Polecane posty

Nikita_Bennet    314
Z pewnością tak. to jest najmniejszy jaki może być a jaki np. chciał byś założyć

 

Najmniejszy to jest 11,2x24 z tych co widziałem na własne oczy. Fabrycznie założony.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Ja bym wolał szersze bo zawsze to ciągnie szerszą powierzchnią i na szerszej ma lżej ukl kier

Można założyć 9,5 /24 jak do międzyrzędzi ale to bez sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Nic nie kombinuj z mniejszymi, zakładaj takie jak były albo ewentualnie szersze :blink:

Sąsiad kupił 914 z oponami tył 18.4-34 a z przodu miał te mniejsze (11,2x24 bodajże jak @Nikita_Bennet pisał) i jak najszybciej kupował 12.4-24 bo mu się nie zgrywały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nero91    2

Ja w swoim Ursusie 1014 tez walczyłem żeby przód nie był zadarty do góry. wynik jest taki że przednie koła założyłem o większym obwodzie (ale te same cale felgi), a z tyłu zmieniłem felgi na 38"(opony też:blink:) Ciągnik sie wyprostował i szybciej jeździ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lasuch21    0

Z pewnością tak. to jest najmniejszy jaki może być a jaki np. chciał byś założyć

chciałem założyć 11,2/24 przy tylnych oponach 16.9/34

czy takie rozwiązanie będzie zdawało egzamin

??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor14    34

senator i tak sie nie będą zgrywały. ja mam 914 i z tyłu mam 18.4/34 i z przodu 12.4 to i tak mam nadbieg, chyba że ma jakąs inną skrzynię biegów. ja musze też wymienic z tyłu ale to będzie rozmiar 16,9


Prezes z wykształcenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

w książce remontowej jest rozpisane jakie trzeba zastosować tryby do danego rozmiaru opon. Jak ktoś chce zmienić wielkość opon trzeba tylko zastosować odpowiednie przełożenie i wszystko będzie działać jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz25    66

Witam wszystkich agrofotowiczów,od niedawna jestem posiadaczem ursusa 904 i ma on opony polski Stamil z przodu 12.4 r24 a z tyłu 18.4 r34 i zastanawiam się aby z przodu nie zmienić na 13.6 r24 czy będą one zgrywać się z 18.4 r34 z tyłu i zastanawia mnie czym się różni opona 12.4 r 24 od 13.6 r 24.Proszę o szybką odpowiedz i z góry dzięki.

 

I wesołych świąt życzę wszystkim agrofotowiczom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Kolego opony tylko takie jakie były inaczej nie będzie ci się zgrywać. 13,6 wcale nie pasują fabryka nie przewidziała trybów do takich opon możesz założyć 14,9x24 ale czeka cię wymiana trybów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

te zagadnienia były wałkowane we wielu tematach. Twój ciągnik jest taki sam jak wszystkie pochodne 385 zarówno zetor jak i ursus wystarczy poszukać! <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiak1177    6

Witam!

W mojej 1614 są założone opony przód-12,4-24 tył 16,9-34. na przodzie oponki nadają już się do wymiany, więc planuję zakup nowych opon. W Planach mam zakup opon 14.9-34. Jak wiadomo felga z opony 12.4-24 jest węższa od opony 14.9-24 i moje pytanie brzmi: Czy opona 14.9-24 wejdzie na felgę od opon 12.4-24?

Czy nie zrobi się jajko? W przypadku zmiany opon z 12.4 na 14.9 bym musiał zmienić tył na 18.4 ale o to się nie martwię bo mam takie oponki w garażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

wejść to na pewno wejdzie... tylko czy wtedy bedzie opona dobrze spełniała swoja funkcję...

a nie lepiej zinwestować pare groszy w felgi... poszukac po allegro i innych tego typu stronach, uzywane nie bedą drogie.. :P


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus355    0

na pewno wejdzie i nic się nie stanie, opona będzie dobrze pełnić swoją funkcję (wiem z doświadczenia), :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli zmieniasz oponę tylko na szerszą to wejdzie bez problemu bo z tego co piszesz to tak wynika że obecnie masz opony 12.4 a felga ma rozmiar 24 więc nic się nie dzieje tylko przybędzie ci z przodu parę cm na szerokości opony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

nie tylko przybedzie szerokosci, opony beda wyzsze wiec sie nie zgra

najlepiej zmierz obwod starych opon i porownaj z tymi co chcesz zalozyc

Edytowano przez izydor6280

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przełożenie tył przód w Twojej obecnej konfiguracji to 1.208. Na postawie katalogu po założeniu opony 14.4/24 trzeba założyć na tył koła 18.4/38 aby zachować przełożenie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fento    4

Wydaje mi się że opona 14.9-24 nie będzie za dobrze leżeć na feldze od opony 12.4-24. Dla opon 12.4-24 przewidziano felgę W10X24 a dla 14.9-24 W12X24. W samej szerokości felgi jest już kilka cm a po między rozmiarem 12.4-24 a 14.9-24 występują jeszcze opony 13.6-24 które chyba łatwiej byłoby spasować z węższą felgą, ale takie gumy nie występują w dużych ursusach. Za to zamiast tylnich 16.9-34 na tych samych felgach idealnie będa leżeć 18.4-34. Będą minimalnie szersze i pare cm wyższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
...po między rozmiarem 12.4-24 a 14.9-24 występują jeszcze opony 13.6-24 które chyba łatwiej byłoby spasować z węższą felgą, ...

i mi ciężko było je dostać dlatego wstawiłem zamiast 12,4x24 14,9x24 i wszystko pięknie chodzi.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiak1177    6

Jak będę miał czas to założę jakąś starą opone 14.9-24 i zobaczę jak to będzie wyglądać. A na tył oponki jak zmienię z przodu na 14.9-24 przyjdą opony 18.4-34. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Witam!

W mojej 1614 są założone opony przód-12,4-24 tył 16,9-34

 

To śmiesznie ta 16 musi wyglądać na takich kółkach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie forumowicze. Przegladająć allegro można zobaczyć że nie które osiemdziesiątki maja ciut mniejsze opony z tyłu a inne troche większe i tu moje pytanie czy wielkość felg jest tak sama we wszystkich modelach z seri 912,902 i c 385??bo nie dawno kupiłem ursusa 912 i w nim sa te mniejsze oponki z tyłu rozmiar 16.9 będe wymieniał i zastanwaim się czy brać te większe czy te 16.9 i czy te wieksze będą pasować??Pozdro z góry dzięki na odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj