Skocz do zawartości

Zdjęcie

2013 pierwsza dawka nawozu

1460 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 05 marzec 2013 - 16:03

2013 pierwsza dawka nawozu nic jej nie bedzie bez obaw pszenica wytrzymuje do - 18 chyba bez okrywy snieznej no wiadomo są co wytrzymują mniej i wiecej tez ...
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
2013 pierwsza dawka nawozu Dzisiaj, 02:53
  •  

#162 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 marzec 2013 - 16:18

2013 pierwsza dawka nawozu Tyle wytrzymuje ale zahartowana, a jak wegetacja ruszy, to wiadomo że się rozhartuje :P Ale ja myślę nie patrzeć się na prognozy bo to wróżenie w fusów. Przymrozki w nocy będą bo to przecież marzec i to normalne. A spóźnionego nawożenia już nie naprawi. Jechać z nawozem i tyle.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#163 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 16:33

2013 pierwsza dawka nawozu Nie wiadomo jak bd z tymi przymrozkami ale Michalmeer nie pisz takic durnot ze pszenica wytrzymuje do -18 bo jak dasz jej N błyśnie słonce pszenica szybko ruszy rozhartuje sie to potem przy -10 i wiekszym wietrze moze byc tragedia dlatego ja bym sie wstrzymal z nawozeniem na waszym miejscu skoro maja byc te mrozy bez przesady nie piszcie tutaj takich durnot ze juz późno ze wegetacja rusza dopiero 5 marzec 20 sie sieje przeważnie a tu juz patrze panika z tymi nawozami nie wiadomo jaka

#164 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 16:55

2013 pierwsza dawka nawozu poczytaj ... milanreal1 ma racje kiedy nie ruszy to do tylu wyrzymoje i ma racje w 100% ... durnotą jest to ze czekanie na lepszą pogode . a ta jaka jest ? zła to idealna wiosna .... pozatym cała wielmopolska juz ruszyła .. i to nie są durnoty tylko fakty .. chcesz to czekaj kto Ci nie karze przeciez to ja za to odpowiadam co robie ... aaa i ktoś napisał na forum ze to azot na czekać na rośline a nie roślina na azot ...

#165 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 16:57

2013 pierwsza dawka nawozu Koledzy to jest jak w zniwa sasiad wjechal ja tez musze mimo ze jest mokre to ja tez kosze a puzniej za grosze sprzedaje tak samo jest z nawozami Jeden wjedzie to drugiego juz w środku skreca i tez leci a puzniej Placze:P Taki juz Polak jest:) Kazdy zrobi co uwaza za stosowne:)) Ja mam RSM wiec czekam az ruszy wegetacjia bo jak narazie za zimno jest:) Pomorskie

#166 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 marzec 2013 - 17:14

2013 pierwsza dawka nawozu u mnie wegetacja (podkarpacie) ruszyla 2-3 dni temu dzis dopiero saletre na przymrozek zucilem i tak na pszenicy zrobilem troche kolein przy -6 , ale gdy teraz nie posialbym na 2 kawalkach to dopiero kwiecien , rzepak 270kg , pszenica 150-230kg/ha zalezy gdzie jak rozkrzewiona byla

#167 Share MegaPuma1995

MegaPuma1995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka, film, mechanizacja, nowinki techniczne,

Napisany 05 marzec 2013 - 17:30

2013 pierwsza dawka nawozu u mnie nawóz dzis posiany na pszenicę, saletra 200kg/ha) pojechałem ok. godziny 14 i o dziwo nie było problemów jakichś większych, koleinę zrobiłem tylko jedną, zobaczymy co z tego wyniknie, nikt nie jest wrózką żeby wiedzieć czy aby nie za wcześnie (woj. podkarpackie)

Edytowany przez MegaPuma1995, 05 marzec 2013 - 17:31.

#168 Share mich18

mich18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 17:56

2013 pierwsza dawka nawozu Palicie sie z tymi nawozami jak by to był kwiecien,przyjdzie mróz to prędzej zaszkodzicie niż pomozecie tym rośliną.
Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

#169 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 18:00

2013 pierwsza dawka nawozu Na Podlasiu jeszcze śnieg leży i kilka dni jeszcze poleży bo w dzien 5 stopni a w nocy -5 i bardzo powoli się roztapia.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#170 Share Renault9514

Renault9514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka,KOBIETY no i POLE!!! ;D

Napisany 05 marzec 2013 - 18:15

2013 pierwsza dawka nawozu a ja tam jeszcze poczekam z rozsiewaniem nawozu śniegu już nie wiele, ale jeszcze jest :mellow: a w każdym rejonie inaczej rusza wegetacja zachód względem wschodu to 2 tygodnie różnicy. U mnie we wsi cisza nawet jak rozsieje nawozy za 2 tygodnie to i tak będę pierwszy, bo u nas to same ,,ciemne gospodarze'' którzy nie mają pojęcia o takich rzeczach... a to nie sztuka rozsiać nawóz i rozhartować roślinę a później przyjdzie mróz i d*pa, aby zaszkodzimy no ale każdy robi jak uważa :) :) jak to mówią ,,Kto cierpliwy ten szczęśliwy'' Lubelskie :rolleyes:

Edytowany przez Renault9514, 05 marzec 2013 - 18:16.

ZETOR Team !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share patron26

patron26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 18:43

2013 pierwsza dawka nawozu Panowie ja dzis posialem na rzepak Salatrosan i na pszenice Saletre to juz sie nasluchalem od ,,starych gospodarzy " ze to za szybko a sluchajcie. hit sezonu : po co tak szybko saletra na pszenice bo WYPARUJE w powietrze ... :D ale u mnie na wsi srednia zboz to 2t/h i to tez pokazuje ze go***** sie znaja i mi cisnienie podnosza....

Edytowany przez patron26, 05 marzec 2013 - 18:44.

#172 Share RYZYNH

RYZYNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 18:49

2013 pierwsza dawka nawozu Dzisiaj posiałem Saletre na rzepak ok. 300kg/ha siałem z 2 godziny temu bez żadnych kolein. Z rana był przymrozek ale nie miałem czasu jechać. W południe orałem po gorczycy i też sucho.Błoto jest najgorsze między 11 a 13 jak mróz puszcza
bo później to już słońce wysuszy i jest super.

#173 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 05 marzec 2013 - 18:50

dyczko0 wegetacja rusza jeśli średnia dobowa jest minimum 5 stopni na plusie i utrzymuje sie pare dni a to ze ladna pogoda to nie znaczy ze ruszyla wegetacja.

cyt : "W jakim terminie i jakiej ilości zastosować pierwszą dawkę azotu w życie hybrydowym?
Pierwszą dawkę azotu należy zastosować tuż przed lub w trakcie ruszania wegetacji wiosennej , pamiętając iż wegetacja żyta rusza przy średniej dobowej temperaturze 2-3 stopnie (dla porównania pszenica przy 5-6 stopniach)"

Nie wiem jak u ciebie ale u nas od piątku jest w nocy do -5 stopni a w dzień jest dosyć ciepło.
Poza tym przecież wiesz jak się sprawdza czy ruszyła wegetacja skoro mówisz że nie ruszyła, wykop jedną roślinkę żyta i sprawdź czy puszcza nowe korzenie. Jak nie to masz rację, że nie ruszyła ale u Ciebie, a jak są już nowe korzonki tzn. że już jesteś spóźniony.

I tutaj nie chodzi o to że sąsiad sieje itp.
Na pogodę nie mam wpływu ale na swoją pracę już tak. Jak nie wysieję teraz nawozu to żyto będzie mi odrzucać pędy, jak wysieję i przyjdzie mróz to też dostanie po d*pie. Tak czy inaczej nie ma złotego środka w rolnictwie.
Ja uważam, że należy wysiać teraz na przymrozek a jak ktoś ma inne zdanie to jego sprawa, nic nikomu nie narzucam. A później i tak będzie biadolenie, że plony zbyt małe bo to bo tamto.
Od siebie daje tyle na ile mnie stać i śpię z czysty, sumieniem że nic nie spartoliłem a reszta w rękach pogody.

#174 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 18:52

2013 pierwsza dawka nawozu jeśli bedzie chłodno to wegetacja i tak nie ruszy czy był nawóz posiany czy nie .. a jak ruszy to kazda sie rozchartuje nie ma na to regoły w wielkopolsce juz kilka dni jest taka pogoda wiec nie było na co czekać

#175 Share d4r4s

d4r4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 marzec 2013 - 19:08

2013 pierwsza dawka nawozu U mnie wegetacja ruszyła tak samo rzepak dostaje młode listki, pszenica puszcza nowe korzenie także dobrze zrobiłem ze nawóz wysiałem :)

#176 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 05 marzec 2013 - 19:20

2013 pierwsza dawka nawozu tez wysiałam dzisiaj, na razie tylko 1,5 tony i nie wiem, co dalej robić, jak tak was czytam.... na razie jest ciepło i na piachach robi się SUCHO! Tylko, ze nikt z sąsiadów nie sieje i byc może śmieją się ze mnie za plecami:) podają powrót zimy na weekend. ale po weekendzie niby cieplej, choć to na razie wróżenie z fusów. Rasowi rolnicy z mojej wioski są zdania, ze saletry nigdy nie wolno siać na oziminy, bo nie działa w niskich temperaturach :D i sieją saletrzak- w jednej dawce, bo paliwa szkoda:)
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#177 Share patron26

patron26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 19:28

2013 pierwsza dawka nawozu no wlasnie duzo jest ,,znawcow" i tacy tylko zloszcza swoim wtracaniem...

#178 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 19:37

Palicie sie z tymi nawozami jak by to był kwiecien,przyjdzie mróz to prędzej zaszkodzicie niż pomozecie tym rośliną.

Zgadzam się z Tobą.
Od soboty zapowiadają przez cały tydzień po -10 do -14.
ja czekam, każdego indywidualna decyzja, że sąsiad sieje to nie znaczy że ja muszę.

#179 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 05 marzec 2013 - 19:40

2013 pierwsza dawka nawozu takie mrozy? wierzyc mi się nie chce
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share mich18

mich18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 19:40

2013 pierwsza dawka nawozu Nawozy nie sa tanie żeby sobie siac przed mrozami i jeszcze rośliną zaszkodzic.
Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236