Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku??

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów
  • Zainteresowania:sport, bydło mleczne i gołębie...

Napisany 15 grudzień 2007 - 19:07

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? Witajcie..
Jesteście zwolennikami utrzymywania kilku gatunków zwierząt czy może jednego (specjalizacja)??
Jakie prowadzicie gospodarstwa?? i jakie macie zwierzątka? ;)
Ja osobiście uważam że także źródło dochodu może być dobre trzeba tylko umieć gospodarzyć :P

Pozdrawiam Karol12!!!

MOD: Karol12 HODOWLA - tak się piszę po polsku, a my taki właśnie język używamy na AF. Edytuj swoje posty. Jak masz podkreślone jakiś wyraz to się rusz i poszukaj w słowniku ortograficznym jak Cię w szkole jeszcze nie nauczyli.
U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? Dzisiaj, 17:38
  •  

#2 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 19:09

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? Chodzi co o to że ktoś będzie hodował i krowy i swinie??Jeśli o to chodzi to ja właśnie jestem zwolennikiem takiej hodowli.Jest ona najbardziej opłacalna ponieważ i z jednego coś będzie i z drugiego. ;)

#3 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 19:13

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? Tak właśnie o to chodzi tommy66692 ;)
Ja tam samo uważam... ponieważ jak w jednym roku zawiodą świenie to krowy popłacą :P
Więc jest to opłacalne .....

Pozdrawiam Karol12!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share riki

riki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 249 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 19:26

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? zgadzam się z wami

#5 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 19:39

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? Tylko powiedzmy jakby ktoś trzymał 15 krów i 100 świń.To przy tym musi chodzić co najmniej 2 osoby.Jedna przy krowach druga przy świniach.Znając życie ta co będzie przy świniach szybciej skończy robotę i będzie musiała pomóc tej co przy krowach.Bo wiadomo co jest bardziej praco-chłonne. ;)

#6 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 19:41

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? Ja mam to i to. Czasem droższe są świni a czasem mleko
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 19:43

Tak właśnie o to chodzi tommy66692 ;)
Ja tam samo uważam... ponieważ jak w jednym roku zawiodą świenie to krowy popłacą :P
Więc jest to opłacalne .....

Pozdrawiam Karol12!!!

Zle myślisz kolego, bo krowy opłacają się cały czas i masz stabilną cene i przynajmniej do 2015 wiesz na czym stoisz, a to że do ruskich zacznie isć nasze mięso nie znaczy że na swiniach zarobisz, ojciec kiedyś miał 2 kierunki i postwił więcej bydła na żecz świć a wszystko to pasza, bo z tego co wiem Karol12 nie masz a dużo ziemi i treściwych tyle co i na krowy wystarczy albo i będziesz musiał dokupywać, lepiej trzymać więcej bydła, tzn byczków i jałówek, bo i na słomie owsianej i odrobicie treściwej będą stały a objętościowe gorszej jakości nie dasz krowa bo wydajność spadnie, takich kilka odkurzaczy na badziewne pasze należy trzymać.
Możesz pomyślec o 2gim kierunku bydle mięsnym ale na zyski trzeba długo czekać i pod warunkiem że masz odbiorce który zapłąci dużo więcej niż za normalne bydło.
Wiem że dużo musisz zainwestować więc radze nei kombinować z różnymi kierunkami tylko stawiać krów ile tylko możesz i doić ile się da wycisnąć bo cena na mleko jest dobra i na tym najszybciej zarobisz :P

#8 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 19:46

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? Nie wiem dlaczego ale mój ojciec nawet nie chce słyszeć o krowach.Wiadomo że świnie sie cały czas będą mniej opłacać jak krowy. ;) Ale nie gadajcie że sie ta hodowla już wogule nie opłaca.

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 19:47

Nie wiem dlaczego ale mój ojciec nawet nie chce słyszeć o krowach.Wiadomo że świnie sie cały czas będą mniej opłacać jak krowy. ;) Ale nie gadajcie że sie ta hodowla już wogule nie opłaca.

Nie dziwie się bo podobno przy 1000 świń jest mniej pracy jak przy 10ciu krowach :P

#10 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 19:49

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? moim skromnym zdaniem, jak pozwalają warunki to lepiej jest zróżnicować produkcję. ale jak ma sie ograniczone środki (w sensie niewiele ha) to lepszym rozwiązaniem może być specjalizacja w jednym tylko typie działalności pozwoli to na efektywniejsze wykorzystanie pracy jak i zasobów i pozwoli osiągnąć lepsze wyniki. ale to tylko moje zdanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 309 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 20:40

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? a ja mysle ze jak ma sie malo hektarkow tak jak w moim przypadku to bawic sie w jedno tylko czyli krowki i opasy:)

#12 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 23:01

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? No włąśnie wiem z tą małą ilością ha ;)
Panowie co na to unija jeżeli krówki by stały przywiązane bezpośrednio przywiązane do ściany?? tak jak kiedyś było...
a jak nie to obore robie tak jak ma marcin z małopolski

Pozdrawiam Karol12!!!

#13 Share Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Komputery

Napisany 15 grudzień 2007 - 23:07

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? A ja uważam że swinie sie opłacaja raz jest lepiej raz gorzej ale zawsze cos zostanie.Lepiej jest miec zróżnicowaną hodowle bo zawsze na czymś wyjdziesz.Z krów masz dochód co miesiąc a ze swin zawsze co jakiś czas zastrzyk gotówki.Ale na twoim miejscu to bym sie zastanowił nad kilkoma maciorami i od nich sprzedawac prosiaki, a co nie sprzedasz to wtedy tuczyc.

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

#14 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 23:18

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? hmmm no stanowiska muszą być inaczej nie da rady....

A co do tematu to moim zdaniem jest lepiej sie wyspacjalizować w jednej hodowli i prowadzić ją na większą skale.
Np ktoś ma świnie i większą ilośc to podpisuje umowe z odbiorcą ma pewną cene i jest ok nie traci na tym bo jezeli ktoś chowa kilka świń i sa jego jedynym utrzymaniem i sprzeda je po 3 zł to starci na tym i to sporo
W tej chwili najstabilnijsza hodowlą są chyba krowy mleczne mleko przy średnich ilosciach litrów dociąga do 1,50 zł więc żle nie jest aby było tylko tak cały czas....No chyba ze ktoś ma sporo ziemi i siłe roboczą to zmoe mieć i to i to an większą skale.... moje zdanie jest takie że lepiej mieć jedno i robić to dobrze na tym się skoncentrować.....

Pozdrawiam
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#15 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 23:20

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? Szkoda z tymi stanowiskami :P
A co do tych macior to zabardzo niemam gdzie wsadzić chyba że do stodoły ;)

Pozdrawiam Karol12!!!

#16 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 16:48

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? Nie ma co sie bawic w świnie i krowy. Wiem, bo sam tak miałem. Lepiej jest miec zamiast tych kilku macior więcej byków, który dużo więcej nie zje, a zarobek na pewno większy niż np z 3 macior.
Poza tym trzeba miec więcej czasu i hektarów.

#17 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 17:15

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? Są na tym forum ludzie co trzymają 100krów i 350 tuczników i dają radę.Dla chcącego nie ma nic trudnego. ;)

#18 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 17:32

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? Ja teraz hoduje tuczniki i maciory ale nas interesuje hodowla byków i może na wiosnę coś się o tym pomyśli ale świń nie będziemy likwidować

#19 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 17:45

Są na tym forum ludzie co trzymają 100krów i 350 tuczników i dają radę.Dla chcącego nie ma nic trudnego. ;)

oczywiście dla chcącego nic trudnego pod warunkiem ze mamy czym to wszystko wykarmić. bo na kilkunastu czy nawet ok 50 ha to lepsze efekty da specjalizacja tylko w 1 kierunku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share sameSILVER130

sameSILVER130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 16 grudzień 2007 - 17:53

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? można zawsze prowadzić produkcję zwierzącą i roślinną np w moim wypadku- krówki, ziemniaczki i trawa nasienna:P