Polecane posty

Runder    16

Tomek90 ["ROB JAK ROBILES W POPRZEDNICH LATACH"] Dzieki Ci za wyczerpujaca odpowiedz! Tylko nie wiem czy zauwazyles,ze co strona,a nawet co 5-6 post i to nawet co roku wstecz te same spiewki : -kiedy z pierwsza dawka,jaki najlepiej nawoz,ile zastosowac,a wymyje nie wymyje,ulotni sie nie ulotni itd. -jaki obornik,moze bydlecy,moze konski,bo podpala,bo nie rozlozy sie itp. - moj dziadek tak robil,moj inaczej. A moj niemcow tlukl! A nie zadalem pytania typu "co sadzicie o meczu PL vs UA " tylko na temat taki co i wiekszosc pyta. A ze sa tu rolnicy bardziej doswiadczeni,mniej i tacy ktorzy dopiero zaczynaja przygode z rolnictwem,tak ze najmniejsze lizniecie wiedzy od ludzi z doswiadczenie jest bezcenne. Tak wiec to forum jest zbedne bo nie ma sensu wymieniac sie doswiadzczeniami i ewentualnie uzupelniac,tylko przeciez trzeba robic jak w poprzednich latach. [NIE MOZGUJ TAK] Wydaje sie ze przy dzisiejszych nakladach produkcji uw mozgowanie jest podstawa. Wyrazy wspolczucia dla, dziewczyny ewentualnie zony i dzieci ;)

 

Ale jak robiłeś zabiegio z nawozami w poprzednich latach i miałes dobre plony to nie ma sensu tego zmieniać ;) Czy niemasz ojca albo dziadka żeby ich się poradzić na forum to tylko słowa a rozmowa twarzą w twarz więcej da. I jak to było w słynnym kabarecie ""LUZUJ MAJTY"""


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondek    0

z woj LUBELSKIEGO posial ktos z was już nawóz bo ja dziś byłem w polu i jescze mokro można sie utopić. Ale w środe mam zamiar już prubować wjeżdzać bo niby ma być ładna pogoda. I 200kg saletry sie sypnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

dzisiaj sialem saletre w pszenicy a w rzepaku saletre i saletrosan.na glinkach robily sie troche glebsze slady a tak ogolnie dobrze szło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

nawóz wysiany na rzepak pszenice pod peszenice pod cebule i na zyto


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauss    0

Ja rozsiałem na większej części, na całym rzepaku, prawie całym pszenżycie i na ponad połowie pszenicy, jestem z gminy urszulin a Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

z woj LUBELSKIEGO posial ktos z was już nawóz bo ja dziś byłem w polu i jescze mokro można sie utopić. Ale w środe mam zamiar już prubować wjeżdzać bo niby ma być ładna pogoda. I 200kg saletry sie sypnie

 

U mnie też jeszcze błoto na polu, ale dzisiaj w nocy na wschodzie nadają przygruntowe przymrozki do -3 także masz jeszcze okazję ;) ja wstaje ok. 3:30 i jak będzie mróz to w pole :D


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondek    0

Ja rozsiałem na większej części, na całym rzepaku, prawie całym pszenżycie i na ponad połowie pszenicy, jestem z gminy urszulin a Ty?

Z okolic chelma jestem ale jeszcze dziś nie dało rady za mokro myśle że środa może czwartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemas1989    3

koledzy mam takie pytanie na rzepak planuje wysiac 250 kg/ha polifoski 21 bo kupilem jesienią i ok 350 saletry teraz jak to podzielic i co najpierw i w jakich dawkach??czy siac seltre za 150 i polifoske jednego dnia a pozniej reszte saletry czy jak ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stef3    0

Dziś dokończyłem sianie saletry, zrobiłem parę kolein dwa razy się zakopałem ale zboże już zasilone - najwyższy czas wegetacja ruszyła na dobre. Doradca z Syngenty polecił mi siać na jęczmień hyb w 2 dawce 120 kg/N - uprawia jeszcze ktoś taki jęczmień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

teraz to tylko saletrę siać, na tą Polifoskę jest już za późno. Jeżeli chcesz koniecznie wysiać ten nawóz to wysiej najpierw Polifoske i zaraz saletre. Ale lepiej by było żebyś sobie zostawił tą Polifoskę na drugi rok a teraz siej saletre


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

Nie uwierzycie cóż dzisiaj widziałem.Gościu bronował pszenice na wyspie Wolin,jeszcze wzdłuż.Pewnie tata tak robił,a wczesniej dziadek.Istny strzał w stopę, a tu wegetacja opużniona przynajmniej o miesiąc.Dlaczego ludzie czasami chcą być za wszelką cenę mądrzejsi od natury.Oczywiście w obecnych czasach mamy do dyspozycji szeroką gamę specyfików potrzebnych do produkcji,lecz ich wykorzystanie musi byc zgodne z przeznaczeniem.To tak jakby w obecnych czasach odpalić tkzw. Bombaja zamiast John Dira.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarooo3013    1

Tomek90 tylko ze ta glupia odpowiedz i ten chory pomysl to nie moj wymysl,tylko pewnych pisemek. Tak ze widzisz juz sie i metlik robi,bo co artykul to inna baja pisana. A mam jeszcze inna prace ze nie zdazy sie w czas,lub jak w tym roku war.pog.nie pozwalaja wiec dlatego zadalem takie glupie pytanie co by pozniej nie rwac wlosow z glowy. A plony osiagam w zaleznosci od klasy gleb w miare zadowalajace, ale tak jak kazdy z kolegow walczy o jak najleprzy plon tak tez i ja chce zaczerpnac profeski od mistrzow plonow ;) Prosba do cie- o ile nie tajemnica to skoryguj te fazy nawozenia co napisalem. Ps.sory za ten naskok :D . Jak wyzej w temacie okl.Lublina bardziej na wschod wieksi ciagaja sie i sieja,ale ogolnie w najblizsze dni nie ma jeszcze szans na wjazd. Zapytam jeszcze bo na jednym kawalku miejscami pod sniegiem dosyc mocno sie przezedzila,gdzie niegdzie wolne place co byscie proponowali,podkarmic i dokrzewic czy agregat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1986    2

Panowie mam takie pytanie a mianowicie czy wilgoc która jest teraz w glebie wystarczy do rozpuszczena saletry i zadzałania jej w stu procentach? czy moze lepiej czekać na jakieś spodziewane opady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

U mnie o zimie juz nikt nie pamieta wczoraj zasiałem trochę owsa, ale niestety awaria ciągnika i popsuło mi plany ;(


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    21

Panowie mam takie pytanie a mianowicie czy wilgoc która jest teraz w glebie wystarczy do rozpuszczena saletry i zadzałania jej w stu procentach? czy moze lepiej czekać na jakieś spodziewane opady?

 

Ty sie nie pytaj tylko siej nawoz ... wilgoci jest pod dostatkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

wczoraj wysiałem 250 kg saletry cos koło 10 a o 15 sladu po niej na polu nie było


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

A ja w rzepak nie mogę wjechać :(

Wisła wysoka i pełne rowy a rzepak prosi się o azot :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shazmen    0

Cześc mam takie pytanie odnośnie nawozu mam zamiar posiać na żyto saletre sół i polfoskę czy moge je wymieszać i posiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

wczoraj wysiałem 250 kg saletry cos koło 10 a o 15 sladu po niej na polu nie było

 

Czy to 2 dawka? Na rzepak tylko czy na zboża też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

To była na rzepak ... posiałem tez saletrzak na żyto a z resztą jeszcze poczekam troche

 

Powiem wam panowie gdzie rzepaki były dość wyskie jesienią to widzać ze troche po zimie wyleciało ...


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

wczoraj wysiałem 250 kg saletry cos koło 10 a o 15 sladu po niej na polu nie było

 

dokładnie też siałem dzisiaj saletrę 200kg/ha na pszenice ok 13 a o 17 nic już nie było widać ;) jakoś obyło się bez wtopy, aby w niektórych miejscach trochę lepsze ślady :) W czwartek siew jęczmienia :D


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8244    7

Dziś pod pszenicę rozsiana saletra Puławska(PULAN) 34N - 200kg/ha - lubelskie.

Edytowano przez wojtek8244

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj