Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ogrodzenie działki

30 odpowiedzi na ten temat

#1 Share gjanicki

gjanicki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 00:13

Ogrodzenie działki Hej. Chciałbym trochę zasłonić swoje budynki gospodarcze od pozostałej części działki. Wymyśliłem żeby w kotwach osadzić płot panelowy drewniany. Na myśli mam dokładnie któryś z tych rodzajów - http://sklep.andrewe...zenia-drewniane . Miał ktoś do czynienia z tymi płotami i może coś konkretnego powiedzieć czym różnią się np. płoty boazeryjne od lamelowych? Jak wygląda trwałość takiego płotu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ogrodzenie działki Dzisiaj, 20:07
  •  

#2 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 01 marzec 2013 - 07:34

Ogrodzenie działki zasadż tuje co 75 cm taniej i ładniej będzie na lata :)

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !

#3 Share Radan

Radan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:no napewno nie rolnictwo :P

Napisany 01 marzec 2013 - 09:01

Ogrodzenie działki Czy ma on być w nagłych wypadkach demontowalny?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 11:56

Ogrodzenie działki Ja również polecam jakies krzewy. Szczególnie cyprysy.

#5 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 10 marzec 2013 - 11:40

Ogrodzenie działki miałem założyć właśnie temat o ogrodzeniach naszych gospodarstw. Zastanawiam się nad ogrodzeniem typu siatka z podmurówką z kamienia + bramy przesuwne (bez elektryki->ręcznie przesuwane).
Policzyłem bramy, popatrzyłem na allegro i mam 13 tys PLN. Kamień mam, siatkę to będę musiał dokupić bo część mam, z cementem i piachem podobnie. Rur na słupki też będę musiał dokupić. Niestety ładna sumka się z tego robi (prawie 20tysięcy).

Czy da się to skredytować w sensowny sposób - jakiś niskoprocentowy kredyt.
Pytam bo oprócz ogrodzenia dojdzie położenie sączków a i obecną działkę chcę podzielić na 3 (gospodarstwo, ogród, pole).
W takim przypadku 30 tysia może styknie. Czy dałoby się zrobić to z nMR? Tylko jak wtedy jest z ulgą w podatku rolnym za wykonanie melioracji?

PS: te krzewy to super pomysł, skorzystam jak zrobię swoje ogrodzenie.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 10 marzec 2013 - 11:41.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#6 Share gjanicki

gjanicki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 10:41

Ogrodzenie działki

Czy ma on być w nagłych wypadkach demontowalny?

nie ma takiej potrzeby. Wiem że na kotwach to się robi więc w razie czego można to zdemontować mniej lub bardziej szybko. Ale to nie jest priorytet.

co do tui - no troche zajmie im zanim trochę podrosną. A zależy mi na odsłonięciu się.

Nikita - no podmóruwka zje troche środków. Jak dobrze zrobisz to na pewno będzie na lata. Z tego co widziałem te panelowe to montuje się na kotwy wbijane w ziemie.

#7 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 13:08

Ogrodzenie działki Co do bramy wjazdowej przesuwna +sterowanie z pilota super sprawa, sam mam już z kilkanaście latek, piloty są w osobówce i ciągnikach i dodatkowo włącznik na garażu. Natomiast robienie bramy przesuwnej dla celów gospodarczych i popychanie tego ręką mija się z celem (koszty). Dużo taniej wyjdzie otwierana i najlepiej jednoskrzydłowa(sam zrobiłem 2 szt ramka1,2m*4,8 profil 5*3 także z dwóch profili 6m wychodzi ramka, naciągnołem na to siatkę 1,5m i jest git). CO do podmurówki może elementy z ogrodzen betonowych wys. 0,5m lub niższe dać na wypełnienie pomiędzy słupkami ale nie wiem jak to wygląda cenowo

#8 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 14:26

Ogrodzenie działki a sterowanie pilotem się nie sypie w złe warunki pogodowe?
No i to ciut kosztuję a mi potrzeba więcej niż 2-3 bramy.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#9 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 15:26

Ogrodzenie działki piloty bez awarii, kilka spalonych żarówek(może strzepanych od drgań) poluzowane przewody,wystarczyło dokręcić i tyle typ CAME 800kg

#10 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 17:14

Ogrodzenie działki właśnie te piloty to zbędna rzecz bo się gubią ot co i kolejny gadżet do pilnowania.
Działa ta elektryka poprawnie zimą? Chodzi mi o zimę z -15 do -30.
No i jaki koszt na jedną bramę? Bo chyba elektryka to drugie tyle co kosztuje brama + podciągnięcie prądu co w moim przypadku oznacza kupę kabli.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 20:36

Ogrodzenie działki piloty przy kluczykach więc nic nie ginie, z mrozem nie ma problemu śnieg wystarczy zgarnąć z fotokomórek i wyłącznika krańcowego. Bramę mam kutą 5m plus ogon , automaty dobiera się do wagi bramy , mój ma na 800kg i jest mocno zawyżony, podstawowe zasilanie to kabel ziemny dwużyłowy1,5mm, chyba że jeszcze furtka lub brama z przycisku w lub na domie czy garażu to więcej żył.Zakładałem dosyć dawno więc i ceny były inne.

#12 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 09:27

Ogrodzenie działki a możesz przybliżyć jak to jest ze sterowaniem z pilota? Jeden pilot do wszystkich bram (no u mnie wyjdzie 4-5 bram w tym co chcę ogrodzić)?
Kable jak ciągnąłeś? Bo u mnie patrząc to muszę iść z kablem wzdłuż płotu (3 bramy i potem znów 2-3). Kable puścić tuż przy płocie?
Ogólnie chodzi mi po głowie coś prostego - podmurówka z betonu i kamienia którego sporo jest, słupki i pociągnąć siatkę którą kiedyś tato kupił. Bram zwykłych nie chcę robić bo to nie te czasy. Zresztą przesuwne już są chyba na tyle dobrze robione że pochodzą długo a mało miejsca zajmują po otwarciu. Na razie wiem że będzie mnie to kosztować dużo pieniążków ;( ale łapie się pod kredyt nMR. Mam lekko dość tego jak to wygląda a przede wszystkim chodzi o to aby nikt mi się nie kręcił po podwórku.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#13 Share gjanicki

gjanicki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 12:41

Ogrodzenie działki

piloty bez awarii, kilka spalonych żarówek(może strzepanych od drgań) poluzowane przewody,wystarczyło dokręcić i tyle typ CAME 800kg

mam jedna taką bramę w systemie Nice. Zimą chyba raz mi zwariowała. A tak to to jest ok. Raz była naprawa gwarancyjna. Piloty jeszcze się nie pogubiły. W ostateczności można otworzyć ręcznie poprzez zwolnienie blokady specjalnym kluczem.

CO do podmurówki może elementy z ogrodzen betonowych wys. 0,5m lub niższe dać na wypełnienie pomiędzy słupkami ale nie wiem jak to wygląda cenowo

do betonu jakoś nie mogę się przekonać. Płot miałby być przy domu, nie chciałbym aby to było szare, chłodne. A cenowo to chyba nieco drożej niż płot drewniany. Cena za betonowy bo się orientowałem to od 100 do 140 zł za 4 płyty czyli wysokość 2metry. Do tego dochodzi montaż - 50zł oraz cena słupków. A płot ryflowany w Andrewexie można zamówić za 120zł http://sklep.andrewe...flowane-munchen + kotwa 20 zł do wbicia lub tańsza do wmurowania, słupek około 20-30zł.

Edytowany przez gjanicki, 18 marzec 2013 - 12:47.

#14 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 17:18

Ogrodzenie działki myślałem o jednym elemencie i potraktowaniu go jako podmurówka, co do ceny betonów to jakoś drogo, u nas za el.z słupkiem biorą 130zł plus 30 za montaż i na pewno bym nie ogrodziłtym przed domem

#15 Share mlodyrolnik1

mlodyrolnik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 19:05

Ogrodzenie działki Witam
Może moje pytanie trochę odbiega od tematu, ale nie ma go gdzie zadać. Orientujecie się ile może kosztować najzwyklejsza sztacheta nieheblowana, nieozdobna, o wymiarach 2,5x5x150 cm? Z góry dziękuję.
Pozdrawiam

#16 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 16:36

Ogrodzenie działki kiedyś widziałem w castoramie olchoowe ceblowane gładkie , górę miały tylko zaokrągloną ale ceny już nie pamiętam , a zwykłe nieheblowane to najlepiej kupić na tartaku
do nikita bennet nie wiem co od czego będziesz odgradzał 5 bramami ale jak już szaleć to na całego (kredyt :D :D :D ) i do tego siatka :lol:

Edytowany przez jacek3773, 19 marzec 2013 - 16:57.

#17 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 17:22

Ogrodzenie działki 4 wjazdy są obecnie (jeden sporadycznie używany z drogi gruntowej do jednego magazynu, jeden częściej używany z drogi asfaltowej głównie latem i dwa które są używane nonstop z drogi gruntowej). Piąta brama to wjazd na część działki gdzie obecnie stoją maszyny i leży trochę budulca i myślę się tam pobudować. Też się właśnie zastanawiam nad tym co mówisz - wziąć kredyt i to raz ogrodzić i mieć spokój. Często wyjeżdżam na cały dzień a i chcę załatwić sobie znowu "dużego pieska" żeby latał luzem bo nie ma jak pies.
Wiem że najpierw budowa domu a potem grodzenie ale od ogrodzenia przy domu VATu nie odliczę a teraz ogrodzenie powstałoby jednym razem, jedno odliczenie VATu i gotowe będzie w 2-3 miechy.

Jak ciągnąć kable przy takim ogrodzeniu? Zakopać je jednocześnie robiąc płot?
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#18 Share jacek3773

jacek3773

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 319 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 09:58

Ogrodzenie działki nie wiem na jakiej głębokości powinno być, ja pociągnołem obok krawężnika od kostki na gł. szpadla mróz nie wysadzii i kosiarką do trawy też nie uszkodzę, od ogrodzenia VATu nie odliczysz , ale przy budowie domu nikt cię nie wyliczy ile betonu(cementu) poszło na niego i przy okazji można zrobić ogrodzenie(musi czyba być zgłoszenie lub pozwolenie dowiedz się w gminie)i wrzucić to w dom, ale wszystko z głową, a tak w ogóle najlepiej kupować bez vat i po problemie

#19 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 11:17

Ogrodzenie działki VAT odliczę bo do gospodarstwa mi potrzebne a nie do domu który może kiedyś pobuduję.
Faktury potrzebne jak miałbym to robić w kredycie nMR co poważnie rozważam (raz a dobrze) a jak są faktury to odliczać VAT muszę bo dadzą mi kredyt tylko w cenie netto.
Co do planów - zakładam remont/modernizację ogrodzenia które istnieje - pozostały tylko słupki betonowe ale coś tam było.
Co do budowy razem z domem - kredyt na dom będzie droższy a 3/4 kosztów planowanego ogrodzenia to będzie ogrodzenie gospodarstwa bo pod dom wyłączę maleńką działeczkę.

Edytowany przez Nikita_Bennet, 21 marzec 2013 - 11:18.

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share gjanicki

gjanicki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 08:05

Ogrodzenie działki

Witam
Może moje pytanie trochę odbiega od tematu, ale nie ma go gdzie zadać. Orientujecie się ile może kosztować najzwyklejsza sztacheta nieheblowana, nieozdobna, o wymiarach 2,5x5x150 cm? Z góry dziękuję.
Pozdrawiam

sprawdź pod linkiem co dawałem wcześniej. Tam są takie rzeczy.