Polecane posty

Witam. Mam ursusa 1012 i chce założyć mu z przodu opony na balonie, tzn. małe a szerokie takie jak przy rozrzutniku przykładowo.

 

Jeśłi ktoś robi taką zamianke niech napisze jaki koszt i co potrzebne do zrobienia tego.

 

 

 

Druga sprawa, jest taka iż chce zalożyć bliźniaki z tyłu, same opony przykręcane odpowiednimi uchwytami do felgi. Zakładał ktoś samą opone czy z felgami tylko?

 

 

 

 

Pozdrawiam.


Technika Rolnicza! (.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

U mnie SKR przy C-360 miały samą oponę jako bliźniak, ale wg. mnie to dawało tyle że ciągnik nie zapadał się tak szybko jak coś ciągnął.

Komplet bliźniaków [nowych, przód i tył + nowe opony] do 1014 kosztuje ok. 15 tys., więc nowy kompel na tył z oponami to coś ok. 6-8tys. zł

 

A co do przodu to wychodziły nawet fabrycznie Ursusy z takimi kołami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
Witam. Mam ursusa 1012 i chce założyć mu z przodu opony na balonie, tzn. małe a szerokie takie jak przy rozrzutniku przykładowo.

 

Jeśłi ktoś robi taką zamianke niech napisze jaki koszt i co potrzebne do zrobienia tego.

 

 

 

 

 

 

Druga sprawa, jest taka iż chce zalożyć bliźniaki z tyłu, same opony przykręcane odpowiednimi uchwytami do felgi. Zakładał ktoś samą opone czy z felgami tylko?

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiam.

 

 

 

ja zrobiłem przystawki jak miałem 912 i kładłem balony właśnie od jednoosiowego rozrzutnika a na tył koła z zo56 szkoda ze nie zrobiłem fot wygladał ;) jak stałem w kolejce to nikt nie przeszedł obojetnie mam jeszcze te dystanse jak chcesz to pstrykne foto

 

ps taniej wychodzi i gumy wykorzystane


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

No mój kumpel ma przy Zetorze 12145 [Tył przecież tej samej budowy co 1012/14 i inne ciężkie ursusy] koła od Kiroviets'a i one dopiero robią wrażenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matidi    0

ja tez chce to zrobic i chyba załoze opone na rant drugiej

 

bede nim siał nawóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tą opcje rozpatrzyłem już, i myśle ze lepiej będzie śrubami skręcic do felg. Chciałem zalozyc same opony na kant felgi i dobić powietrza w pierwotne opony.

 

 

Niech wypowie się ktoś kto zakładał u siebie balonówki, jakie przeróbki trzeba zrobic! ;)


Technika Rolnicza! (.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Jeżeli już to mogę się wypowiedzieć jedynie w temacie balonówek z przodu-w moim Zetorku uskuteczniałem coś takiego-tyle że nie wiem jakie piasty masz w swoim ciągniku-u mnie było tak że praktycznie bez przeróbek (tylko nawiercenie lekkiego stożka z drugiej strony) pasowały felgi od Ostrówka z oponami 11,5/80-15,3.Ale jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia i teraz na przedzie zagościły oponki 400/60-15,5 no ale to już wymagało sporej interwencji w konstrukcję-no i trochę kosztowało-jak coś to służę fotkami .Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Możesz kupić od ostrówka felgi i bez przeróbek bedą pasowały albo oryginalne ursusowskie 9x15.

Z tym że te pierwsze są tańsze. Nie trzeba do nich żadnych przeróbek, poprostu zdejmujesz stare koła

i przykręcasz nowe. Możesz dać na te ursusowskie opony 11,5/80 - 15,3 lub 12,5/80 - 15,3. Te drugie

są troche wyższe. Na tył polecam koła od rekorda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szyszka    6

wiem ze to kwestia przelozenia tylko jestem w trakcie i sie zastanawiam jaka opcjie wybrac prosze o porady!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

jakie byly poprzednie opony i jakie masz z tyłu???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szyszka    6
jakie byly poprzednie opony i jakie masz z tyłu???

przedninaped 12.4/24 ma tylko lyse .. ciagnik aktualnie to 1002 gumy tyl 18,4/34 tylko sie zastanawiam bo opony o\i tak bede kupywal i przelozenia takze ,,, pytanie jakie wybrac

bo standardem jest 12,4 .24 . czy te 14.9 /24 nmiebeda za duze ogolnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

jak bedziesz kupował przełożenia to nie ma problemu z założeniem większych opon. ostanie wersje 1014 seryjnie wychodziły z 14,9/24. większe i szersze opony to zawsze troche lepszy uciąg tyle, że w tym przypadku przód ciągnika będzie troche bardziej w górę spoglądał. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

tylko, ze w 14,9 jest pewnie spora róznica w balonie.nie powinny być jakieś na profilu 70???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41
jak bedziesz kupował przełożenia to nie ma problemu z założeniem większych opon. ostanie wersje 1014 seryjnie wychodziły z 14,9/24. większe i szersze opony to zawsze troche lepszy uciąg tyle, że w tym przypadku przód ciągnika będzie troche bardziej w górę spoglądał. pozdrawiam

 

O ile się nie myle to ostatnie wersje miały także montowane sprzęgła takie jak w 1224.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katator    472

miały. ale sprzęgło chyba powinno ciągnąć.?

tylko, ze w 14,9 jest pewnie spora róznica w balonie.nie powinny być jakieś na profilu 70???

różnica w balonie jest spora ale skoro kolega ma kupować odpowiednie przełożenie to może założyć na zwykłym profilu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Lub też zastosować opony niskoprofilowe :rolleyes:

dla 14.9 to odpowiednikiem będzie coś ok. 380mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

14,9 to w niskim profilu jest odpowiednikiem 420/70, ale zakup najlepiej jakies radialne 14,9x24, pozatym @turbina ma w 1014 swojej takie opony bo tez przód zakładal do 1012

ile za przedni naped zapłaciłes??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

znajomy kupił w zwszłym tyg sprowadzony napęd z irlandii :rolleyes: za 10 tyś ale na łysych oponach.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

@katator w 1014 to szybko się zużywało. 1002 ma jeszcze starszą konstrukcję sprzęgła identyczne jak w 1214 więc nie powinno być problemów z kołami 14,9 R 24.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szyszka    6
Lub też zastosować opony niskoprofilowe :rolleyes:

dla 14.9 to odpowiednikiem będzie coś ok. 380mm.

po pieniadach na okazji z bieszczadzkiego bylego PGR-u 6,5tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

Czy ktoś na forum orientuje się ile mogą kosztować nowe felgi np.z Pronaru do Ursusa dla kół 420/70R24 (14.9-24 ) i 520/70R38 ( 18.4-38 ) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Bubul
      Witam szukam jakiegoś ciągnika który będzie głównym ciagnikiem na gospodarstwie, ma zastąpić wydłużona 60-tke jednak najbardziej interesują mnie gabaryty i zwrotnosc traktora. Nie musi posiadać napędu ale chciałbym podłączyć tura. Cenowo w granicach do 35tys.
      Nad zetorami myślałem ale chce rozważyć inne propozycje. Kolega namawia mnie na Renault 651 4s lecz nigdy nie miałem styczności z tym ciagnikiem nawet na obrazku... 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj