Skocz do zawartości

Zdjęcie

2013 pierwsza dawka nawozu

1460 odpowiedzi na ten temat

#801 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 marzec 2013 - 13:52

2013 pierwsza dawka nawozu Calej formy azotanowej napewno nie straca , w saletrze jakies 30% moga stracic maxx ale to musi byc strasznie duzo wody zeby to wymylo w glab gleby , u mnie nie zaluja ci co wysiali , najgorzej bedzie z rzepakiem gdzie u mnie przewaznie kwitnie od 1-10 maj :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
2013 pierwsza dawka nawozu Dzisiaj, 15:34
  •  

#802 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 31 marzec 2013 - 13:56

Calej formy azotanowej napewno nie straca , w saletrze jakies 30% moga stracic maxx ale to musi byc strasznie duzo wody zeby to wymylo w glab gleby , u mnie nie zaluja ci co wysiali , najgorzej bedzie z rzepakiem gdzie u mnie przewaznie kwitnie od 1-10 maj :/

może Wam później zakwitnie... skoro wiosna dużo opóźniona będzie...

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#803 Share wojtek8244

wojtek8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:Cześć mam na imię Wojtek i prowadzę z Rodzicami gospodarstwo rolne o pow. 11 ha. Zajmujemy się produkcją roślinną i zwierzęcą, mieszkam w woj. Lubelskim, powiat Lubelski, gm. Bychawa.
    Uprawy które siejemy to pszenica, jęczmień, buraki cukrowe, koniczyna czerwona, ziemniaki. Moje gospodarstwo jest trochę małe ale się rozwijamy i zmieniamy park maszynowy na maszyny nowoczesne i dokupujemy ziemie na ile pozwalają środki finansowe

Napisany 31 marzec 2013 - 14:22

2013 pierwsza dawka nawozu Roślina przystosuje się do każdych warunków.
Np. u mnie w tamtym roku (jak wiecie było sucho) nie wszystkie ziarna pszenicy ozimej wykiełkowały na jesieni (dokładnie w rędzinach). Gdy przyszła wiosna ziarna puściły korzenie, roślinki rosły, i wytworzyły się kłosy. Wiadomo, że plon był niższy, ale lepsze coś niż nic.

#804 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 marzec 2013 - 15:20

2013 pierwsza dawka nawozu nom prawdas tez mialem taka sytuacje ;) tylko ze klosek hehe jak palec u niemowlaka ale lepsze to niz nic

#805 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 31 marzec 2013 - 16:25

Taka zima jak ta to już była i to nie tak dawno temu. W 2006r. pod koniec marca ładowaliśmy tuczniki rano o 7.00 przy -16. Śniegu też było sporo. Zboża były ładne jeszcze na początku czerwca(jare i ozime) gdyż temperatura utrzymywała się w maju między 15-20C, czyli tak optymalnie. Problem zaczął się po 10 czerwca gdy przyszły upały 35-37C. Przez 6 tygodni wszystko wysiadło. Niedaleko mnie są łaki torfowe to straż pożarna przyjeżdzała wiele razy, gdyż nie mogła ich ugasić. Plony jeszcze mogą być dobre, jak nie bedzie suszy i upałów.

Pamiętam tą zimę bardzo dobrze, bo był pewien gościu co już na śnieg lał osady ściekowe, miał pole 3 ha i uprawiał je 3 dni, ledwo się z agregatem przebijał. Śmierdziało jak cholera. Zasiał pierwszy w okolicy. Nasze pola częściowo powypalało a jego kurna pięknie dojrzało i w połowie lipca skończył żniwa. Ja liczę, że jak teraz tak daje tym śniegiem to chociaż lato będzie w miarę normalne

#806 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 31 marzec 2013 - 16:59

2013 pierwsza dawka nawozu bedzie co ma być i tak na to wpływu nie mamy

Mam takie pytanie panowie .. jak juz wspominałem byłem na rzepaku i liscie jesienne opadły ale stożek wzrostu jest zielony i nisko przy ziemi .. i tu pytanie wszystko z nim ok to normalne ?
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#807 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 31 marzec 2013 - 18:16

2013 pierwsza dawka nawozu opisz bardziej wygląd rzepaku, daj fotki, przekrój roślinę i zobacz jak wygląda, jaki kolor mają liście?.. redukcja liści rzepaku po zimie jest normalna, najważniejszy jest stożek wzrostu. Ale jeżeli wszystkie liście szlak trafi to i plon będzie niższy (plon rzepaku głównie generuje się jesienią - wiosną trzeba go utrzymać)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#808 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 31 marzec 2013 - 18:28

2013 pierwsza dawka nawozu Nic mu nie powinno być, chyba ze hypokotyl uległ zniszczeniu bo on nie ma zdolności regeneracji.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#809 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 19:36

2013 pierwsza dawka nawozu Wszystko co jest od korzenia czyli stożek jest zielony i widac ze nic mu nie jest ... pytałem już kilku rolników którzy siejąkilka lat i mówią ze to normale w tym okresie

#810 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 31 marzec 2013 - 20:06

2013 pierwsza dawka nawozu centralna Polska....

od kilku godzin pada...przybyło dzis 10-12cm sniegu...zboza pod sniegiem plesnieja...a zimy konca nie widac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#811 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 31 marzec 2013 - 20:15

2013 pierwsza dawka nawozu Od 4 godzin leje deszcz aż szum idzie, do rana po śniegu będzie. Dobrze że nic nie siane bo by popłyneło w rowy. Pewnie jutro po zimie ślad zginie.

#812 Share piotrekkowa

piotrekkowa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i pks

Napisany 01 kwiecień 2013 - 06:42

2013 pierwsza dawka nawozu znowu pada snieg pszenica zasilona 150kg saletry a sialem w srode,lezalo okolo 3 moze4cm sniegu jak myslicie dobrze zrobilem czy jednak nie?

#813 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 07:26

2013 pierwsza dawka nawozu Wielkopolska wschodnia pada snieg znowu !!! Jakieś 15 cm przez noc , ziemia nie jest zmarznięta i wszystko rozchodzi sie pod nogami ... na polu około do 25 cm śniegu .. a najgorsze to że mamy już kwiecień

#814 Share Tom70

Tom70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 07:44

2013 pierwsza dawka nawozu U mnie na Kujawach, dziś w nocy spadło 20 cm. śniegu. Pszenice zasilone pierwszą dawką azotu 70kg/ha i tylko czekać aż spłynie do rowu.

#815 Share piotrekkowa

piotrekkowa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 08:24

2013 pierwsza dawka nawozu lubuskie o mnie jest okolo 15 cm i dalek pada oj niewiem co to bedzie nie moge spac po nocach zboze mi sie s sni dalej sie nie dowiedzialem czy dobrze zrobilem ze posialem przed swietami nawoz na ktory juz dwa razy spadlo po 15cm sniegu ale cos nie moge dostac od was odpowiedzi i tak sie wlasnie zastanawiam czy na tym forum sa sami amatorzy ktorzy wypisuja jakies pier**ly ktore nikogo nie interesuja co mnie moze obchodzic ze w jakis miejscach jest 15 czy 45cm sniegu wchodzac na forum oczekuje pomocy odpowiedzi w waznej dla mnie sprawie wiec jeszcze raz pytam czy dobrze zrobilem siejac ten nawoz licze na szybka i w miare inteligentna jak na ta grupe fachowcow odpowiedz z gory dziekuje!

#816 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 01 kwiecień 2013 - 08:51

2013 pierwsza dawka nawozu Tylko Bóg jeden wie czy dobrze zrobiłeś. Ja nigdy nie siałem na śnieg, mróz i nim ruszy wegetacja. Pole obsycha zboża zaczynają rosnąć wtedy podsypuje. A na dziś to nawet nie wiadomo czy to przezimowało.

#817 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 08:51

2013 pierwsza dawka nawozu Zrobiłeś źle. I nie ma co teraz wylewać swoich żali i wyżywać się na innych :)

#818 Share zorro

zorro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 09:15

2013 pierwsza dawka nawozu zrobiłeś bardzo żle i koniec-co nie miałeś co robić że tak ci sie spieszyło?

#819 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 01 kwiecień 2013 - 09:24

2013 pierwsza dawka nawozu to co wysiane przed swietami zostało i przykryte sniegiem to spłynie wiekszosc w głab profilu...u nadal pada....zastanawiam sie nad sensem siania jeczmienia jarego...gdyz wjade pewnie na pole koło 15 kwietnia...coraz bardziej mysle nad tym czy jeczmienia kukurydza nie zastapic...jesli maj bedzie suchy to jeczmien wysiany 15 kwietnia bedzie tragiczny...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#820 Share piotrekkowa

piotrekkowa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 09:57

2013 pierwsza dawka nawozu przezimowalo napewno jak myslicie ile z tego wysianego nawozu moze byc wyplukane mialem siac 250kg ale stwierdzilem ze podziele i chyba dobrze ze podzielilem jak sadzicie