Skocz do zawartości

Zdjęcie

2013 pierwsza dawka nawozu

1460 odpowiedzi na ten temat

#1001 Share PABLO555

PABLO555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 07:32

2013 pierwsza dawka nawozu Cały azot napewno nie przepadł myslę że poprostu nerwy ludziom puszczają ,robi się coraz póżniej pola mokre temp niska wegetacja niemoże wystartować na dobre ! W cześniej byłem tez optymistą i myślałem ze natura nadrobi opóznienie ,ale zaczyna się robić nieciekawie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
2013 pierwsza dawka nawozu Dzisiaj, 13:54
  •  

#1002 Share Brytan

Brytan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Kulturystyka

Napisany 10 kwiecień 2013 - 09:37

2013 pierwsza dawka nawozu Panowie,chciałem zapytać czy mieszał ktoś na pierwszą dawkę saletrzak z saletrą na pszenicę ozimą?

#1003 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 10 kwiecień 2013 - 09:55

2013 pierwsza dawka nawozu U mnie zostało i jakoś nie stresuje sie ze na pole wjechac nie idzie .. dobrze zrobiłem ze posiałem w marcu
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#1004 Share jarooo3013

jarooo3013

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 10:16

2013 pierwsza dawka nawozu Przymieszalem na jeden kawalek,bo nawet byla troszke bladawa pszenica(0.70a) ale bardziej dla proby. Rozsiew dokladnie miesiac i kilka dni temu,gdy zapowiadala sie juz wiosna. Nastepnego dnia przyszly sniezyce. Trudno powiedziec jaki efekt bo jeszcze pod sniegiem,ale powoli odkrywa sie i widac roslinki zielensze sa niz wczesniej . Wydaje sie ze tego roku bylo najlepszym rozwiazaniem taki mixs ,ale niestety nie przewidzimy syt.pogod.

#1005 Share pasio

pasio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 516 postów
  • Zainteresowania:szerokie

Napisany 10 kwiecień 2013 - 17:27

2013 pierwsza dawka nawozu Kto wysiał saletrę w marcu ten wygrał, coś teraz ucichli wielcy przeciwnicy siania wcześnie azotu :D. Wegetacja ruszyła, a Wy na pole nie możecie wjechać i już tracicie na plonie. Pozdrawiam

#1006 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 10 kwiecień 2013 - 17:36

Panowie,chciałem zapytać czy mieszał ktoś na pierwszą dawkę saletrzak z saletrą na pszenicę ozimą?

Tak, ja mieszałem.

#1007 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 18:05

Kto wysiał saletrę w marcu ten wygrał, coś teraz ucichli wielcy przeciwnicy siania wcześnie azotu :D. Wegetacja ruszyła, a Wy na pole nie możecie wjechać i już tracicie na plonie. Pozdrawiam

Na pewno nie wygrał. Wegetacja dopiero ruszy teraz na dniach. Z saletry wysianej początkiem marca za wiele nie zostanie, jak nie wierzysz to nie siej teraz poprawki i poczekaj na druga dawkę w fazie strzel.w źdźbło. Ja posiałem wczoraj , o 5 rano było -3 i dało rade. Śniegu gdzie nie gdzie placki były, dziś już nie ma śladu po śniegu. kujawsko-pomorskie

#1008 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 18:06

Kto wysiał saletrę w marcu ten wygrał, coś teraz ucichli wielcy przeciwnicy siania wcześnie azotu :D. Wegetacja ruszyła, a Wy na pole nie możecie wjechać i już tracicie na plonie. Pozdrawiam

ucichli bo nawóz sieją :)

U nas ten powrót zimy trochę pomęczył pszenżyto BORWO i jeczmień ozimy. Wcześniej wyglądało lepiej.

#1009 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 10 kwiecień 2013 - 18:14

2013 pierwsza dawka nawozu Kazdy i tak napisze co mu pasuje ...
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#1010 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 18:22

2013 pierwsza dawka nawozu a co do siania nawozów to u nas śnieg na polach leży plackami. Nikt nie sieje bo nie ma takich kawałków, żeby w całości bez śniegu były. W dodatku od dzisiaj brak mrozów zapowiadają, więc z nawozem trafi jeszcze poczekać.

Żyto pomimo śniegów (kto chce niech nie wierzy) sporo urosło. Widać to szczególnie po miejscach, gdzie żerowały sarny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1011 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 19:02

2013 pierwsza dawka nawozu Ja dzisiaj poszyłem na pole zobaczyć żyto ,na który był siany nawóz saletrzak w marcu pole równe , po zginięciu śniegu zobaczyłem nawóz na polu granulki trochę rozpuszczone .Mi wydaje się ze wartość nawozu została na polu.

Edytowany przez JANCZAK1176, 10 kwiecień 2013 - 19:03.

#1012 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 19:23

2013 pierwsza dawka nawozu Wypełniacz sam został :D

#1013 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 19:28

2013 pierwsza dawka nawozu w mojej sytuacji z perspektywy czasu bylo najlepszym rozwiazaniem rozsianiem saletrzaku na wszystkie zoboza. Śnieg schodzi warstwa dolmitu została rozpuszczona teraz azot sie wchlonie i bedzie jak znalazł dla roślin. Pisze tak dlatego ponieważ w pole nie wiem kiedy wjade 10-15 cm sniegu na polu stopi sie na dniach ale potem nie zapowiadaja przymrozkow nie wiem iedy wjade w pole. Tym ktorzy posiali w marcu a teraz nie moga wjechac udalo sie tym ktorzy teraz moga wjechac a nie posiali nawozu w marcu gratuluje dobrego wyboru. Mimo wszystko siew nawozu a poczatku marca przy zapowiadanych wtedy pogodach byl dla mnie nieco chorym pomysłem.

#1014 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 10 kwiecień 2013 - 19:31

2013 pierwsza dawka nawozu ja powiem szczerze że żaluje że nie posiałem w marcu nawozu. śniegu niewiele, zboze zielone a na wjazd z pierwszą dawką jeszcze kilka dni- szlak bierze ;[

#1015 Share EdwardC360

EdwardC360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, historia XX wieku...

Napisany 10 kwiecień 2013 - 19:33

2013 pierwsza dawka nawozu Tam gdzie sie nie da wjechać na pola pozostaje tylko jak za dawnych czasów, miska i ręcznie siać... gorzje ejdnak jak ktoś ma do siania np. 300 ha

#1016 Share jarooo3013

jarooo3013

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 19:34

2013 pierwsza dawka nawozu Koledzy a ja mam jeden taki malutki kawalatek pszenicy ozm. tak okolo 5ha i moze dopiero gdzie pod koniec kwietnia dojade bo dojazd jest wawoziasty i sniegu naje..bane i w dodatku pod lasem ;[ i powiedzcie jak by to nawozenie ugryzc zeby byl wilk syty i owca cala ^^ Bo z pierwsza dawka to juz raczej marzenie. E wiem zakupie helikoptera :) Zapodajcie jakie propozycjie jak jej pozniej nadrobic te spoznione potrzeby amu amu.

#1017 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 19:40

2013 pierwsza dawka nawozu Widze u panów dalej panika.Zwróćcie uwage jak wyglądają zboża zasilone dawka nawozu na poczatku marca i na tej podstawie wyciągajcie wnioski odnośnie trafności jej zastosowania i strat wynikających z formy azotanowej i jej wypłukania.Ale pod kątem skróconego okresu wegetacji i możliwości obecnego wjazdu na pole.

Jaki sens mieszania saletry z saletrzakiem?To ta sama forma.

#1018 Share goodkat

goodkat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 21:08

2013 pierwsza dawka nawozu @akacja widze, ze nalezysz do grona 'ludzi, ktorzy 1wsza dawke maja za soba' ;) ja rowniez. Mam pytanie do Ciebie odnosnie 2giej dawki, czekasz do strzelania w źdzblo czy bedziesz przyspieszal 2ga dawke?

#1019 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 22:21

Widze u panów dalej panika.Zwróćcie uwage jak wyglądają zboża zasilone dawka nawozu na poczatku marca i na tej podstawie wyciągajcie wnioski odnośnie trafności jej zastosowania i strat wynikających z formy azotanowej i jej wypłukania.Ale pod kątem skróconego okresu wegetacji i możliwości obecnego wjazdu na pole.

Jaki sens mieszania saletry z saletrzakiem?To ta sama forma.

A no taki że saletrzak potrzebuje do rozłożenia wiecej wody i dziala z opóźnieniem w porównaniu do saletry. Sam sie zastanawiam czy nie zastosowac na pszenzyto jedenej dawki tj 200 kg saletry i 100 saletrzaku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1020 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 11 kwiecień 2013 - 05:49

2013 pierwsza dawka nawozu z ciekawosci zapytam was czy ktoś z was mieszał albo słyszał że ktos miesza saletrzak z mocznikiem ?

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............