Zaloguj się, aby obserwować  
marcin5641

problem z półbiegani

Polecane posty

marcin5641    0

Witam mam taki problem z moim 3065 16x16 że potrafi samoczynnie przełączyć sie z przyśpieszacza na półbieg a gdy to zrobi kontrolka od półbiegu mruga gdy zgaśnie ciągnik coś chamuje, gdy świeci ciągnie normalnie. Wymieniłem olej i filtry narazie nie miałem okazji go rozgrzać i sprawdzić ale boje sie że ta wymiana nie pomoże. Prosze o pomoc i z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

Obawiam się że nie rozumiem, albo masz skrzynię 40km/h i półbieg zwalniający? A może zapala się kontrolka od smarowania skrzyni biegów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin5641    0

Chodzi oto że z szybszego przeżuca na wolniejsze , kontrolka od półbiegu jedna z tych zielonych w prawym gurnym rogu zegarów. skrzynia 30km/h

Edytowano przez marcin5641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

A czy za to nie jest odpowiedzialny elektrozawór który sie przyciął i tak się dzieje ? ( ) Ewentualnie gdzieś może jakieś zwarcie się robi i przełącza... sprawdź instalację , podopinaj styki i sprawdź ogólnie czy wszystko jest ok. Jeśli predkość jazdy zależy od świecenia kontrolki to wina na pewno w elektronice :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6386

A tak mnie tknęło. Czy Ty przypadkiem nie masz skrzyni 8/8 Dyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Dyna była w modelach powyżej '93 roku i chyba od 3070 się zaczynała :) Puki co poza komunalnymi nie widziałem żeby mniejsze miały Dynę , tyle że kolega @ mirro moze mieć rację bo Twój patrzac po kabinie to chyba 3065S czyli wersja komunalna :) O tym bym nie pomyślał a kolega dobrze zauważył że kabina od wersji S :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin5641    0

Tak to wersja komunalna w papierach mam 1997r ale wszyscy wiedzą że produkcje skończono w 1995r a skrzynie mam 16 z jednym półbiegiem pod obciążeniem. Problem rozwiązany okazało sie że ładowanie było za słabe, elektrozawór nie dostawał odpowiedniego napięcia i dlatego sam sie przełączał .

Edytowano przez marcin5641

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj