Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyspieszacz CASE4230

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dymo2000

dymo2000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 27 luty 2013 - 17:21

Przyspieszacz CASE4230 Mam problem z przyspieszaczem który nie chce mi się załączyć w CASE 4230. Słychać jakby chodził zawór przy przełączniu przyciskiem. ponadto przy dobijaniu belki w rolce wałek samoczynnie stawał. Czy ktoś wie co mogło się stać? Czy ktoś wie może gdzie znajduje sie zawór od przyspieszacza. przeszukałem juz cały ciagnik i nie mogę go znaleźć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyspieszacz CASE4230 Dzisiaj, 00:14
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 27 luty 2013 - 19:16

Przyspieszacz CASE4230 Jest pod skrzynią w srodku, masz problem z sterowaniem , przyspieszaczem,lub jest on uszkodzony i spalone sprzęgło wom skoro już staje, trzeba zrobić pmiary układu czy jest ok i rozbierać mechanicznie ciągnik jest to Duuuużo pracy i jak chcesz to zrobić sam potrzebujesz sporo wiedzy i trochę przyrządów będe teraz robił też 4230 półbiegi i pare innych rzeczy

Edytowany przez mariusz(ZDUN), 27 luty 2013 - 19:26.

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 04 listopad 2014 - 00:11

Przyspieszacz CASE4230

Mam podobny problem,zaczęło sie od poślizgu na żółwiu przy zimnym oleju,powymianie filtra hydrauliki,było ok.kilka dni.Nastepnie zatrzymywał się wom(niezależnie od obciążenia wom pracował kilkanaście sekund,brak poślizgu ) ,naciśnięcie sprzęgła wlączało wom a był brak reakcji na włączanie dźwignią.Równocześnie zginęły półbiegi mimo przełączanie jest tylko zółw,Wyraźna zmiana jest tylko przy najniższych biegach ( 1 i 2 L).Po wymianie oleju bez zmian.Na postoju słychać klikanie elektrozaworu,po przełączeniu na zająca (kontrolka zapala się) w skrzyni słychać ciche wycie,na żółwiu cichnie,odgłos zblizony do wycia pompy ale to nie pompa , ciśnienie na wyjściach hydraulicznych ok 180bar.

Prosze  o poradę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 04 listopad 2014 - 23:43

Przyspieszacz CASE4230

A co tu wiele radzić pomiary układu sterowania i remont  elementów które tego będą wymagały

Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share andrzej78

andrzej78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 06 listopad 2014 - 20:52

Przyspieszacz CASE4230

Własnie dążę do tego aby znaleźć przyczynę zanim rozbiorę pół ciagnika ,wymienię co trzeba ,a zawsz coś się znajdzie .Jeżeli przyczyny nie znajdę a wykluczę to co powierzchowne to będzie demontaż.Dlatego może ktoś dysponuje wiedzą jakie powinno być ciśnienie w obwodzie niskiego ciśnienia ,czy jest ku temu specjalne miejsce aby się wpiąć w układ,oraz jakieś wskazówki gdzie jest zawór regulujący ciśnienie ,itp

Dodaj odpowiedź