Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
knoro21    8

rolnikursus Pierwsze dawki azotu daje sie na rzepak nastepnie zyto a potem reszta. Zależy jak u Cb wyglada sytuacja na polu i jak jest z temperatura. Ja nie wczesniej jak za 2 tyodnie wyjeżdzam u siebie poniewaz jest zimno i snieg zalega

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Dzisiaj rano był troche przymrozek ziemia jest zmarznieta na tyle ze spokojnie mozna posiewac , kuzyn bedzie dzisiaj probował posiac rzepak , ja czekam do poniedziałku a raczej wtorku bo dopiero wtedy po reszte nawozu pojade ...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naskom    10

Po dzisiejszych obserwacjach pół jutro jadę z potasem o ile będzie przymrozek w nocy. Z azotem poczekam do przyszłego tyg. Jeszcze miejscami śnieg zalega poza tym błoto. Jest chłodno (wiatr potęguje temp wręcz na minusie), żyto nadal w spoczynku.

 

Z tym oczekiwaniem z nawozami to tez nierozsądne posunięcie. To nawóz powinien czekać na roślinę a nie odwrotnie. Każdy dzień wegetacji żyta na głodzie to nawet spadek 0,5t ziarna plonu możliwego do uzyskania.

 

Święte słowa, milanreal1. Mój profesor od szczegółowej uprawy na zajęciach miał jedną żelazną zasadę odnośnie nawożenia N: To azot powinien czekać na roślinie a nie roślina na azot. Ja ruszam jak tylko zejdzie śnieg. Zawsze pierwsza dawka N szła u nas 10-15marca i pewnie tym razem się tak stanie, oczywiście z przymrozkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Kutwa wczoraj chodziłem to ~10cm śniegu, dzisiaj troche przysypało jeszcze :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miecho123    4

Jasne z azotem macie racje tylko pamiętajcie że mieszkamy w różnych częściach Polski. U mnia na polach 20cm śniegu i najmniej dwa tygodnie oczekiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U mnie dzisiaj kumpel RSM juz leje na pola .. rano było idealnie zeby jechać zagapiłem sie .. teraz też by sło bo sieją ale marze sie troche miejscami ... po niedzieli ruszamy


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naskom    10

Panowie macie racje. W innych terminach siejemy, w innych terminach nawozimy i w innych terminach kosimy. Wiadomo jest to że należy się kierować regionem Polski w jakim mieści się nasze cudowne gospodarstwo. U mnie jeszcze śnieg zalega i będzie pewnie jeszcze z tydzień leżał. Jestem z podlaskiego i zrozumiałe jest to że jeżeli kolega ze dolnego śląska napisze mi ze nawoził dzisiaj oziminy, to przecież ja nie pojadę w pole i nie będę zasilał upraw pod 15cm śniegiem. =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Dzisiaj rozsiewacz uszykowany, w poniedziałek ruszam na rzepak i żyto(Wielkopolska) oczywiście jak będzie przymrozek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68

Koledzy, jak prognozy sie sprawdza to nie traficie na ostatni przymrozek. Od 9-10 zapowiadaja w centrum nawet minus 8-9 :) Na trzech Portalach pogodowych.

Wy tu o nawozach... a na forum TCh gosc mysli o sianiu jeczmienia...jak pogoda bedzie taka 4-5 dni. Przebil Was ładnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Posieję a zanim wyjdzie na zewnątrz to już przymrozków nie bedzie :D Na podlaskim 8-9 marca w nocy ma byc 3 na plusie :o i gdzie tu się sprawdza długoterminowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PETECNC355    3

Heh możecie nie wierzyć ale znam gościa co jeździł do pracy do Niemiec i kilka lat temu w lutym trafiło się kilka dni jak teraz. Zasiał owies, mieszankę i kawałek jęczmienia i pojechał do pracy. Na szczęście nic nie skiełkowało i nawaliło 20 cm śniegu. Miał plony najlepsze we wsi, ale trzeba przyznać, że ryzykował dużo. Ja już bym pomału się zainteresował nawozem na żyto ale wuja ma decydujące zdanie i jeszcze mu się nie spieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Dzisiaj przy gruncie o 6 rano ok -5 stopni bez śniegu, więc bez problemu dało radę wysiać saletrę na pszenicę(wielkopolska) do 9 jeszcze było zamarznięte że śladów po kołach nie było żadnych. O godzinie 13 już w butach by się nie przeszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Nie ma co terminy robią swoje panowie i w siewie i w rozsiewaniu ...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Ja panuje na poniedziałek rozsiać nawóz na Jęczmień pszenice pszenżyto i żyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

Witam ja jestem z dolnegośląska i u nas jeszcze nikt w okolicy nie wystartował z nawozem może po niedzieli

Edytowano przez PABLO555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Heh możecie nie wierzyć ale znam gościa co jeździł do pracy do Niemiec i kilka lat temu w lutym trafiło się kilka dni jak teraz. Zasiał owies, mieszankę i kawałek jęczmienia i pojechał do pracy. Na szczęście nic nie skiełkowało i nawaliło 20 cm śniegu. Miał plony najlepsze we wsi, ale trzeba przyznać, że ryzykował dużo. Ja już bym pomału się zainteresował nawozem na żyto ale wuja ma decydujące zdanie i jeszcze mu się nie spieszy.

 

I co w tym az tak dziwnego (ale z jeczmieniem bym uwazał ) przeciez owsowi nic nie bedzie jak sie go w lutym posieje jak tylko da sie na pole wjechac i w planach jest sianie owsa to tak włąsnie to wyglada luty/marzec wiec nie wiem o co takie halo.

 

 

Dzisiaj rozsiewacz uszykowany, w poniedziałek ruszam na rzepak i żyto(Wielkopolska) oczywiście jak będzie przymrozek.

 

He tak jakbym był u siebie na podwórku :) rozsiewacz zaczepiony przyczepka załadowana i w pon. lub wt. w pole jak tylko przymrozi jade tak jak juz pisałem z saletrą 200kg/ha pszenzyta

północna wielkopolska

 

Wszystko trzeba robic troszke z głowo tak samo i z sianiem nawozów i nie nalezy kierowac sie tym zbytnio iz ktos tu na forum siał czy nie siał trzeba patrzec na SIEBIE i na swój rejon i co najwazniejsze POGODA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Rzeczywiście inny region Polski inne warunki.W zachodniopomorskim już siejemy.Ja u siebie potas wysiałem 7 dni temu.Dziś rzepak i żyto[azocik],w poniedziałek pszenica i pszenżyto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

W nocy spadło trochę śniegu ale już prawie cały zniknął. Dmuchawę do śniegu od c-330 odczepiłem, łańcuchy z kół zdjęte. Stoi w gotowości z rozsiewaczem. Mam nadzieje że w poniedziałek wtorek będzie zapowiadany większy przymrozek bo później ma być +15 to żeby pszenica miała już N. Ale wiadomo prognozy długoterminowe nie zawsze się sprawdzają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy112    0

Witam Panowie :) U nas na dolnymśląsku w moich rejonach jeszcze leży 5-10cm sniegu ale dwa dni i bedzie po Ale i tak podejrzewam że dopiero koło 10 marca razem z wójem ruszamy na rzepak Siarczan amonu As 21. Tylko pisze na nim że jest stosowany na zmieszanie z glebą u nas rolnik siał to rok temu Niby tak twierdził i mówił że bez problemowo żednych skówtków ubocznych. Teraz pytanie czy mówił prawdę czy wprowadza kogoś w błąd. Spotkaliście się już z tą foormą nawozu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Na rzepak to sieją pogłownie to wiem napewno nic sie ne stanie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Koledzy, jak prognozy sie sprawdza to nie traficie na ostatni przymrozek. Od 9-10 zapowiadaja w centrum nawet minus 8-9 :) Na trzech Portalach pogodowych.

Wy tu o nawozach... a na forum TCh gosc mysli o sianiu jeczmienia...jak pogoda bedzie taka 4-5 dni. Przebil Was ładnie:)

Gdzie takie temp. znalazłeś,z tego co widzę to nawet w nocy ma być +6st ?


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

u mnie brak śniegu na życie hybrydowym i rzepaku - dzisiaj załadowałem przyczepę zaotem i po niedzieli ruszam jak będą przymrozki takie jak dzisiaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

narazie zimy nie widać i chyba tak zostanie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj