Skocz do zawartości

Zdjęcie

Choroby - sposoby leczenia/zapobieganie

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Szu15000

Szu15000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 16:54

Choroby - sposoby leczenia/zapobieganie Witam, tutaj prosze piszcie leki/szczepionki jakie używacie do macior/loch, jakie są danej choroby objawy itp. itd. i oczywiscie dla prosiaków od urodzenia do 20-25kg ;) Z góry dzieki ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Choroby - sposoby leczenia/zapobieganie Dzisiaj, 21:51
  •  

#2 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 06 marzec 2013 - 19:57

Choroby - sposoby leczenia/zapobieganie Nie będę zakładał nowego tematu bo i tak ich sporo , rozchodzi mi sie o chorobe "smoleń" ,czy miał ktos cos takiego, jakie są objawy, jak to wygląda bo dzis przez tel z wet. cos wspomniał mi że to może byc to ale jutro ma zobaczyć-prosiak 3 tyg i taki brązowy od spodu,niby brudny i schodzi mu skóra- pocieszył mnie na koniec że jeśli to smoleń to większość hodowców dała sobie spokój z trzodą na dobre

#3 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 20:51

Choroby - sposoby leczenia/zapobieganie Witam Smoleń to bakteryjne zapalenie skory mogłeś przez pomyłkę jakiemuś prosiakowi nie wyciąć zębów i się podrapały i jakieś świństwo przez ranę weszło trzeba podąć jakiś antybiotyk
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 06 marzec 2013 - 22:04

Choroby - sposoby leczenia/zapobieganie zęby wycięte ale to nie najlepiej wygląda naprawdę -załamka narazie zobaczymy jutro po wet

#5 Share Raptus902

Raptus902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 25 marzec 2013 - 14:17

Choroby - sposoby leczenia/zapobieganie Ja mam pytanie
Bo u warchlak pojawiły się takie jakby chrosty takie czarne
i teraz to tak nie raz tego krew leci
co to może być

#6 Share lebek5

lebek5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 22 wrzesień 2016 - 19:02

Witam! Potrzebuje porady jak przeciwdziałać chorobie skóry u prosiąt (smoleń) Wrąbało mi sie to dziadostwo i nie mogę sobie z tym poradzić,każda maciora która urodzi prosięta od razu są chore dawniej było po kilku tygodniach,a teraz od porodu na drugi dzień już są chore. Przeważnie Penicylina lub inny antybiotyk z tej grupy pomaga ale co zrobić że by nie był od razu takie malutkie chore? Są jakieś szczepionki może dla macior? ( z góry informuje ze kiełki od razu są wycinanie) Dziekuje za pomoc

#7 Share Fiu2

Fiu2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 20 październik 2016 - 07:30

Cześć

Mam problem w chlewni. Temat ciągnie się już trochę czasu niestety moje metody zawiodły, lekarze mówią: a może to a może tamto i pieniądze lecą z kieszeni choroba nie rozpoznana. Chodzi o to że świniaki 30-40 kg w mgnieniu oka chude jak przecinaki i biegunka.. sama krew, paszy nie pobierają, krzykliwy głos/pisk osowiałe, w ciężkim przypadku to aż słaniają się na nogach nie leczone padną, temperatury przy tym nie ma. Szczepię dwukrotnie biomutinem i po czasie przechodzi biegunka ale zanim do szyku się wezmą to trwa. Dostawały już dysantic myśleliśmy że to dyzenteria ale nic nie dają te zioła. Zmiana paszy po odsadzeniu też nic nie dała (dawaliśmy gotową z deheus'a z tlenkiem cynku) Podejrzenia o salmonelle ale skąd ???  soja raczej czysta bo u innych też by było. Adonematoza ??? nie wiem już nic a weterynarzy tylko gnać. Po chorobie świnie ok duże sztuki już nie chorują. Sprzedawane są ~120kg i idą same S i E klasy. Może ktoś z Was pomoże ?

#8 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 21 październik 2016 - 17:22

spróbuj podac tylozyne (np. Farmatyl) w ilosći 100-120 gr na 1000 l wypijanej wody do dozownika 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Fiu2

Fiu2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 21 październik 2016 - 21:13

Kurde nie mam dozownika ;/ a miałem okazje kupić niedrogo mój błąd.Myślisz że to pomoże ??? najgorsze jest to że pewnie trzeba likwidować stado żeby wyzbyć się tego dziadostwa najgorsze że nie wiem co to.

#10 Share wiki21

wiki21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 30 październik 2016 - 12:57

najlepiej zrób badanie padłej świni w laboratorium !!!!

#11 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 30 październik 2016 - 18:52

koledzy podepnę się do tematu bo nie wiem co jest z moimi świnkami a mianowicie prosięta odsadzone 2 tygodnie od lochy dodam że to jeden taki miot pozostałe mioty rosną bez problemu a ten jeden wspomniany jakiś nieudany bo prosięta mają karmy pod dostatkiem ale niestety nie chcą jej pobierać cały czas coś szukają liżą płytki a paszę to już od niechcenia coś zjedzą, prosiaki są chude i  nic nie rosną jedynie rośnie na nich sierść, nie wiem co im może być podejrzewam że może mają robaki co o tym sądzicie?

#12 Share kuba55

kuba55

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 147 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , robienie zdjec

Napisany 30 październik 2016 - 19:25

ja mysle ze to moze byc  jakas  nieleczona choroba pluc , co by nie bylo antybiotyk trzeba podac blyskawicznie oczywiscie w zastrzyku i  cos na  wzmocnienie 

coraz gorzej

#13 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 30 październik 2016 - 19:36

ale jak by to była choroba płuc to by kaszlały a tu nic takiego nie ma, one nie chcą jeść albo jak jedzą to dość skromnie i dodam że jak były przy maciorze to też kiepsko rosły, loszka kupiona od rolnika który likwidował hodowle

#14 Share kuba55

kuba55

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 147 postów

Napisany 30 październik 2016 - 19:59

dziwne  , zdrowa swinia powinna jesc  ,   a jaka  pasze  one dostaja  jaki sklad?

coraz gorzej

#15 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 30 październik 2016 - 20:07

dla mnie też to dziwne ale miałem już taki przypadek chyba 5 lat temu że prosięta też były wychudzone nie bardzo chciały jeść a rosła na nich tylko sierść podałem wówczas preparat na pasożyty i było wszystko potem ok. tylko teraz nie wiem czy lepszym będzie podanie preparatu do karmy czy lepiej zastrzyk

a pasza to jęczmień + pszenica + dodatki paszowe z firmy Cargil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share kuba55

kuba55

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 147 postów

Napisany 30 październik 2016 - 20:19

oczywiscie ze zastrzyk  z ivermektyny ,  jak slabo jedza to podany do paszy nic nie zadziala 

coraz gorzej