Polecane posty

jacek472    40

Witam opryskałem wszystkie oziminy siarczan 8,3 kg + fungicyd (tilt turbo, topsin, duett ultra, bumper 250 w zależności od pola) + antywylegacz 675 (CCC)1l + moddus 0,15-0,18l

i dzisiaj zajeżdżam z nawozem na oziminy i wszędzie zboże popalone (bardziej dolne listki) :( (oprucz żyta) to co pryskałem wcześniej to jest trosiunie przypalone, a to co ostatnio to mocniej ,a na piaskach to całkiem tragedia. Co wg was mogłobyć przyczyną antywylegacz czy mieszanina czy po zabiegu słonko i temperatura? Dodam jeszcze że na kawałeczku pszenżyta nie pryskanego w ogóle też widać minimalne przypalenia, i tu nasuwa mi się pytanie czy może mieć z tym związek oprysku jesiennego legato plus + glean? bo chwasty te co odbiły też są od dołu popalone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zrób zdjęcie, może to nie przypalenia a oznaki grzyba.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Sypcie tej cheimi ile chcecie pryskajcie nie raz a 4 razy i trujcie się nawzajem !

 

Poucz się lepiej dziecko na egzamin szóstoklasisty, a nie wypisuj farmazony na forum. Tiry na tory, dzieci do szkoły.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Kolego eMWu punkcik przez duże P. Nawet nie czytam tych wypowiedzi kolegi Runder,może i całe szczęście bo pewnie z kondona bym się nie rozbierał[ o ile ktoś to w ogóle zakłada].Przy produkcji intensywnej gdzie wieżdżamy od 5 do 7 razy [lub więcej] w sezonie na ha,aż się nasuwa stwierdzenie usilnie staropolskie-Poszły by my do piachu od tej chemi.Bynajmniej wole ten rodzaj produkcji niż obserwację zajęcy na polu wynikające z przeswitu uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Panowie spokojnie bo się zaraz obrazi chłopak :P Swoją drogą myśli jak jego ojciec i dziad i zapewne będzie tak robić potem, jak to już nie raz pisałem "kto stoi ten się cofa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Witam opryskałem wszystkie oziminy siarczan 8,3 kg + fungicyd (tilt turbo, topsin, duett ultra, bumper 250 w zależności od pola) + antywylegacz 675 (CCC)1l + moddus 0,15-0,18l

i dzisiaj zajeżdżam z nawozem na oziminy i wszędzie zboże popalone (bardziej dolne listki) :( (oprucz żyta) to co pryskałem wcześniej to jest trosiunie przypalone, a to co ostatnio to mocniej ,a na piaskach to całkiem tragedia. Co wg was mogłobyć przyczyną antywylegacz czy mieszanina czy po zabiegu słonko i temperatura? Dodam jeszcze że na kawałeczku pszenżyta nie pryskanego w ogóle też widać minimalne przypalenia, i tu nasuwa mi się pytanie czy może mieć z tym związek oprysku jesiennego legato plus + glean? bo chwasty te co odbiły też są od dołu popalone.

przypalenia powstały po mieszance jaką zastosowałeś i prawdopodobnie od temperatury.sprawca przypaleń prawdopodobnie jest moddus.sam nim pryskalem w mieszaninie z ccc i wirtuozem i tez delikatnie przypaliło na zakładkach.temperatura podczas zabiegu była 18 stopni i pochmurno.drugi zabieg moddusem na lisc podflagowy z dodatkiem decis mega juz nie przypalał.wniosek taki ze moddus reaguje jeśli jest stosowany z fungicydami.dodatek siarczanu prawdopodobnie zwiekszył jeszcze to reakcje

 

Ciekawe czy kosi tym co przodkowie

tata z dziadkiem kosi a syn na necie siedzi .tyle jego wiedzy o uprawie pola co od ojca i dziadka się dowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Ja z kolei nie zauważyłem żeby przypaliło mieszanką Tilt Turbo+Mondatak+ccc+moddus+siarczan mg+kristolan czerwony tylko że słonecznie i 20 pare stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Koledzy, jaką dawką i w jakiej fazie można zasilać jęczmień jary?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mcfarmeros    5

witam, mam takie pytanie co lepiej sypnąć pod pszenice samą polifoskę czy kizeryt czy pomieszać 50%polifoski 50%kizerytu ? dodam jeszcze że dawno nie było wapnowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Teraz sama polifoska wystarczy. Kizeryt możesz dać wczesna wiosną. Chyba ze masz niska zasobność w Mg i dość ciężkie gleby to daj kizeryt przedsiewnie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Witam.Mam zamiar teraz kupić nawóz na wiosnę 2014 i na start kupuje oczywiście saletrę a na 2 dawkę saletrzak czy również saletrę?U nas różne zdania na ten temat są :huh:.A u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi595    0

saletrzak i saletra

Edytowano przez milanreal1
post bez uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi595    0

Ja daje na pierwszą dawke saletre i saletrzak drobny w proporcji 100kg saletry i 150kg saletrzaku a na drugą dawke 200kg saletrzaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U mnie saletrzak idze pod korzeń tylko . pierwsza idzie saletra na zboża rzepak .


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Ja daje na pierwszą dawke saletre i saletrzak drobny w proporcji 100kg saletry i 150kg saletrzaku a na drugą dawke 200kg saletrzaku.

saletrzak nie daje się pogłównie na zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Można dawać pogłównie ,ale przed spodziewanym deszczem.Jak jest mała wilgotnosc podłoża to długo leży .Lepszym rozwiazaniem jest saletra pogłównie.Potrzebuje mniej wilgoci aby sie wchłonąć do gleby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Witam.

To jak Panowie, kiedy sypiecie pierwszą dawke 2014? Pewnie temat zaraz się pojawi :).

Mam na myśli zachód PL :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jeszcze trzeba poczekac dopiero luty ale jak taka pogoda by sie utrzymała to początek marca jest realny ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Michalmeer juz pewnie sieje ;)

tak samo jak w tamtym roku od lutego pisał a wjechal na pocztaku kwietnia ;) SPokojnie jescze nie na to czas ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

w zeszłym roku napisałem ze siałem na początku i tak było .. u mnie teraz jest plus 4 jesli bedzie coraz cieplej to na początku marca nie tylko ja wyruszy .. wszystko zalezy od pogody


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj