Zaloguj się, aby obserwować  
Karol12

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku??

Polecane posty

Karol12    0

Interesuje się po to bardzo opłacalne źródło docohdu... ja nie musze obory nawet modernizować bo przecierz byczki moją być na głębokiej więc spox ;)

A tak pozatym byczek jak ma się krowy to robi za taki odkurzacz zje tego co krowy niezjedzą :P


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ujmę to tak: jak coś chce się mieć, trzeba mieć tego dużo, inaczej mało kto będzie się z Tobą liczyć, ma się wtedy możliwość negocjowania ceny ( oczywiście w raczej niewielkim stopniu) z odbiorcą, każdy podchodzi do ciebie poważnie, z drobnym producentem mało kto się liczy. Kilka ładnych lat temu postawiłem na bydło mleczne i jak mleka przybyło do poziomu ponad to, co mają inni dostawcy (teraz już kilku mnie dogoniło z produkcją mleka ;) ) mleczarnia od razu zaczęła inaczej podchodzić do sprawy, pomagając w wielu sprawach, a z drobnymi już się tak nie patyczkują.

... i to raczej dotyczy wszystkich dziedzin produkcji, zarówno bydła mlecznego jak i mięsnego, świń itp. ...

reasumując, bardziej opłaca się ukierunkować na chów jednego gatunku w większej liczbie niż kilku gatunków w niewielkich ilościach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaldo    2

A ja niezbyt lubię się rozdrabniać i najchętniej hodował bym tylko krowy ale mój ojciec się upiera żeby hodować świnie i parę koni :D:) :) no i obecnie muszę latać od krów do świń i do koni jeszcze zaglądać :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

hihi u meni tez od świń było ciężko odejść. W końcu udało mi się pozbyć świń i szybko przerobić oborę na bydło :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

U nas nastawiliśmy się na mleko parę lat temu ale teraz widzę że to błąd bo nie ma z czego teraz dokładać, teraz znowu mam kilkadziesiąt świnek bo to się akurat opłaca żeby nie przerobione budynki to było by ich więcej. Poza tym zostawiam teraz więcej byczków za dwa lata będzie już większa różnorodność dochodu i myślę że będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaldo    2

Ja nie musiałem się przestawiać na nic bo ojciec hodował kiedyś krowy i świnie a ja tak samo hoduje tylko że dużo więcej

zlociutki3514 zgodzę się z tobą że jak się chce coś hodować to trzeba mieć tego dużo i nie rozdrabniać się u mnie jak jest słaba cena żywca wieprzowego to uzupełniam to mlekiem i na odwrót teraz mleko tani a świnie drogie i jakoś się wiąże koniec z końcem aczkolwiek na brak zajęć nie ma co narzekać

<_< <_< ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sowka    0

Jestem nowy na forum, ale moim zdaniem warto jest ubezpieczyć się i zróżnicować produkcje. Nigdy nie wiadomo jakie będzie to "jutro"... szczególnie w dzisiejszych czasach. Jestem młody i sam planuję hodowle świń i byków. Fakt że to potrzebuje dużo inwestycji w moim przypadku, ale pocieszam się tym, że mam chęć do pracy, zapał i bardzo chcę osiągnąć swój cel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

No proszę jaka ciekawa odpowiedź, napawa pozytywnie :P

Ja również utrzymuję 2 typy produkcji tzn bydło i trzodę i póki co przy tym pozostanę, w przyszłości myślę postawić na świnki i byczki, ehh... żeby trzeba było kombinować jak przetrwać do pierwszego...

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj