o instrukcję podłączania i odłączania. Z góry dziękuję!

#13 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 10:54

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn Niestety szybkozłącza jaja to wadę ze pod ciśnieniem nie da się ich podpiąć. Nie wiem jak jest w tych dużych ciągnikach ale w mniejszych gdzie sprzęgło rozłącza pompę można je wcisnąć i wtedy poruszać rozdzielaczem i ciśnienie spadnie.
Co do przyczepy to jest problem bo wąż odpinamy gdy jest pusta a podpinamy gdy jest załadowana i wtedy wytwarza się ciśnienie w wężu. Pozostaje przycisnąć wtyczkę np: do zaczepu aby trochę oleju poleciało i już po problemie.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#14 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 11:15

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn Też mam taki dziwny problem przy podłączeniu krokodyla do ładowacza. Wiadomo przy odpinaniu krokodyla gaszę ciągnik, przekręcam kluczyk na zapłon, żeby działała 3 sekcja i niweluje ciśnienie( aż zęby opadną na sam dół). Następnie odłączam szybkozłącza. Idzie je lekko wypiąć i tak samo bez problemu można je zaraz wpiąć. Problem powstaje np. na drugi dzień jak chce go zaczepić, a w krokodylu jest ciśnienie! skąd? Stygnący olej je powoduje? Cały czas odkręcałem szybkozłącza żeby go podczepić, ale teraz, zaraz po odpięciu wciskam grzybek w końcówce i spuszczam z niej z 50 ml oleju i w miare idzie je pózniej wcisnąć. Wiecie co może być nie tak?

#15 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 11:29

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn Może węże dochodzą do "siebie" po pracy (minimalnie się kurczą).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#16 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 11:49

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn Ja w tamtym roku kupiłem rozsiewacz do nawozu z hydrauliką i na końcu węża (przy szybko złącze) ma założony zawór kulowy, zakręcam przed odpięciem i już niema problemu podczas podpinania :) ja będe zakładał do wszystkich sprzętów z hydrauliką takie zawory bo szkoda oleju na ziemie lać i sie brudzić

:) :)

#17 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 12:55

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn

Może węże dochodzą do "siebie" po pracy (minimalnie się kurczą).

Ja miałem z czymś takim do czynienia przy bardzo dużych upałach-czyli obstawiałbym że ciśnienie w wężach rośnie bo olej się rozszerza pod wpływem temperatury.

#18 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 13:14

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn I to jest chyba jedyne logiczne wytłumaczenie. Zmiany temperatury oleju powodują wzrost ciśnienia.

#19 Share Marcin1515

Marcin1515

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:Muzyka. Rolnictwo. itp

Napisany 03 marzec 2013 - 13:41

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn Szybko zlacza sa dobre t ale te czeste cisnienie w wezach i trudnosc podpiecia sa wkurzajace..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 14:48

Szybkozłącza - problem z podpinaniem maszyn Najlepiej założyć zawory przed gniazdami szybkozłączy i problem zniknie. U mnie najczęściej ciśnienie trzymają gniazda w ciągniku choć latem w gorące dni kiedy osprzęt ładowacza stoi na słońcu to w wężach pod wpływem temperatury olej zwiększa objętość i rośnie ciśnienie.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Dodaj odpowiedź