Skocz do zawartości

Zdjęcie

2013 pierwsza dawka nawozu

1460 odpowiedzi na ten temat

#781 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 30 marzec 2013 - 07:54

2013 pierwsza dawka nawozu no tak .. u mie jest już nerwowa atmoswera w gminie nawet ... wiadomo czasami sie posiało i snieg spadł ale teraz zima jest nonstop ... klimat sie zmienia panowie i trzeba bedzie sie przyzwyczaić ...
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
2013 pierwsza dawka nawozu Dzisiaj, 01:16
  •  

#782 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 08:09

2013 pierwsza dawka nawozu Panowie jedni piszą tak inni tak jeszcze inni tak czy ktoś napisze czy ci co posiali nawozy na rzepaki zboża koniec lutego początek marca kilku u nas było co siali nawet nocami gdzie by zakopali się a wtedy był przymrozek i gleba zamarznięta i mogli jechać potem wszystko zamarzło mrozy do -17 były śnieg zasypał i wczoraj dosypał jeszcze z 10 cm i najbliższy tydzień tak ma być czy ten azot działa zadziała jak się ociepli czy szkoda nawozu i swoich kosztów

#783 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 30 marzec 2013 - 08:38

2013 pierwsza dawka nawozu W maju się okarze jak wegetcja ruszy na dobre, bo teraz to wróżenie z fusów.

#784 Share patron26

patron26

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 08:50

Panowie jedni piszą tak inni tak jeszcze inni tak czy ktoś napisze czy ci co posiali nawozy na rzepaki zboża koniec lutego początek marca kilku u nas było co siali nawet nocami gdzie by zakopali się a wtedy był przymrozek i gleba zamarznięta i mogli jechać potem wszystko zamarzło mrozy do -17 były śnieg zasypał i wczoraj dosypał jeszcze z 10 cm i najbliższy tydzień tak ma być czy ten azot działa zadziała jak się ociepli czy szkoda nawozu i swoich kosztów

w tym temacie kazdy ma swoje zdanie i go broni ... natura zweryfikuje . u mnie sloneczko swieci i 7 na plusie ... oby juz szlo ku lepszej pogodzie

#785 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 30 marzec 2013 - 09:42

2013 pierwsza dawka nawozu Dzwoniłem do kilku doradców z różnych firm handlowych i instytucji doradczych. Każdy twierdzi, że tam gdzie wysiano nawozy i ziema była zmarznięta i przysypało śniegiem to straty azotu będą występowały tylko tam gdzie może spłynąć razem z topniejącym śniegiem czyli na górkach. Azot nie poszedł w ziemie bo była jako tako zmarznięta, nie wyparował też bo leżał pod śniegiem, także straty powinny być minimalne jeśli ktoś ma płaskie pola. Także trzeba być dobrej myśli.

Ja tak czy tak nie żałuję, że wysiałem nawozy na początku marca. Rano przestało już padać, teraz +4 stopnie w cieniu i gdzieniegdzie się słońce przebija.

#786 Share akacja

akacja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 404 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 13:04

2013 pierwsza dawka nawozu Daj kolego troche tego slońca na zachód.U mnie saletra leci z nieba jest około 15cm.Ja także jestem zdania iż ci co wysiali nie przegrali,straty na pewno będą,ale biorąc pod uwagę fakt podania azotu około 10-15 kwietnia bo nie podejrzewam wcześniej,oraz to iż rosliny ozime pod wpływem długości dnia i raptownych zwyżek temperatury zakończą faze krzewienia na rzecz strzelania w żdzbło.Niestety mogą to odczuć ci którzy mieli póżne zasiewy,pomijam fakt przewódek.Ja osobiście jak tylko będzie można wjechać dorzucam 150 kg saletry,aby lekko zniwelować straty.

#787 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 13:39

2013 pierwsza dawka nawozu U mnie to co spadło na bierząco sie topi na polu jest z 15 cm sniegu bo byłem na rzepaku dzisiaj .. pomalu snieg topnieje z dnia na dzien mniej ..... Moim zdaniem jeszce nie jest az tak późno fakt kilka dni jest do tyłu mam nadzieje ze po świetach bedzie ok .. w zeszłym roku 1 kwietnia celube siałem

#788 Share ZF9641

ZF9641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 14:00

2013 pierwsza dawka nawozu Powinni w mediach wystąpić klimatolodzy i wytłumaczyć dlaczego wmawiają nam ,że klimat się ociepla,a w rzeczywistości zimy są coraz dłuższe i cięższe.

#789 Share kali828

kali828

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 15:55

2013 pierwsza dawka nawozu a ja dzis szukalem chrzanu na polu lezy okolo 40cm sniegu a w niektorych miejscach wiecej ziemia jest nie zamarznienta mysle ze wszczesniej niz za 2 tyg w pole nie wjade okolice zamoscia

#790 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 17:03

2013 pierwsza dawka nawozu No właśnie to dowód że sie ociepla bo w jednym miejscu na świecie robi sie cieplej a w innym zimniej ... na nas padło ze zimniej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#791 Share kali828

kali828

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 17:14

2013 pierwsza dawka nawozu na wschod od Buga jest jeszcze ciekawiej

#792 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 17:49

2013 pierwsza dawka nawozu czekac cierpliwie czekać tylko to nam zostało

#793 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 30 marzec 2013 - 18:05

akurat ja mam 25 ha do siewów wiosennych.na pewno 15ha poleci jeczmien jary[skarb] polecam tą odmianę,ale na 10ha jestem otwarty na propozycje.[marycha odpada,chociaż pewnie by się opłacało :P ] QQ odpada nie będe męczył sprzętu do zbioru,ponadto myśle iż cena za kukurydze będzie niższa.

sorki że post pod postem.Dajcie jakieś info odnośnie soi,jakoś nie miałem okazji uprawiać[wymagania glebowe,przełożenie NPK na plon,i oczywiście cena sprzedaży i zakupu materiału siewnego.

Zaryzykuj pszenicę chyba, że jeszcze możesz jęczmieniem zasiać. Mój sąsiad 2,5 ha obsieje pszenicą bo twierdzi, że nie po to ma III klasę, żeby jakieś "pierdoły" siać i choćby miał w maju siać to zasieje.

#794 Share karolr2

karolr2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1537 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 19:11

2013 pierwsza dawka nawozu Ja dzisiaj po pszenżycie 150kg saletry i 100kg soli potasowej, temperatura na plusie miejscami leżał śnieg ale mi to nawet pasowało bo kołami jechałem po nim.Jak to pszenżyto jest miejscami żółte wygląda tak jak by zwiędnięte to oznacza że przemarzło?

#795 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 20:06

2013 pierwsza dawka nawozu u mnie na rzepaku liście obleciały odkopałem go ze sniegu

#796 Share rolnik32

rolnik32

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 06:28

2013 pierwsza dawka nawozu Do 15 kwietnia taka zima.To już horror chyba bedzie.Kiedy to wszystko zacznie rosnąć?

#797 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 31 marzec 2013 - 07:59

2013 pierwsza dawka nawozu @karolr2 może tak być że wymarzło
@rolnik32 ty w to wierzysz? pogoda jest cały czas zmnienna

#798 Share rolnik32

rolnik32

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 09:25

2013 pierwsza dawka nawozu A mam inne wyjście?Oby to był już koniec zimy i prognozy się nie sprawdziły, ale to wątpliwe przy napływie mas powietrza cały czas z północy.Tam prawdopodobnie jest zimniej jak powinno być normalnie o tej porze

#799 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 31 marzec 2013 - 13:19

2013 pierwsza dawka nawozu Taka zima jak ta to już była i to nie tak dawno temu. W 2006r. pod koniec marca ładowaliśmy tuczniki rano o 7.00 przy -16. Śniegu też było sporo. Zboża były ładne jeszcze na początku czerwca(jare i ozime) gdyż temperatura utrzymywała się w maju między 15-20C, czyli tak optymalnie. Problem zaczął się po 10 czerwca gdy przyszły upały 35-37C. Przez 6 tygodni wszystko wysiadło. Niedaleko mnie są łaki torfowe to straż pożarna przyjeżdzała wiele razy, gdyż nie mogła ich ugasić. Plony jeszcze mogą być dobre, jak nie bedzie suszy i upałów.

Edytowany przez sajgon, 31 marzec 2013 - 13:20.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#800 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 31 marzec 2013 - 13:48

2013 pierwsza dawka nawozu Akacja nie przeczę że może być tak jak mówisz ale te 22 st zapowiadają już z dobre dwa tygodnie temu i narazie przesuwają te 22st o każde dwa tygodnie ale do przodu, równie dobrze nie musi być od razu ciepło a może być również tak, że wszystko przesunie się w czasie np. opóźniona wegetacja=opóźnione żniwa, ale to tylko czyste spekulacje bo nikt z Nas jasnowidzem nie jest tak czy owak, pogoda nam wszystkim zrobiła nie złego psikusa. Uważam, że każdy na tym straci bez względu czy rozsiał wcześniej nawóz czy nie rozsiał wcale. Ci pierwsi utracą formę azotanową prawdopodobnie a Ci co nie wysiali nic to pewnie też roślina nie zdąży sobie pobrać w odpowiedniej formie rozwojowej azotu ze względu na krótki okres ale to tylko jeden z naprawdę wielu możliwych scenariuszy....

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)