Polecane posty

rk1    5

Ja jak większość z was nie wiem czy siać już nawóz na śnieg ok 10cm, czy poczekać aż się wszystko roztopi i obeschnie ? Czy saletrzak rzucony na śnieg podczas gdy będzie się rozpuszczał może zaszkodzić lub dużo się go straci ? Czy lepiej poczekać jeszcze te kilka dni jak wszystko się rozpuści i obeschnie? Dziś jest oststni dzwonek bo jeszcze nadają przymrozek w nocy a tak dużo nie mam do rozsianai>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondek    0

rk1 poczekaj aż snieg zniknie nadają tydzien ciepła to napewno zniknie. A przymrozki to mysle że napewno będą jescze z rana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Niektórzy o pierwszej myślą a u mnie jutro chcą drugą dawke jechać zresztą ja też na rzepak


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

He he u mnie tez o 2 juz mysla sasiedzi , a Panowie mam jedno pole obok krzakow gdzie sie zawieje porobily i tam bylo najwiecej sniegu i ta woda szuruje z jednego na drugi koniec pola i czy azot jest wymywany w takiej sytuacji ? i tam gdzie woda stoi nie plynie rowniez ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    30

@ michalmeer co planujesz dać na rzepak i w jakiej dawce ?? dwie dawki stosujesz na rzepak czy podzieliłeś na trzy ?? masz u siebie śnieg na polach ??

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

dzisiaj byłem na polu i sniegu nie ma wcale ... w jednym miejscu jest troszke wody .. azot daje w formie saletry pierwsza dawka wyszła dokładnie 264 kg

teraz druga bedzie koło 200 kg i jeśli czas bedzie i bedzie odpowiednio sie rozwijał to dostanie trzecią około 150 kg .. teraz własnie nie wiem bo czytałem ze rzepak w sezonie pobiera max 150 kg azotu w czystej formie .. czyli około 450 kg saletry .. chyba ze ma maksymalne nawozenie potasem fosforem i innymi składnikami to pobiera 170 kg . Teraz moje pytanie czy dawać trzeci dwke ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Michalmeer

nie wiem czy warto się rozdrabniać w 3 dawki przy opóźnionym okresie wegetacji, daj dwie a dobre i powinno wystarczyć, jak chcesz ostatecznie coś dołożyć to daj odżywkę jakąś w zależności od potrzeb rośliny. Ja daję dwie dawki dzisiaj poszło 300kg/ha saletrosanu w drugiej dawce pójdzie 200kg saletry 34 co razem daje 146kg w czystym składniku do tego pójdzie odżywka borowo- azotowa plus mikroelementy i powinno wystarczyć...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja też bym zrezygnował z tej 3 dawki. Raz że rzepak z niej nie bardzo skorzysta a 2 że może ona zbyt długo trzymać rzepak na zielono.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Gdy tylko sie zrobi ciepło bede rzepak zasilał dolistnie siarczanem magnezu i odzywkami z makro i mikroelementami ... a co do pszenicy pomału o srodkach grzybobójczych trzeba myślec bo u mnie juz sie pokazuje


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja dzisiaj przywiozłem dostawę nawozów dolistnych.. Folicare, Mikrokomplex, Maximus extra S i czekam na reszte :)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Ja uważam, że w tym roku nie ma senu dzielić dawki na trzy części i tak okres wegetacji jest bardzo skrócony, a dawanie trzeciej dawki pod koniec maja gdy często już brakuje wody lub pszychodzi susza jest bez sensu. Ja również jak większość posiałem po 20 marca na rzepak saletrosan ok 250kg i w tym przypadku może tylko zastosuje trzecią dawkę bo po krótkim wzroście roślin spadł śnieg i tak naprawdę dopiero teraz zaczyna się okres wegetacji a co sie stało z tym nawozem trudno powiedzieć jak dużo przepadło? i Teraz chcę wiechać jak najszybciej na oziminy, ale jeszcze warunki nie pozwalają, może pod koniec tygodnia jak to wszystko się roztopi i trochę obsięknie bo teraz to jedni wielkie bagno pod śniegiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

Panowie jak wyglądają Wasze zboza zasilone azotem na początku marca ?. Moje jeszcze pod śniegiem, ale tam gdzie sarny odkopały to ładne zielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

u mnie też jest zielone .. saletrzak na życie sie dopiero rozpuscił jak sniegi stopniały


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    22

u mnie wlasnie robi sie bialo bo sypie snieg :D Zima wrocila!

Edytowano przez patron26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

@Michalmeer w tym temacie, z tego co zauważyłem to Ty jesteś takim weselnym wodzirejem troche, nakręcasz siebie i pozostałych, ale rozumiem, wiosna powinna przyjść już dawno i wszyscy się niecierpliwimy :) Azot z Twojego saletrzaku wchłoną się stosunkowo szybko, to co Ci się rozpuściło to dolomit. Saletrzak nie działa wolniej, bo działa podobnie jak saletra tyle, że ma miej azotu i daje mniejszego kopa. Poza tym, ta późna wiosna może wyjdzie nam na dobre, zobaczymy po żniwach jakie będą ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

młody przeciez jak pisze ze dopiero teraz mu sie rozpuścił to dlaczego piszesz ze szybko sie rozpuścił skoro był posiany z tego co wczesniej czytalem na pocztaku marca. Z drugim zdaniemtez nie do konca sie zgodze saletrzak dziala tak jak saletra z tym ze najpierw musi sie rozpuścic wartswa dolmitu do czego jest potrzeba sporo wody kiedy sie rozpusci ma takie samo tempo dzialania jak saletra ze ma mnie azotu to fakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ben87    1

hura dzisiaj posiałem saletre:) trzeba to oblać ;) wreszcie...

...a potem znowu spadł śnieg:(

 

pocieszny ten gość co sarny skasował:D haha trzeba nam takich więcej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ja na pszenice bede mieszał dwa na raz tylko nazwy jakieś nowosci to są powiem jak przywiozą tez mam zamiar juz pryskac tylko niech temp podskoczy troche


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

A koledzy umnie sasiad juz sial 3 raz nawóz na rzepak i zboza .Pytalem go to wk***i byl i mowil ze nic z 1 dawki nie zostalo a to Madry czlowiek wiele lat szkoli ludzi z zakresu produkcji roslinnej.Pytalem innego obiektywnego to samo powidzial ze kasa wyrzucona .A tu wszyscy tacy optymiści na Forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj