Skocz do zawartości

Zdjęcie

2013 pierwsza dawka nawozu

1460 odpowiedzi na ten temat

#861 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 02 kwiecień 2013 - 13:41

2013 pierwsza dawka nawozu Ja u siebie na życie zaobserowowałem pleśń sniegową teraz jest znówu masa sniegu nażycie więc pewnie się pleśń nasili. Nawóż siałem na początku marca. Jak sądzicie czy gdybym nie siał to presia plesni była by mniejsza?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
2013 pierwsza dawka nawozu Dzisiaj, 09:13
  •  

#862 Share patron26

patron26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 13:58

2013 pierwsza dawka nawozu wydaje mi sie ze nawoz nie ma tu wiekszego znaczenia ... a jak procentowo to sie przedstawia ?

#863 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 02 kwiecień 2013 - 14:11

2013 pierwsza dawka nawozu około 30% plantacji jest porażone znaczy tyle było jeszcze w sobote a co będzie jak teraz snieg zniknie to nie wiem, ale wydaje mi sie że może być nie zbyt wesoło.

#864 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 02 kwiecień 2013 - 14:30

2013 pierwsza dawka nawozu U mnie po łakach to tylko miejscami troszke sniegu lezy, ale na polach to jeszcze sporo, niby 4-5 stopni na plusie ale słonca nie ma, prawie sie nie topi, a od czwartku znowu spore opady zapowiadaja.

#865 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 14:41

2013 pierwsza dawka nawozu ja akurat słyszałem od tych co siali bardzo wcześnie nawóz, że właśnie zauważyli pleśń a więc coć może w tym być.

#866 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 kwiecień 2013 - 14:55

2013 pierwsza dawka nawozu Plen nie plesn to nie od nawozu , plesn i u mnie jest tam gdzie bylo duzo sniegu , nie wazne czy ktos dal nawoz czy nie lecz czym zaprawil , ci ktorzy zaprawiaja na sucho w siewniku male rolniczki albo wcale to az zolto na polu , a kto lepsza zaprawa to miejcami tylko

#867 Share patron26

patron26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 15:15

2013 pierwsza dawka nawozu ja zaprawialem w siewniku i zobacz sobie jaka mam pszenice ...

mam tez podglad u innych ktorzy tez tak zaprawiali lub nawet i nie zaprawiali i pszenicy nic sie zlego nie stalo .

wiadomo ze nalezy zaprawiac ale akurat musze sie nie zgodzic z Tobą

Edytowany przez milanreal1, 02 kwiecień 2013 - 20:43.
cytowanie poprzedniego posta

#868 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 15:41

2013 pierwsza dawka nawozu Zaprawa działa tylko do kilku tygodni. Najważniejsza jest podatność odmiany oraz jej wybujałość na jesieni. Zapytajcie ludzi co sieją pszenżyto BORWO. To jest dopiero szalona odmiana, trochę śniegu plus niezamarznięta ziemia, dodatnia temperatura i wylatuje w 100%

#869 Share anto

anto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 15:51

@patron26 również robiłem dziś obchod rzepaku i wygląda na to ze marcowy wysiew nawozu mu służy :) rzepak jest zielony i wygląda bardzo zdrowo, po malu przebija się przez śnieg

u mnie podobnie

#870 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 16:43

Zaprawa działa tylko do kilku tygodni. Najważniejsza jest podatność odmiany oraz jej wybujałość na jesieni. Zapytajcie ludzi co sieją pszenżyto BORWO. To jest dopiero szalona odmiana, trochę śniegu plus niezamarznięta ziemia, dodatnia temperatura i wylatuje w 100%

Dokładnie... w mojej okolicy kilka osób posiało tą odmianę. Pleśń zatłukła wszystko. Tam gdzie jest Borwo tam trzeba przesiewać.

Jak śnieg zginie i da się w pole wjechać ruszam z saletrą kędzierzyńską 32%.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#871 Share patron26

patron26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 16:47

2013 pierwsza dawka nawozu wniosek taki zeby nie siac tej odmiany

#872 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 02 kwiecień 2013 - 17:39

Zaprawa działa tylko do kilku tygodni. Najważniejsza jest podatność odmiany oraz jej wybujałość na jesieni. Zapytajcie ludzi co sieją pszenżyto BORWO. To jest dopiero szalona odmiana, trochę śniegu plus niezamarznięta ziemia, dodatnia temperatura i wylatuje w 100%

Już parę lat temu słyszałem że ta odmiana nie radzi sobie z pleśnią. Ojciec wczoraj był na polu i w jednym miejscu gdzie zszedł śnieg (parę m2) i jest posiane pszenżyto Grenado okazało się że pszenżyta nie ma. Rosną tylko chabry. :o. Jutro idę i będę rozgrzebywał śnieg. Jak się okaże że wszędzie tak jest i przyjdzie się przesiewać kilkadziesiąt ha pszenżyta to będzie katastrofa. :(

#873 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 02 kwiecień 2013 - 17:44

2013 pierwsza dawka nawozu u mnie pigmeja zasiałem pierwszy raz a póki co się trzyma. Obecnie miejscami na polu robi się goło a miejscami 15 cm, a tu jeszcze zapowiadają w czwartek kolejne 10 cm. a pierwsza dawka nawozu to nieprędko... :wacko:

#874 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 17:46

2013 pierwsza dawka nawozu Ma cztery odmiany w tym Borwo. W marcu bylo wszystko ok, zero plesni. Plesn na pizzaro... Zobaczymy, co po tym miesiacu bedzie.( jak bede mial czas pojde pogrzebac w borwo zanim sniech zleci) ;))

#875 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 02 kwiecień 2013 - 17:49

2013 pierwsza dawka nawozu Ja zasiałem pszenice jarą na próbe kiełkowania i nawet tam na jednym młodym pedzie wyszla plesń .. nie było zaprawione
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#876 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 02 kwiecień 2013 - 17:58

2013 pierwsza dawka nawozu Z pierwszych oględzin co się ujawniło z pod śniegu to wszystko ozime przezimowało bez uszczerbku, ale zawcześnie na hura bo jeszcze do wiosny daleko.

#877 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 02 kwiecień 2013 - 17:59

2013 pierwsza dawka nawozu jeszcze troche wody uplynie zanim pola sie pokarzą ....
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#878 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3221 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 18:07

Ja u siebie na życie zaobserowowałem pleśń sniegową teraz jest znówu masa sniegu nażycie więc pewnie się pleśń nasili. Nawóż siałem na początku marca. Jak sądzicie czy gdybym nie siał to presia plesni była by mniejsza?

Może to nie pleśń tylko wyprzenie roślin, poprostu śniegł spadł na niezmarzniętą ziemie, rośliny żyły i zabrakło tlenu więc zaczeły obumierać. Jeśli tak to nawóz może i poszkodził bo w jakimś stopniu je pobudził i pomógł się krzewić.

#879 Share kondek

kondek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 19:42

Może to nie pleśń tylko wyprzenie roślin, poprostu śniegł spadł na niezmarzniętą ziemie, rośliny żyły i zabrakło tlenu więc zaczeły obumierać. Jeśli tak to nawóz może i poszkodził bo w jakimś stopniu je pobudził i pomógł się krzewić.

Zgadza sie u mnie też właśnie sprawdzałem że tam gdzie dużo śniegu było to pszenica wypszała

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#880 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 20:52

ja zaprawialem w siewniku i zobacz sobie jaka mam pszenice ...

mam tez podglad u innych ktorzy tez tak zaprawiali lub nawet i nie zaprawiali i pszenicy nic sie zlego nie stalo .

wiadomo ze nalezy zaprawiac ale akurat musze sie nie zgodzic z Tobą

Chyba nie sądzisz że zaprawianie w siewniku coś Ci dało oprócz spokoju sumienia.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html