Polecane posty

blanca99    0

Pozdrawiam wszystkich z wiązanych z niszowym tematem hodowli kóz i owiec w Polsce.

Dla zainteresowanych hodowców chcących wprowadzić ciągłość laktacji w ciągu roku, bądz zaplanować stanówkę i wykoty zapraszam do Dysputy, lub kontaktu na PWa


inseminacja, satnówka, badnanie nasinenia, USG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofk9    7

A o czym tu dysputować- niszowy temat jest ze względu na opłacalność i w tych warunkach jedynym kierunkiem jest ekstensyfikować, uproszczać i oszczędzać.

W Polsce zostały tylko rasy zachowawcze a tam chyba nawet nie można inseminować- jedynie hodowcy kóz mlecznych i fryzów może byli by zainteresowani- gdyby mieli czas siedzić przy komputerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blanca99    0

właśnie problem tkwi w myśleniu hodowcy.

bo zamiast 1000 to ma 2 i biadoli......... niestety ale to prawda,

co do genetyki to niestety ja każdy kryje tym co ma na kńcu wsi, lub gminę dalej to ma co ma....

Można i w zachowawczej inseminować takżę, nwet dotacja jest do tego, tyle że nik nie pojedzie na drógi oniec polsi by zakocić 3ogony......... .

A nikt nie myśli o tym że koza jak i owca może doić jak i "krowa " i dać w pierwszym roku 2 wyoty a nie jeden..........


inseminacja, satnówka, badnanie nasinenia, USG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michał80    0

Ja zaczynam hodowlę kóz i nie biadole ile mleka mam tyle sprzedam. Na razie mam dwie kozy uszlachetniana polska 8 lat i dwuletnia wielorasowa. Reproduktor z dobrego materiału genetycznego rośnie Alpejczyk (50%francuski,50%brytyjski). Do tego planuję sukcesywnie zwiększać ilość kóz alpejskich wysokomlecznych i prowadzić selekcję. Jak jeden reproduktor nie wystarczy to może faktycznie będę myślał o nauczeniu się inseminacji i kupowaniu nasienia ale to też sprawdzę w danym momencie co bardziej się opłaca (bo szczerze wole jak koza też ma radość z życia). Na razie robię technika weterynarii żeby poszerzyć wiedzę i móc sprawować nadzór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez maciek1425
      siema mam w swoim stadzie krowe simental ma nie całe 8 lat jest bardzo dobra, spokojna szkoda mi jej było bardzo gdybym musiał ją odwieźć do rzeźni. problem polega w tym że nie chce zostać cielna była zacielana 3 razy ale za 4 albo 5 się udało minęło nie całe 3 miesiące i poroniła potem została zacielona około miesiąc temu i przedwczoraj pokazał się śluz na ogonie ale zachowanie jej nie wskazywało na to że ma ruję co robić prosze o odpowiedź dodam jeszcze tylko że wszystkie zacielenia były robione sztucznie
    • Przez fd65
      cześć
      chciałem się dowiedzieć w jaką część ciała i w jakiej ilości na jedną samicę oraz na ile przed planowaną inseminacją należy wszczepić samicą FOLIGON.
    • Przez Byk1995
      Czy krycie krów hf rasami mięsnymi (inseminacja) to dobry pomysł? Chciałbym kryć je rasami hereford blondaquitain oraz angus.
    • Przez vygi
      - poprawi wydajność mleczną
      - poprawi zawartość tłuszczu
      - poprawi płodność córek 
    • Przez kotek85
      Witam, 
      Chciałbym poznać wasze opinie na temat krwawienia 1-2 dni po ruji, z tego co wiem oznacza min że ruja się odbyła.Lecz chciałbym poznać wasze zdanie czy  można przypuszczać że krowa będzie cielna czy nie? U mnie osobiście zaobesrowalem że po krwawieniu 2 krowy były nie cielne czy to reguła? Czy nie koniecznie, proszę o opinie, pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj