Polecane posty

do tego prawo. Osoby które wysiały nawóz na zboża, gdyby wiedziały jaka będzie pogoda to sądzę żeby sie wstrzymały.

 

Tym bardziej bym się nie wstrzymał. Jak spotnieje śnieg który napadał to na moich niedrenowanych polach wjadę w maju.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sny nie sny, nie Tobie to oceniać.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    23

krazy u mnie wiadomosc ze Ci u ktorych rzepak zostal zasilony miesiac temu wystepuje problem ... palenie , wysuszanie rzepaku .... a bylo u mnie duzo sniegu , obecnie pokrywa sie pomniejsza i miejscami widac juz uprawy . oczywiscie pozniej sie wybiore ocenic czy to jest prawda o ile w ogole azot moze tak uszkodzic rosliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Możliwe że wypali tak jak wcześniej pisałem jadąc do tl patrzyłem na rzepaki tam gdzie nawożone to całe pognite tylko 1 kawałek nawożony trzyma się. byłem u siebie na polu i mój ma tylko pognite pierwsze liście ale nie nawoziłem chociaż duży problem to sarny na kawałku 2.5 ha było wczoraj 40 sztuk. a pszenice są w duzo lepszym stanie niż w tamtym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

W sobotę widziałem jak facet siał nawóz tylko nie wiem na co, bo pole przykryte warstwą 10-15cm śniegu. Pewnie była to sól żeby śnieg szybciej stopniał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Widac wiosne w prognozach... Snieg zejdzie i w pole:)) Mysle ze w nocy przymrozi jak sniegu nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    23

Panowie bylem na polu sprawdzic rzepak i pszenice... wszystko ma sie dobrze a rzepak ladny zielony a to ze trafiaja sie liscie uschniete to normalka po zimie , uprawy zasilalem poczatkiem marca . Tak wiec trzeba obalic ta teorie ze nawoz zaszkodzil a taka teorie wydaje mi sie obmyslili tak zwani znawcy ktorzy albo nie zasilaja albo uzywaja malo nawozow i pozniej maja osiagi 1 gore 2 tony z h . :D takie jest moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

@patron26 również robiłem dziś obchod rzepaku i wygląda na to ze marcowy wysiew nawozu mu służy :) rzepak jest zielony i wygląda bardzo zdrowo, po malu przebija się przez śnieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Ja u siebie na życie zaobserowowałem pleśń sniegową teraz jest znówu masa sniegu nażycie więc pewnie się pleśń nasili. Nawóż siałem na początku marca. Jak sądzicie czy gdybym nie siał to presia plesni była by mniejsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    23

wydaje mi sie ze nawoz nie ma tu wiekszego znaczenia ... a jak procentowo to sie przedstawia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

około 30% plantacji jest porażone znaczy tyle było jeszcze w sobote a co będzie jak teraz snieg zniknie to nie wiem, ale wydaje mi sie że może być nie zbyt wesoło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

U mnie po łakach to tylko miejscami troszke sniegu lezy, ale na polach to jeszcze sporo, niby 4-5 stopni na plusie ale słonca nie ma, prawie sie nie topi, a od czwartku znowu spore opady zapowiadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

ja akurat słyszałem od tych co siali bardzo wcześnie nawóz, że właśnie zauważyli pleśń a więc coć może w tym być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Plen nie plesn to nie od nawozu , plesn i u mnie jest tam gdzie bylo duzo sniegu , nie wazne czy ktos dal nawoz czy nie lecz czym zaprawil , ci ktorzy zaprawiaja na sucho w siewniku male rolniczki albo wcale to az zolto na polu , a kto lepsza zaprawa to miejcami tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    23

ja zaprawialem w siewniku i zobacz sobie jaka mam pszenice ...

 

mam tez podglad u innych ktorzy tez tak zaprawiali lub nawet i nie zaprawiali i pszenicy nic sie zlego nie stalo .

 

wiadomo ze nalezy zaprawiac ale akurat musze sie nie zgodzic z Tobą

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Zaprawa działa tylko do kilku tygodni. Najważniejsza jest podatność odmiany oraz jej wybujałość na jesieni. Zapytajcie ludzi co sieją pszenżyto BORWO. To jest dopiero szalona odmiana, trochę śniegu plus niezamarznięta ziemia, dodatnia temperatura i wylatuje w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

@patron26 również robiłem dziś obchod rzepaku i wygląda na to ze marcowy wysiew nawozu mu służy :) rzepak jest zielony i wygląda bardzo zdrowo, po malu przebija się przez śnieg

u mnie podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Zaprawa działa tylko do kilku tygodni. Najważniejsza jest podatność odmiany oraz jej wybujałość na jesieni. Zapytajcie ludzi co sieją pszenżyto BORWO. To jest dopiero szalona odmiana, trochę śniegu plus niezamarznięta ziemia, dodatnia temperatura i wylatuje w 100%

 

Dokładnie... w mojej okolicy kilka osób posiało tą odmianę. Pleśń zatłukła wszystko. Tam gdzie jest Borwo tam trzeba przesiewać.

 

Jak śnieg zginie i da się w pole wjechać ruszam z saletrą kędzierzyńską 32%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Zaprawa działa tylko do kilku tygodni. Najważniejsza jest podatność odmiany oraz jej wybujałość na jesieni. Zapytajcie ludzi co sieją pszenżyto BORWO. To jest dopiero szalona odmiana, trochę śniegu plus niezamarznięta ziemia, dodatnia temperatura i wylatuje w 100%

Już parę lat temu słyszałem że ta odmiana nie radzi sobie z pleśnią. Ojciec wczoraj był na polu i w jednym miejscu gdzie zszedł śnieg (parę m2) i jest posiane pszenżyto Grenado okazało się że pszenżyta nie ma. Rosną tylko chabry. :o. Jutro idę i będę rozgrzebywał śnieg. Jak się okaże że wszędzie tak jest i przyjdzie się przesiewać kilkadziesiąt ha pszenżyta to będzie katastrofa. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie pigmeja zasiałem pierwszy raz a póki co się trzyma. Obecnie miejscami na polu robi się goło a miejscami 15 cm, a tu jeszcze zapowiadają w czwartek kolejne 10 cm. a pierwsza dawka nawozu to nieprędko... :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Ma cztery odmiany w tym Borwo. W marcu bylo wszystko ok, zero plesni. Plesn na pizzaro... Zobaczymy, co po tym miesiacu bedzie.( jak bede mial czas pojde pogrzebac w borwo zanim sniech zleci) ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ja zasiałem pszenice jarą na próbe kiełkowania i nawet tam na jednym młodym pedzie wyszla plesń .. nie było zaprawione


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj