Polecane posty

celtis    12

Zastanawiam się czy jechać zboża jutro z saletrą. Śniegu na polach jest w granicach 5-7cm i z dnia na dzień zapowadają stopniową odwilż. Moje pytanie jest takie jechać po śniegu czy poczekać i dopiero może po świętach gdy zejdzie śnieg to da się wtedy wjechać?

 

 

Zadaje sobie to samo pytanie, na polu leży ok 5-7 cm i nie wiem czy jechać z saletrą bo później mówią tylko deszcz i odwilż a w piątek rano tylko -1 wiec trochę za mało.

Jak myślicie siać tą saletrę na śnieg jak ma być już odwilż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jeżeli gleba jest zamarznięta, pola górzyste to ryzyko spłynięcia jest wręcz bardzo wysokie. I zależy ile zalega tego śniegu, bo przy 2-3 cm już widać rośliny wiec to nie jest duża ilość śniegu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

W najblizszym czasie pogoda sie nie ma poprawić chociaz na każdym kanaleco innego gadają


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

nie mam gór i siałbym na 100% tylko niestety są "zaspy" bo w jednym miejscu juz widac zboze a w innym leży ok 7 cm śniegu ;/

jak myślicie siać czy się wstrzymać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Słuchajcie a nie jest jest przypadkiem tak, że wysiana saletra na śnieg, rozpuszcza się w dniu jutrzejszym czy tam pojutrze, a śnieg zejdzie dopiero za 2 - 3 dni. Czy nie powoduje to nadmiernego uwalniania azotu do atmosfery ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Jeśli przyjdzie szybko ciepło po świetach to nie wjedziesz na pole .. jeśli nie ma za dużo sniegu ja bym jechał


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

nie mam gór i siałbym na 100% tylko niestety są "zaspy" bo w jednym miejscu juz widac zboze a w innym leży ok 7 cm śniegu ;/

jak myślicie siać czy się wstrzymać ?

 

rzuć monetą - orzeł siać, reszka na browara :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

U mnie też są miejscami takie zaspy po 7cm a na górkach goła ziemia ale saletrę sypię dopiero po świętach bo kawałki pagórkowate a tam gdzie równe to jest lekka gleba więc nie powinno być problemu z wjechaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

 

rzuć monetą - orzeł siać, reszka na browara :)

 

A jak stanie na sztorc to co radzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro21    8

Ja tam sie nie bede pieprzy jade w piatek i tyle nawoz sie rozpuści przynajmniej przez te dni kiedy snieg zejdzie ruszy wegetacji i azot bedzie jak znalazł roślinom nigdzie tam nie spłynie jak masz 5 cm sniegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Ja słyszałem że wiosny wogóle ma nie byc :unsure: .


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

czyli nie za dobrze .. zboże nie zasiane a analitycy plony liczą


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    23

Panowie nie jest za ciekawie ... widzialem juz u kogos raczej doszczetnie wymarznieta pszenice tam gdzie nie bylo pokrywy snieznej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8244    7

Nieciekawie.

Chyba wybiorę się w pole i obejrzę tą pszenicę, bo jak tak koledzy mówicie, że wymarza, to lepiej upewnić się, co się dzieje. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Wczoraj w pogodzie widziałem po Świętach dodatnie w nocy i w dzień, a dziś już do 15 kwietnia po -5 nocami, i spokojnie się sypnie deko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    23

byc moze w tym roku z powodu zlej pogody wielu rolnikow zdecyduje sie na siew kukurydzy ... bo spokojnie mozna ja i w maju posiac

Edytowano przez patron26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

A co z tej kukurydzy, jak ktoś nie ma sprzętu swego to jest nieopłacalna bo nakupić nawozu, nająć posiać, nająć wykosić, wysuszyć to na to samo wychodzi co kupić gotowej i bez roboty. 19.04 .93r jak odchodziłem do wojska to nic w polu nie było zaczynane i też był przymrozek aż siwo i sztywno. I co też żniwa były jak co roku. U mnie aby ozime przetrwało bo to 85% powierzchni, a jare to piardnięciem się obrobi i w maju jak przeważnie co roku, oprucz zeszłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Ja swoją pszenice wczoraj oglądałem na razie jest wszystko ok ;) jest zielona i mocno trzyma się korzonka, teraz aby niech zejdzie śnieg z pola bo w niektórych miejscach jest jeszcze ponad 10cm ;[ Nawozy planowałem siać zaraz po świętach we wtorek, ale patrząc na pogodę to I dawkę będę chyba siał w maju :blink: a w tamtym roku I dawka 15 marca poszła, a końcem marca to się jęczmień siało......

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom70    0

Dzisiaj wysiałem saletrę na resztę pszenicy. Myślę, że nie spłynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Niektórzy to mają niecierpliwość wrodzoną we krwi, to tak jak przed żniwami połowa czerwca a już kombajny wyciągnięte z garażu stoją przy bramie i blakną miesiąc niepotrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kar0711
      Witam. Doradźcie jak konserwować rozsiewacz nawozu po sezonie. :unsure:
    • Przez kaszelan91
      Witam, czy spotkał się już ktoś z was z ostrzeżeniem ,,Nieprawidłowe działanie przekładni,, na sterowniku siewnika? Cały czas mi to pika w wnerwia przy pracy. Jaka może być tego przyczyna? Druga sprawa, zapewne połączona z tą pierwszą, Czy ma ktoś z was siewnik Bomet? Mamy nowy niedawno zakupiony i jest problem z ustawieniem prawidłowej dawki wysiewu, ustawione przełożenie na wysiew 206kga w  rzeczywistości wychodzi prawie 400kg. Trzeba sobie samemu dopasowywać metodą prób i błędów, praktycznie jest ustawione na zupełne minimum. Podziałka na przekładni w ogóle nie ma racji bytu, gdyby się nią kierować to siewu zabraknie w połowie pola... Czy ktoś się już spotkał z taką usterką? może jest jakaś rzecz o której zapominam przy ustawianiu przekładni? Robiąc według instrukcji wychodzi zupełna fikcja. pzdr.
    • Przez emtezecik
      Witam różnice w bloku silnika skrzynia biegów tłoki są wiadome . Oddałem pompę wtryskowe do regeneracji do cenionego zakładu, pomiar pyta jaka dać dawkę paliwa. Chciałbym dawkę z MTZ 1025 gdyż silnik jest ten sam mam TS wiec wzmocniony jest proszę podajcie różnice między MTZ 82 TS a 1025 może kolega Seweryn coś podpowie . Pozdrawiam
    • Przez kibix
      Witam,
      Opryskiwacz ikarus 2800(2010r.) daje złą dawke na ha.
      Zawsze pryskam około 200l/ha i tyle ustawiam na komputerze, który sam dobiera ciśnienie itp. Problem powstał po przymrozkach(pękły mi 2 złączki plastikowe w opryskiwaczu)
      Ostatnio coś się zepsuło i żeby wypryskać 200l/ha na komputerze muszę ustawić około 140 l/ha.
      O ile dobrze rozumiem to komputer dostaje informacje z przepływomierza i na tej podstawie wyświetla dawkę. 
      I teraz pytanie jak ciężko powinna chodzić turbinka od przepływomierza? Jeżeli dmuchnę to nie ma szans żeby się obróciła.
      Nawet jak lałem wodę bezpośrednio do przepływomierza to się nie rusza. 
      Według Was to będzie przepływomierz? Może czujnik od przepływomierza?(dam rade go miernikiem jakoś zbadać. Czy oscyloskop to minimum)? 
      Czy gdzieś jeszcze mogę szukać awarii? 
      Z góry dzięki za pomoc
       
      wygląd przepływomierza 
      http://olx.pl/oferta/przeplywomierz-ikarus-CID757-IDbNxob.html
      komputer
      http://pl.kverneland.com/var/kv/storage/images/kverneland-brand-poland/opryskiwacze/opryskiwacze-polowe/opryskiwacze-ciagane/features/systemy-regulacji/414028-2-eng-GB/Systemy-regulacji_width500.jpg
    • Przez hydroplast
      Witam
       
      Mam problem z moim rozsiewaczem nawozów Sulky DPX EXPERT.
       
      Od jakiegoś czasu nie działa mi waga.
       
      Pokazuje mi tylko na komputerze komunikat " hopper empty" skrzynia pusta.
       
      Waga cały czas pokazuje 0,000kg.
       
      Czy ma ktoś jakiś pomysł, oczywiście rozebrałem skrzynkę elektryczną i żadnej wilgoci nie było w środku.
       
      Załączam zdjęcia.
       
      Czy wie ktoś jaki jest pin do komputera Sulky vision wpb . W komputerze jest opcja sprawdzania czujników itp. Ale chronione jest to 4 cyfrowym pinem.







×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj