gigix

Zęby do packera

Polecane posty

gigix    6

Witam. Mam w planach zrobić wał packera zębaty. Jaki rodzaj zębów polecacie? Proste jak w famarolu czy trójkątne jak większość. Za prostymi przemawia mniej spawania. Jak jest z jakościa uprawy. Kolejna sprawa to materiał na zęby. Co sądzicie o wykorzystaniu resorów samochodowych 80/7. Nie za cienkie? Jak ze spawalnością resorów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ja dziś zamówiłem u znajomego 290 szt. na wał bo też będę robić odrysowałem se z wału amazone i będą wycinane laserem a co do spawania resoru to jak kiedyś spawałem nakładkę na resor pod ślizgacz do przyczepy to pękał spaw nie wiem jak będzie się zachowywać jak do zwykłej stali się przyspawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

A jak ze spawalnoścą tej bielskiej rury? Nie prościej by było wyciąć laserem koła uzębione, które wystarczy nasunąć na rurę. Mniej spawania i łatwieszy montaż.Dobrym pomysłem jest też wycięcie odpowiedniej długości czegoś na wzór piły, gdzie łączenia między zębmi będa minimalnie i taką piłę nawinąć na rurę. również mniej spawania. Ile cię wyniosą zęby jesli można wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Wycinanie okręgów uzębionych i nasuwanie ich na rurę (tak jak piszesz) odpada bo to za duża strata materiału a ten kosztuje.

Same trójkąty mogą na dłuższą metę nie zdać egzaminu bo mogą się szybko powycierać wierzchołki.

Ja bym zrobił tak: wersja oszczędna z płaskownika powycinał zęby w kształcie rombu i pospawał (dużo spawania)

albo wersja mniej ekonomiczna jak ktoś wcześniej pisał zlecił wycięcie laserem tak jak w amazone (mniej roboty ze spawaniem)

jeśli chodzi o materiał ja bym szukał trudnościeralnej hardox itp. możesz zamówić powycinane kawałki z takiej blachy u stankiewicza (lemiesze stankiewicz - usługowo wycinają) ale to już wyższy koszt ale posłuży na lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Koledzy resor to nie jest żły pomysł tylko przy spawaniu trzeba dobrze przegrzać ja spawam z resora dłuta do lemierzy i jest dobrze nie ma opcji żeby sie urwał a na wale nie ma takich sił jak przy pługu,i to wersja bardzo ekonomiczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Najtaniej, bez dostępu do specjalistycznych narzędzi typu laser,plazma, będzie właśnie ciąć płaskownik po skosch i otrzymujemy właśnie te romby. Dodatkowo mozna napawać grzbiety dla trwałości. Według mnie spawania w tej opcji jest mniej bo zeby proste przyspawane są z dużymi odstępami więc pójdzie ich mniej na jedne kółko niż zębów skośnych(piłokształtnych) które są przyspawane bez odstępów, praktycznie będzie to spaw ciągły po obwodzie.Zakładając obwód rury 100cm, i szerokość zęba na przykład 10 cm to przy skośnym mamy 100 cm spawu, przy prostym jeżeli zastosujemy rozstaw zębów co drugi, mamy 50cm spawu na obwód.Zakładając szerokość wału 300cm i około 26 okręgów, przy zębach prostych zyskujemy 13 metrów spawu. Ciągle pozostaje kwestia zastosowania resorów jako płaskownika i wytrzymałości spawu wykonanego elektrodą.

Mówiąc o wycinaniu i nawijaniu piły z płaskownika miałem na myśli cos takiego http://www.uniagroup.com/ug/vfs/2.uprawa/2.szczegoly/dsc09888.jpg. Przy drobnej modyfikacji kształtu zęba można uzyskać 2 piły z jednego paska metalu praktycznie bez odrzutów. Zyskujemy możliwość stosowania spawu punktowego

Edytowano przez gigix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Nie wiem ile mnie wyniosą te zęby zobaczymy a oddzielnie je robię bo tak jak piszesz @gigix okręgi to strata materiału ,,środka" a trójkąty można mocno zagęścić na metrze kwadratowym materiału a jak ze spawalnością rury to jeszcze nie wiem bo zajęty jestem budową rębaka i międzyczasie ładowacz do big bagów robię bo czas goni a nie mam za bardzo czym wrzucić na rozsiewacz. A Ty na rurę się nie kusisz? daj adres na pocztę to wrzucę ci fotę ile tego tam jesthttp://images48.fotosik.pl/614/eabe28e32016c9f2mc.jpg

Edytowano przez sznajdik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigix    6

Sznajdik jak byś mógł o podziel się ceną jaką zapłaciłeś za zęby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Jeszcze nie zapłaciłem za nie ale trudno będzie napisać bo razem zamówiłem kółka na wał strunowy i kółka do rury z mojej galerii i skrobaki zamawiając powiedziałem że mi się nie śpieszy więc mi powiedziano że koło 3 tyg potrwa realizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

a nie wiecie czy jakaś odlewnia firma wytwarza gotowy paker żeby kupić cały?

 

Praktycznie każdy producent maszyn powinien bez problemu sprzedać taki wał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendzior15    87

 

Praktycznie każdy producent maszyn powinien bez problemu sprzedać taki wał.

 

 

dzięki kolego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Zęby to mi wycinają laserem ,cena z materiałem to ok,5-6zł/kg.Ja robię najczęściej z blachy blachy o podwyższonej twardości.Kształt to ząb piły połączony z następnym prętem kwadratowym .Wychodzi z tego taki grzebień .następne cięcie prostą linią dł przez całą szer. blachy wychodzą dwa grzebienie tak jakby z jednego płaskownika.Moduł zęba musi być obliczony do konkretnego obwodu rury.Nie wiem czy to ktoś zrozumiał ale to super sposób bez najmniejszych odpadów i łatwe do spawania, a wychodzi jak by to fabryka robiła.Drugim sposobem jest cięcie samemu równoległoboków z płaskownika i spawaniu ich do rury w przemyślane rzędy.To ma dwa plusy , można pozwolić sobie zastosować płaskownik gatunkowy np. 50Hs czy hardox a poza tym wychodzi super wał szczególnie na do wgniatania kamieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

ja będę robił packera z blachy hardoks jest bardzo twarda ale dobrze się spawa a chcąc uzyskać lepszy efekt to są specjalne elektrody do tej blachy


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez vandenwiniu
      Witam, planuję zakupić maszynę do uprawy ścierniskowej chodzi mi konkretnie o agregat talerzowy z wałem packera 4,5m ciągniony i mam następujące pytania:
      1. Czy firma Agro Tom to dobry wybór?
      2. Czy firma Agro Tom robi solidny sprzęt i czy warto w niego inwestować?
      3. Czy taki agregat będzie dobrym rozwiązaniem na ścierniska czy lepiej kupić grubera?
      z góry dzięki za pomoc
    • Przez PawelR87
      Witam jaki jest koszt zrobienia wału packera 2,5m?
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupiłem goły wał packera z myślą o montażu w talerzowce 3.15m. Potrzebuje jakieś ciekawe fotki jak sprytnie zamontować taki wał. Może ktoś samemu też coś takiego robił?
    • Przez bandit1945
      Witam.
      Mam kilka pytań odnośnie rzepaku bo dopiero zaczynam przygody z tą uprawa....
      Mam bronę wirową z wałem rurowym i za nią leci siewnik odrazu....
      Pytanie mam czy musi być packer zamiast wału rurowego... Czy nie będzie problemów ze wschodem jak ziemia nie będzie utloczona po wale....
       
      Jak głęboko siejecie rzepak? Tak jak pszenicę czy popuszczacie  docisk Radlice?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj