Skocz do zawartości

Zdjęcie

co zasiać po życie na kiszonke

42 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 08:00

co zasiać po życie na kiszonke Witam czy po życie na kiszonke można by zasiac koniczyne lub lucerne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co zasiać po życie na kiszonke Dzisiaj, 06:40
  •  

#2 Share maslak88

maslak88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 10:12

co zasiać po życie na kiszonke Koniczynę lub lucerne po życie możesz zasiać tylko musi być odpowiednia wilgotność, bo jak będzie za sucho to będą kiepskie wschody.

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 marzec 2013 - 11:43

co zasiać po życie na kiszonke maślak jak z każdą roślią :P

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

100 sekund: 22 lipca 2016 zobacz »

•  

#4 Share rafal09086

rafal09086

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 12:20

co zasiać po życie na kiszonke W moich okolicach zawsze ludzie sieją po życie kukurydze i zawsze sie udaje.

#5 Share MrZgredy

MrZgredy

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 32 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 13:50

co zasiać po życie na kiszonke Co do koniczyny i lucerny to kolega @maslak88 ma racje musi być dość mokro bo jak sucho będzie to cienko ci to wyjdzie my zawsze gdy siejemy żyto na kiszonkę to potem gdy je skosimy przykładowo w maju to siejemy kukurydzę :) i wcale nie jest późna od innych. Moim zdaniem bardziej opłacalne by ci było zasiać tą kukurydzę ;) Pozdro

#6 Share aster453

aster453

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 13:52

co zasiać po życie na kiszonke qq tylko na kiszonkę da rade sam tak robie

#7 Share Adamcfc

Adamcfc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 14:48

co zasiać po życie na kiszonke Kukurydza zdecydowanie najlepsze wyjście w ubiegłym roku tak zasialiśmy i ładnie wyszło mimo że w naszym przypadku siew był napoczątku czerwca pod korzeń dostała jeszcze nawozu i wielkościowo nie różniła się od tych sianych wcześnie jedyny minus takiego póżnego siewu mówie to na własnym przykładzie że była gorsza jakość kolb i jak by tak chciał czekać aż te kolby się w pełni dojrzeją to ta kukurydza by strasznie wyschła...

#8 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 01 marzec 2013 - 16:15

co zasiać po życie na kiszonke ja siałem koniczyne na sucho i nic się nie działo. pewnego roku to prawie 3 tygodnie nie padało po siewie i urosła. zasiej owies z jęczmieniem z dodatkiem grochu. duuuuużo białka...

#9 Share adrianJD8330

adrianJD8330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 16:16

co zasiać po życie na kiszonke sorgo zasiej

#10 Share marcine

marcine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 16:55

co zasiać po życie na kiszonke ja praktycznie co roku sieję żyto na kiszonkę (w ostatnich dwóch latach tylko nie ciąłem, bo pszenżyto się słabo udało i żyto na żniwa zostawiłem, a po pszenżycie dałem qq), po ścięciu daję sporo obornika, orka, agregat i na to sieję kukurydzę.
Udaje się zawsze b.dobrze, czasem nawet lepiej od tej sianej wcześniej, różnicy w kolbach nie ma. tylko, że sieję to na dobrej ziemi, po żyto na wiosnę też nawozu daję. najlepiej qq zasiej, najwięcej paszy będziesz miał.
A jak jeszcze obawiasz się braku paszy, to (najlepiej po oziminach), o ile będzie w miarę wilgotno, daj poplon wyka, pelucha, słonecznik, jęczmień, trochę słonecznika, plus do tego nawóz. rozsiej to siewnikiem do nawozów, przybronuj i spodziewaj się pod koniec października dobrego plonu. Ja tak siałem w tym roku, 13 sierpnia, w deszcz, potem było sucho, a i tak wyszło super, pokaźna pryzma z hektara
norweskie-lesne.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 01 marzec 2013 - 17:05

co zasiać po życie na kiszonke

Kukurydza zdecydowanie najlepsze wyjście w ubiegłym roku tak zasialiśmy i ładnie wyszło mimo że w naszym przypadku siew był napoczątku czerwca pod korzeń dostała jeszcze nawozu i wielkościowo nie różniła się od tych sianych wcześnie jedyny minus takiego póżnego siewu mówie to na własnym przykładzie że była gorsza jakość kolb i jak by tak chciał czekać aż te kolby się w pełni dojrzeją to ta kukurydza by strasznie wyschła...

masz jakies badania tej kiszonki? jaka s.m.?
skad jestes?

sorgo zasiej

wydaje mi sie ze to najrozsadniejsze rozwiazanie

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#12 Share Adamcfc

Adamcfc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 19:06

co zasiać po życie na kiszonke Niestety nie mam żadnych badań tej kiszonki skarmiłem ją już. Ilościowo masy nie różniła się od kukurydzy sianej wcześniej kolby były gorszej jakości bo nie miały już czasu na pełne dojrzanie i gotowość na kiszonkę a czekanie na nie -było by porażką tym bardziej że w pażdzierniku były już przymrozki aa chyba nie muszą pisać co by się stało z tej kukurydzy po przymrozkach...Jestem z okolic Radomia...
W tym roku również planuje tak za siać dodatkowo kukurydzę i może zdecyduje się na porównanie kiszonki z kukurydzy wcześniej sianej jak i tej póżniej sianej

Edytowany przez Adamcfc, 01 marzec 2013 - 19:08.

#13 Share wiesiek1

wiesiek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 20:38

co zasiać po życie na kiszonke Ja też zawsze sieje kukurydze po życie i to na nizbyt dobrej ziemi ale co roku jest dobrze

#14 Share Adamcfc

Adamcfc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 21:24

co zasiać po życie na kiszonke Wiesz no nie mówie że jest żle ale poprostu widoczna różnica jest nie da się tego ukryć.Czasu nie oszukasz i nic nie przyśpieszysz. Oczywiście że rózne wyniki są. Są tacy co i w sierpniu sieją i też uważają że jest ok ale bodajrze z dwa lata temu widziałem taką kukurydze sianą w sierpniu i ona nawet metra nie miała. póżniej pierwszy przymrozek minimalny momentalnie zmarzła i zaczeła schnąć. Ja bym się nie bawił w sianie kukurydzy w sierpniu bo to jest kompletna loteria czasu nie oszukasz.

#15 Share Hubert21

Hubert21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 09:16

co zasiać po życie na kiszonke tylko że mam 5 hektarów żyta na kiszonke i na 3 chce zasiać kukurydze a na 2 lucerne zeby już na pszyszły rok było czy to dobry pomysł

#16 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 02 marzec 2013 - 09:29

co zasiać po życie na kiszonke Teraz to już za późno, ale mogłeś zrobić wsiewkę w żyto, np lucerny tak jak mówisz. Jak byś zebrał żyto na kiszonkę to wystarczyłoby sypnąć nawozu i lucerna już rośnie.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#17 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 02 marzec 2013 - 21:49

co zasiać po życie na kiszonke O jakim nawozie mówisz? Chyba tylko o potasie bo azot zbędny :P
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#18 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 02 marzec 2013 - 21:54

co zasiać po życie na kiszonke Oczywiście, że o potasie :D

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#19 Share kryssr

kryssr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:przeróżne :)

Napisany 07 marzec 2013 - 09:51

co zasiać po życie na kiszonke sorgo ma ten minus że to wartościowa pasza nie jest, za to jest chętnie pobierana przez mućki. Ja siałem po życie na kiszonkę kukurydzę i było wszystko ok (tylko trzeba trochę krótsze FAO wziąć), ze względu na to że mam słabe ziemie ( piach i żwiry, gdzie nie gdzie po torfowe gleby) lucerny nigdy nie siałem, ani mój tata tez nie.
żyto trzeba ściąć na początku maja (jak tylko "wąsy" będzie widać, bo najchętniej jest zjadane), obornik, orka, trochę nowozu posiać. W granicach 10-25 maj można spokojnie kuku posiać i mieć normalny plon jak suszy nie będzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 marzec 2013 - 09:53

co zasiać po życie na kiszonke ja w tym roku po zycie bede sial QQ