Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zęby do packera

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 14:31

Zęby do packera Witam. Mam w planach zrobić wał packera zębaty. Jaki rodzaj zębów polecacie? Proste jak w famarolu czy trójkątne jak większość. Za prostymi przemawia mniej spawania. Jak jest z jakościa uprawy. Kolejna sprawa to materiał na zęby. Co sądzicie o wykorzystaniu resorów samochodowych 80/7. Nie za cienkie? Jak ze spawalnością resorów?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zęby do packera Dzisiaj, 00:57
  •  

#2 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 01 marzec 2013 - 16:35

Zęby do packera Ja dziś zamówiłem u znajomego 290 szt. na wał bo też będę robić odrysowałem se z wału amazone i będą wycinane laserem a co do spawania resoru to jak kiedyś spawałem nakładkę na resor pod ślizgacz do przyczepy to pękał spaw nie wiem jak będzie się zachowywać jak do zwykłej stali się przyspawa

#3 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 16:51

Zęby do packera A jak ze spawalnoścą tej bielskiej rury? Nie prościej by było wyciąć laserem koła uzębione, które wystarczy nasunąć na rurę. Mniej spawania i łatwieszy montaż.Dobrym pomysłem jest też wycięcie odpowiedniej długości czegoś na wzór piły, gdzie łączenia między zębmi będa minimalnie i taką piłę nawinąć na rurę. również mniej spawania. Ile cię wyniosą zęby jesli można wiedzieć?

#4 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 17:42

Zęby do packera Wycinanie okręgów uzębionych i nasuwanie ich na rurę (tak jak piszesz) odpada bo to za duża strata materiału a ten kosztuje.
Same trójkąty mogą na dłuższą metę nie zdać egzaminu bo mogą się szybko powycierać wierzchołki.
Ja bym zrobił tak: wersja oszczędna z płaskownika powycinał zęby w kształcie rombu i pospawał (dużo spawania)
albo wersja mniej ekonomiczna jak ktoś wcześniej pisał zlecił wycięcie laserem tak jak w amazone (mniej roboty ze spawaniem)
jeśli chodzi o materiał ja bym szukał trudnościeralnej hardox itp. możesz zamówić powycinane kawałki z takiej blachy u stankiewicza (lemiesze stankiewicz - usługowo wycinają) ale to już wyższy koszt ale posłuży na lata.

#5 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2180 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 18:27

Zęby do packera Koledzy resor to nie jest żły pomysł tylko przy spawaniu trzeba dobrze przegrzać ja spawam z resora dłuta do lemierzy i jest dobrze nie ma opcji żeby sie urwał a na wale nie ma takich sił jak przy pługu,i to wersja bardzo ekonomiczna.

#6 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 18:29

Zęby do packera Najtaniej, bez dostępu do specjalistycznych narzędzi typu laser,plazma, będzie właśnie ciąć płaskownik po skosch i otrzymujemy właśnie te romby. Dodatkowo mozna napawać grzbiety dla trwałości. Według mnie spawania w tej opcji jest mniej bo zeby proste przyspawane są z dużymi odstępami więc pójdzie ich mniej na jedne kółko niż zębów skośnych(piłokształtnych) które są przyspawane bez odstępów, praktycznie będzie to spaw ciągły po obwodzie.Zakładając obwód rury 100cm, i szerokość zęba na przykład 10 cm to przy skośnym mamy 100 cm spawu, przy prostym jeżeli zastosujemy rozstaw zębów co drugi, mamy 50cm spawu na obwód.Zakładając szerokość wału 300cm i około 26 okręgów, przy zębach prostych zyskujemy 13 metrów spawu. Ciągle pozostaje kwestia zastosowania resorów jako płaskownika i wytrzymałości spawu wykonanego elektrodą.
Mówiąc o wycinaniu i nawijaniu piły z płaskownika miałem na myśli cos takiego http://www.uniagroup...y/dsc09888.jpg. Przy drobnej modyfikacji kształtu zęba można uzyskać 2 piły z jednego paska metalu praktycznie bez odrzutów. Zyskujemy możliwość stosowania spawu punktowego

Edytowany przez gigix, 01 marzec 2013 - 18:38.

#7 Share kendzior15

kendzior15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 01 marzec 2013 - 18:59

Zęby do packera a nie wiecie czy jakaś odlewnia firma wytwarza gotowy paker żeby kupić cały?

#8 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 21:11

Zęby do packera Nie wiem ile mnie wyniosą te zęby zobaczymy a oddzielnie je robię bo tak jak piszesz @gigix okręgi to strata materiału ,,środka" a trójkąty można mocno zagęścić na metrze kwadratowym materiału a jak ze spawalnością rury to jeszcze nie wiem bo zajęty jestem budową rębaka i międzyczasie ładowacz do big bagów robię bo czas goni a nie mam za bardzo czym wrzucić na rozsiewacz. A Ty na rurę się nie kusisz? daj adres na pocztę to wrzucę ci fotę ile tego tam jesthttp://images48.foto...32016c9f2mc.jpg

Edytowany przez sznajdik, 01 marzec 2013 - 21:31.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 12:24

Zęby do packera Sznajdik jak byś mógł o podziel się ceną jaką zapłaciłeś za zęby

#10 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 12:43

Zęby do packera Jeszcze nie zapłaciłem za nie ale trudno będzie napisać bo razem zamówiłem kółka na wał strunowy i kółka do rury z mojej galerii i skrobaki zamawiając powiedziałem że mi się nie śpieszy więc mi powiedziano że koło 3 tyg potrwa realizacja

#11 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 12:35

Zęby do packera

a nie wiecie czy jakaś odlewnia firma wytwarza gotowy paker żeby kupić cały?

Praktycznie każdy producent maszyn powinien bez problemu sprzedać taki wał.

#12 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 13:22

Zęby do packera Jako część zamienną kupisz u każdego producenta co oferuje takie maszyny.

Rolmako zajmuje się sprzedażą różnych wałów http://rolmako.pl/wa...ny_uprawowe.php

#13 Share kendzior15

kendzior15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 26 marzec 2013 - 14:57

Zęby do packera

Praktycznie każdy producent maszyn powinien bez problemu sprzedać taki wał.

dzięki kolego;)

#14 Share Darpol

Darpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 403 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 16:53

Zęby do packera Zęby to mi wycinają laserem ,cena z materiałem to ok,5-6zł/kg.Ja robię najczęściej z blachy blachy o podwyższonej twardości.Kształt to ząb piły połączony z następnym prętem kwadratowym .Wychodzi z tego taki grzebień .następne cięcie prostą linią dł przez całą szer. blachy wychodzą dwa grzebienie tak jakby z jednego płaskownika.Moduł zęba musi być obliczony do konkretnego obwodu rury.Nie wiem czy to ktoś zrozumiał ale to super sposób bez najmniejszych odpadów i łatwe do spawania, a wychodzi jak by to fabryka robiła.Drugim sposobem jest cięcie samemu równoległoboków z płaskownika i spawaniu ich do rury w przemyślane rzędy.To ma dwa plusy , można pozwolić sobie zastosować płaskownik gatunkowy np. 50Hs czy hardox a poza tym wychodzi super wał szczególnie na do wgniatania kamieni.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 06 kwiecień 2013 - 23:39

Zęby do packera ja będę robił packera z blachy hardoks jest bardzo twarda ale dobrze się spawa a chcąc uzyskać lepszy efekt to są specjalne elektrody do tej blachy
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę