Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki pług do 8011

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomek 11

tomek 11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 26 październik 2006 - 21:24

jaki pług do 8011 witam jaki moge zastosować pług do zetora 8011 czy obrotka 3 skigowa da rade czy zagonowy oraz jaki agregat będzie najlepszy pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki pług do 8011 Dzisiaj, 11:01
  •  

#2 Share karol5

karol5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 16 listopad 2006 - 21:39

jaki pług do 8011 zagonowy 4 korpusy pociagnie agregat to 3.2

#3 Share tomek 11

tomek 11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 listopad 2006 - 18:52

jaki pług do 8011 a czy obrotka 3 skibowa da rade

#4 Share karol5

karol5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 20 listopad 2006 - 19:54

jaki pług do 8011 mysle ze nie bedzie robil problemow z obrotka

#5 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 23 styczeń 2007 - 13:53

jaki pług do 8011 u nas 8011 gosciu ciagnie obrotka 3 skiby i do tego jakis wał i jeszcze ma luzy

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#6 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 27 marzec 2007 - 22:32

jaki pług do 8011 8011 to to samo co 385 i 902 912 małe ruznice to powiem ze agregat to 3,2 a nawet na lzejszych ziemiach wiecej pług 3 obrotówka wiecj niz 35 zm na korpus albo 4*35 . ja 385 ciagam 4*38 bo sprawdziłem i wyszło mi ze 38 cm na korpus przypada i rodzi sobie dobrze i ma zapas mozy na jednym polu to ciagnik pieje ale to zywa glina a potem czarnoziem dzwine pole. o agregacie mogepowiedziec ze ciagałem 3,6 to jako tako sobie radziła po równył dobrze jak górka to juz zaczynał piac 3,2 spokojnie wustarczy ja mam 2,40 do niego i mi wystacza taki jezdze szybciej i nadrabiam predkoscia

#7 Share Melasa

Melasa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:R, M, M, R, A, S :)

Napisany 08 styczeń 2013 - 21:41

jaki pług do 8011 Witam!

Panowie przymierzam się do zakupu pługa. Naczytałem się troche i chyba prawdą jest, że polskie pługi lepiej sobie darować (chyba, że jakaś powielana masa krytyki bez uzasadnienia to jest).

W tym wypadku interesują mnie firmy takie jak: Kuhn, Overum, Kverneland, Pottinger, pług ma pracować z zetorem 8011 na glebach III do IV klasy z małą ilością kamienia i nie wielkimi pagórkami. Areał 19ha.

Interesuje mnie pług obracany z 3 korpusami i tylko nowy.
Moje pytanie czy znajdę coś z w/w firm w granicach 20-35tys brutto?

Jeśli nie to może jakieś inne tańsze propozycje innych firm?

Proszę również o podanie sprawdzonych dobrych (do dogadania) sprzedawców...

Pozdrawiam i z góry dzieki za pomoc.

Edytowany przez Melasa, 08 styczeń 2013 - 22:17.

#8 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 08 styczeń 2013 - 22:11

jaki pług do 8011 Nową używkę tych firm na pewno;) Szukaj używanego do 15 tys z lemkena, overum lub krone, lekkie i bdb kryjące ziemię pługi. Na mnie zrobił wrażenie pług krone mustang, który śmiało moge polecić do Twojego ciągnika, odkładnie 3x20 cali z regulowaną szerokością orki, na jesieni byłem świadkiem orki tym pługiem. c385 dźwiga go bez problemu, na początku orali nim czterema korpusami i ustawiony był gdzieś na 160 cm, alle jednak przód bez dodatkowego obciążenia skakał w powietrzu. Z trzema skibami szedł idealnie
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#9 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 22:19

jaki pług do 8011 Overum należą do grupy cięższych pługów ale nie ustępuje krycia dla kvernelanda czy pottingera. Sam posiadam i kryje ok do tego masa regulacji na korpus czy całość. Myśle że z jakościa orki są na porównywalnym poziomie kwestią jest cena i waga. Jeśli chodzi o to drugie to najlżejszy bedzie lemken chodz widzę że nad tą firma się chyba nie zastanawiasz a warto.

@yahooo777 4 korpusy ale chyba nie obracalne co :huh:

#10 Share michal71096

michal71096

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów
  • Zainteresowania:Przedewszystkim rolnictwo

Napisany 08 styczeń 2013 - 22:20

jaki pług do 8011 Polecam pługi marki Kverneland użytkuję je już 10 lat i są bezawaryjne.

Najtańsze pługi z tych co wymienione to chyba Pottinger

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 08 styczeń 2013 - 22:27

jaki pług do 8011 Tomku ja też nie wierzyłem, założyłem sie i owy zakład przegrałem. Spokojnie daje rade w tym pługu, oczywiście mówie tu o normalnych warunkach, pług waży tone i nie jest specjalnie długi. Z trzeba skibami orze bez dodatkowego obciążenia
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#12 Share matek1810

matek1810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 22:30

jaki pług do 8011 Ja polecam francuski pług marki greguar beeson jeste bardzo zadowolony akurat posiadam 4 skibowy i współpracuje z 4 cylindrowym Deutz-em
http://www.agrofoto....ire-besson-r47/

#13 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 22:40

jaki pług do 8011 A czemu to polecasz takowy pług pewnie temu że go posiadasz :D Nawet niewiesz ile ten sprzęt z salonu kosztuje :D

@yahooo777 zdażają się takie przypadki że czepiają takie pługi sam widziałem na forum że, do pronara 82 ktoś kupił 4 w obrocie i to ciężka unie bodajże i jakoś to chodziło ,a sam do swego nigdy bym nie widział takiego pługa. Średnia trójka zabardzo nie obciąży bo jest w miare krótka.

#14 Share bartollomeo1122

bartollomeo1122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:Pomoc w gospodarstwie

Napisany 08 styczeń 2013 - 22:44

jaki pług do 8011 Posiadam trzy skibowy obracalny pług overum współpracuje z zetorem 7341, kiedyś mialem pługi polskie zaprzęgane do zetora 7211 4 skibowe nie obracalne kiedy pierwszy raz wyjechalem z tymi pługami w pole to mi się w głowie nie miesciło jak mogą tak dobrze obracac ziemię w porównaniu do polskich pługów overum to pługi nie z tej ziemi, jesli masz ziemię klasy III to nie opłaca się kupywac keverland ponieważ to są pługi lekkie lecz bardzo wytrzymale a ich cena jest nieziemska w twoim przypadku najlepszym wyborem były by jakieś overum 3+ ponieważ jesli zechcesz zmienic traktor nie bedziesz musial zmieniac pługów tylko dokupisz korpus który jest łatwy do zdobycia

#15 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 22:46

jaki pług do 8011 Pług pługowi nie równy, w danym pługu o jakim pisałem osiemdziesiątka dawała rade, jak już pisałem z czterema skibami ciągnik był już niestabilny, z trzeba radzi sobie doskonale, stu konna frotka ciągała go wcześniej rozstawionego na max, gdybym wiedział że pług jest tak lekki w orce, sami byśmy kupili coś podobnego do belarusa zamiast zagonowego.

#16 Share Melasa

Melasa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:R, M, M, R, A, S :)

Napisany 08 styczeń 2013 - 23:54

jaki pług do 8011

Jeśli chodzi o to drugie to najlżejszy bedzie lemken chodz widzę że nad tą firma się chyba nie zastanawiasz a warto.

@yahooo777 4 korpusy ale chyba nie obracalne co :huh:

Zastanawiałem się bo to dobre pługi jednak cena też wysoka i nie wiem czy nie za lekki gdy znowu sucho będzie...

Nawet zastanawiałem się nad dobrym zagonowcem jednak po 5 latach pracy obrotem nie chce wracać do niego.

Też nie chce jakoś przeinwestować bo to tylko 19ha III-IV klasy... planuje jeszcze aregat ścierniskowy, i może rozsiewacz lub agregat uprawowo siewny i to na "mlodego" wykorzystać.

Overum sprawia pozytywne wrażenie a jaka cena za 3 skiby do takiego ciągnika?

Patrząc na ceny tych żelastw :wacko: nachodzi mnie myśl że raczej będę zmuszony zejść na niższą półkę... tylko na co?

Edytowany przez Melasa, 09 styczeń 2013 - 00:07.

#17 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3194 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 09:40

jaki pług do 8011 Jeśli chcesz coś tańszego to może być Vogel&Noot cena niższa a jakość orki ok. Sam się zastanawiałem nad takim 4 skb w obrocie.

#18 Share criskp86

criskp86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 10:11

jaki pług do 8011 w listopadzie kupiłem pługi pottingera 3 obacene za 31500 zł i jestem z nich zadowolony areał do orania to 21 ha plus łąki które odsiewam co 5 lat, pługi ładnie kryją i są lekkie ważą 790 kg ciągnik który z tymi pługami współpracuje to nh td95d :) biorąc pod uwagę nowe pługi to pottinger oferuje najlepszą cenę i jakość, wg mnie wydawanie więcej na pługi jest przeinwestowaniem np. kverneland kosztuje 50 tys.

#19 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 09 styczeń 2013 - 11:17

jaki pług do 8011 Połączone

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share chuck1807

chuck1807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 16 kwiecień 2014 - 09:19

jaki pług do 8011 Wujo ma Zetora 8111 co ciąga nim pług 4x30 i agregat 4,20. Trochę za duży ten agregat ale miał okazje tanio kupić. ciągnik daje rade nawet na 4 klasie. Najgorzej jest na nawrociach i w transporcie bo przód podnosi.