Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opony Ursus 9xx

291 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MarcinBelarus

MarcinBelarus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja. <br /><br />Zapraszam wszystkich uzytkowników z okolic Włocławka, torunia, Brodnicy i okolic na prv ! ;)

Napisany 15 grudzień 2007 - 23:28

Opony Ursus 9xx Witam. Mam ursusa 1012 i chce założyć mu z przodu opony na balonie, tzn. małe a szerokie takie jak przy rozrzutniku przykładowo.

Jeśłi ktoś robi taką zamianke niech napisze jaki koszt i co potrzebne do zrobienia tego.

Druga sprawa, jest taka iż chce zalożyć bliźniaki z tyłu, same opony przykręcane odpowiednimi uchwytami do felgi. Zakładał ktoś samą opone czy z felgami tylko?

Pozdrawiam.
Technika Rolnicza! (.pl)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opony Ursus 9xx Dzisiaj, 12:21
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 23:37

Opony Ursus 9xx U mnie SKR przy C-360 miały samą oponę jako bliźniak, ale wg. mnie to dawało tyle że ciągnik nie zapadał się tak szybko jak coś ciągnął.
Komplet bliźniaków [nowych, przód i tył + nowe opony] do 1014 kosztuje ok. 15 tys., więc nowy kompel na tył z oponami to coś ok. 6-8tys. zł

A co do przodu to wychodziły nawet fabrycznie Ursusy z takimi kołami ;)

#3 Share black08

black08

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 23:46

Opony Ursus 9xx

Witam. Mam ursusa 1012 i chce założyć mu z przodu opony na balonie, tzn. małe a szerokie takie jak przy rozrzutniku przykładowo.

Jeśłi ktoś robi taką zamianke niech napisze jaki koszt i co potrzebne do zrobienia tego.

Druga sprawa, jest taka iż chce zalożyć bliźniaki z tyłu, same opony przykręcane odpowiednimi uchwytami do felgi. Zakładał ktoś samą opone czy z felgami tylko?

Pozdrawiam.

ja zrobiłem przystawki jak miałem 912 i kładłem balony właśnie od jednoosiowego rozrzutnika a na tył koła z zo56 szkoda ze nie zrobiłem fot wygladał ;) jak stałem w kolejce to nikt nie przeszedł obojetnie mam jeszcze te dystanse jak chcesz to pstrykne foto

ps taniej wychodzi i gumy wykorzystane
kujawy to jes to!!!!!

#4 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 23:50

Opony Ursus 9xx No mój kumpel ma przy Zetorze 12145 [Tył przecież tej samej budowy co 1012/14 i inne ciężkie ursusy] koła od Kiroviets'a i one dopiero robią wrażenie ;)

#5 Share matidi

matidi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 00:03

Opony Ursus 9xx ja tez chce to zrobic i chyba załoze opone na rant drugiej

bede nim siał nawóz

#6 Share MarcinBelarus

MarcinBelarus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja. <br /><br />Zapraszam wszystkich uzytkowników z okolic Włocławka, torunia, Brodnicy i okolic na prv ! ;)

Napisany 16 grudzień 2007 - 01:44

Opony Ursus 9xx Tą opcje rozpatrzyłem już, i myśle ze lepiej będzie śrubami skręcic do felg. Chciałem zalozyc same opony na kant felgi i dobić powietrza w pierwotne opony.

Niech wypowie się ktoś kto zakładał u siebie balonówki, jakie przeróbki trzeba zrobic! ;)
Technika Rolnicza! (.pl)

#7 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 08:38

Opony Ursus 9xx Jeżeli już to mogę się wypowiedzieć jedynie w temacie balonówek z przodu-w moim Zetorku uskuteczniałem coś takiego-tyle że nie wiem jakie piasty masz w swoim ciągniku-u mnie było tak że praktycznie bez przeróbek (tylko nawiercenie lekkiego stożka z drugiej strony) pasowały felgi od Ostrówka z oponami 11,5/80-15,3.Ale jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia i teraz na przedzie zagościły oponki 400/60-15,5 no ale to już wymagało sporej interwencji w konstrukcję-no i trochę kosztowało-jak coś to służę fotkami .Pozdrawiam.

#8 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 12:36

Opony Ursus 9xx Możesz kupić od ostrówka felgi i bez przeróbek bedą pasowały albo oryginalne ursusowskie 9x15.
Z tym że te pierwsze są tańsze. Nie trzeba do nich żadnych przeróbek, poprostu zdejmujesz stare koła
i przykręcasz nowe. Możesz dać na te ursusowskie opony 11,5/80 - 15,3 lub 12,5/80 - 15,3. Te drugie
są troche wyższe. Na tył polecam koła od rekorda.

#9 Share MarcinBelarus

MarcinBelarus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 12:42

Opony Ursus 9xx jaro możesz zapodać fotki?
Technika Rolnicza! (.pl)

#10 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 13:20

Opony Ursus 9xx

jaro możesz zapodać fotki?

A możesz zapodać maila ? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MarcinBelarus

MarcinBelarus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 17:49

Opony Ursus 9xx mmarchles@wp.pl

Dziekówencja z góry!
Technika Rolnicza! (.pl)

#12 Share szyszka

szyszka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 13:21

Opony Ursus 9xx wiem ze to kwestia przelozenia tylko jestem w trakcie i sie zastanawiam jaka opcjie wybrac prosze o porady!!

#13 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 14:04

Opony Ursus 9xx jakie byly poprzednie opony i jakie masz z tyłu???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#14 Share szyszka

szyszka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 14:13

Opony Ursus 9xx

jakie byly poprzednie opony i jakie masz z tyłu???

przedninaped 12.4/24 ma tylko lyse .. ciagnik aktualnie to 1002 gumy tyl 18,4/34 tylko sie zastanawiam bo opony o\i tak bede kupywal i przelozenia takze ,,, pytanie jakie wybrac
bo standardem jest 12,4 .24 . czy te 14.9 /24 nmiebeda za duze ogolnie

#15 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 14:46

Opony Ursus 9xx jak bedziesz kupował przełożenia to nie ma problemu z założeniem większych opon. ostanie wersje 1014 seryjnie wychodziły z 14,9/24. większe i szersze opony to zawsze troche lepszy uciąg tyle, że w tym przypadku przód ciągnika będzie troche bardziej w górę spoglądał. pozdrawiam

#16 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 15:41

Opony Ursus 9xx Zakładaj śmiało 14,9-24, ja takie mam i jest spora różnic pomiędzy 12,4-24

#17 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 16:51

Opony Ursus 9xx tylko, ze w 14,9 jest pewnie spora róznica w balonie.nie powinny być jakieś na profilu 70???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#18 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 16:59

Opony Ursus 9xx

jak bedziesz kupował przełożenia to nie ma problemu z założeniem większych opon. ostanie wersje 1014 seryjnie wychodziły z 14,9/24. większe i szersze opony to zawsze troche lepszy uciąg tyle, że w tym przypadku przód ciągnika będzie troche bardziej w górę spoglądał. pozdrawiam

O ile się nie myle to ostatnie wersje miały także montowane sprzęgła takie jak w 1224.

#19 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 17:08

Opony Ursus 9xx miały. ale sprzęgło chyba powinno ciągnąć.?

tylko, ze w 14,9 jest pewnie spora róznica w balonie.nie powinny być jakieś na profilu 70???

różnica w balonie jest spora ale skoro kolega ma kupować odpowiednie przełożenie to może założyć na zwykłym profilu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 14 styczeń 2008 - 17:51

Opony Ursus 9xx Lub też zastosować opony niskoprofilowe :rolleyes:
dla 14.9 to odpowiednikiem będzie coś ok. 380mm.