MartineZ

Dofinansowanie do wapnowania.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MartineZ    14

Witam. Szukałem tego tematu ale przyznam szczerze, że przeglądanie 48 stron skłoniło mnie do podjęcia ryzyka narażenia się adminowi :P Wracając do tematu... wiem, że były kiedyś takie dofinansowania ale szerzej nigdy nic o nich nie przeczytałem. Dzisiaj znalazłem jedynie kilka informacji, z których wynikało, że dopłatami objęte są poszczególne województwa w różnych latach. Do tego konieczne próbki gleby i potem decyzja czy dopłata będzie przyznana czy nie. Do Was pytania: czy taki program jest realizowany,bądź już się skończył lub też dalej wszyscy czekają na decyzje? jakie terminy składania wniosków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Z tego co mi wiadomo to dofinansowania do wapnowani nie ma już kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Dokładnie już nie dokładają kasy do wapna,


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

było jescze w 2011 roku ja dostałem 70 zł do tony od2014 roku znowu pewnie wejdzie !:)


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wel    0

na czym ta dopłata by dokładnie polegała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

Z tego co się orientuje to dopłata dalej jest realizowana w woj. śląskim.

 

 

Dofinansowanie polegało na dopłacie do tony wysianego wapna, przy czym najpierw trzeba było zrobić próbki, żeby wykazać, że wapnowanie jest wskazane. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

było jescze w 2011 roku ja dostałem 70 zł do tony od2014 roku znowu pewnie wejdzie ! :)

Skąd masz takie informacje?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

jako nowy prow napewno bedzie można się starać i sądze że na takie cele i tym razem przydzielą część budżetu chociaż z 1 %:)


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

      § 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

      Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

      Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez radekrolnik
      Właśnie podpisaliśmy umowę czy nie będzie z tym całym PROW żadnych problemów ?
       
      czy ktoś z was budował oborę na PROW ?
    • Przez Casley
      Witam, chciałbym zapytać z jakich dofinansowań mógłbym skorzystać kupując nowy ciągnik, aktualnie mam 21lat i planuje użytkować gospodarstwo 10ha. Mam teraz na myśli dofinansowanie młody rolnik (w moim regionie średnia gospodarstw rolnych to 5,49ha - więc łapie się - lecz są też inne warunki do spełnienia). Ciągnik nad którym się zastanawiam to NH T5040. Koszt jego to około 148tyś. Proszę o jakieś doradzenie.
       
      Pozdrawiam!
    • Przez Mat
      Witam.
       
      Przedstawię moje pytanie z jakim się borykam.
       
       
      Wybieram się do pracy i idę na rozmowę lecz umowa będzie o pracę.
       
      A dostałem dzisiaj drugą ofertę, tyle że musiał bym założyć własną działalność gospodarczą. A pytanie moje brzmi. Jeżeli w przyszłości bede chciał się starać o młodego rolnika (2,3,4 lata) to będę mógł złożyć wniosek prowadząc prywatną działalność gospodarczą?
      Obecnie nie mam żadnej ziemi na siebie. Ale składając wniosek nie bedzie problemu z jej przepisaniem. Chodzi mi jedynie o tę zależność czy prowadząc działalność gospodarczą bede mógł bez problemu starać sie o młodego rolnika czy też trzeba będzie rozwiązać ją?
      Bo również myślałem nad wnioskiem o dofinansowanie z urzędu pracy iż w chwili obecnej jestem bezrobotnym. Lecz korzystając z pomocy urzędu nie bedę mógł potem z młodego rolnika.
       
       
      Czekam na odpowiedzi i z góry dziękuje.
      Pozdrawiam
    • Przez Kryniak
      Witam, otoz chcialbym sie dowiedziec czegos na temat dofinansowan dla firm. Moze na nieodpowiednie forum trafilem, ale licze, ze czegos sie dowiem. Chce kupic ciagnik w przedziale mocy od 115-145 km, ma byc to nowy i najlepiej troche sprzetu do niego. Pare lat temu staralem sie tez o ciagnik na dofinansowanie, ale nie wyszlo, bo mam za malo ziemi- 20 ha i kupilem nowego za gotowke, ale nie do uprawy mi ten ciagnik. Traktor bylby glownie na uslugach, mam dwie firmy budowlane i tam wlasnie ten traktor by mial miejsce, pracowalby z przyczepa. Powiedzcie mi, gdzie moge sie udac by dostac jakies dofinansowanie do nowego ciagnika.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj