Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku??

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów
  • Zainteresowania:sport, bydło mleczne i gołębie...

Napisany 16 grudzień 2007 - 20:49

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? aha rozumiem.... no przy krowach i świnach jest troche pracy... ale jak ma się jak najbardziej uproszczoną pracę to nie musi byc to tak uciążliwe...
A ja sądze że każdy rolnik jak mu zostanie coś z roślin(nadprodukacjia) to jak ma gdzie i za rozsądne pieniądze to handluje i nie czeka ;)

Pozdrawiam Karol12!!!
U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? Dzisiaj, 16:20
  •  

#22 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 17 grudzień 2007 - 08:20

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? Utrzymywanie dwóch gatunków w jednym gospodarstwie powoduje w dzisiejszych czasach wiele kłopotów i jest bardzo kapitałochłonne. Trzeba kupować maszyny do jednego i drugiego oraz budować i modernizować budynki. Jest to bardzo pracochłonne i chyba lepiej zdecydować się na jedno a drugiego tylko trochę "dla siebie".

#23 Share Silver

Silver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 382 postów

Napisany 17 grudzień 2007 - 08:26

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku??

aha rozumiem.... no przy krowach i świnach jest troche pracy... ale jak ma się jak najbardziej uproszczoną pracę to nie musi byc to tak uciążliwe...
A ja sądze że każdy rolnik jak mu zostanie coś z roślin(nadprodukacjia) to jak ma gdzie i za rozsądne pieniądze to handluje i nie czeka ;)

Pozdrawiam Karol12!!!

Karol12 jak będziesz chciał podnieść wydajność to jeszcze będziesz dokupywał zbóż, całe ograniczenie produckcji to nie tyle kwoty co pasza!!!
Jak chcesz dodatkowy hajs to możesz zostawić kilka byczków na dużą wage trzymać ale takie chodowle to raczej lokata kapitału niż zysk ale zawsze to u siebie lokujesz a nie dajesz zarobić dla żyda w banku

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 21:15

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? Właśnie ja wiąrzę przyszłość z byczkami trzymanymi do wiekszych wag ;)
Jest to opłacalne z tego co czytam na forum.... mam zamiar je wstawić do stodoły na głębokiej ściółce :P

#25 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 22:11

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? O bykach ja tez z ojcem myślę tylko z tym by się wiązało stawienie nowej obory bo jedna jedna i druga jest już zapełniona tucznikami i maciorami więc bym musiał stawić oborę ale z tuczników bym ni zrezygnował łąk mam dużo 4ha to by się kiszonki narobiło coraz więcej ludzi w moich okolicach interesuje się hodowlą byków

#26 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów

Napisany 19 grudzień 2007 - 23:30

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? Interesuje się po to bardzo opłacalne źródło docohdu... ja nie musze obory nawet modernizować bo przecierz byczki moją być na głębokiej więc spox ;)
A tak pozatym byczek jak ma się krowy to robi za taki odkurzacz zje tego co krowy niezjedzą :P

#27 Share zlociutki3514

zlociutki3514

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów

Napisany 21 grudzień 2007 - 23:46

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? Ujmę to tak: jak coś chce się mieć, trzeba mieć tego dużo, inaczej mało kto będzie się z Tobą liczyć, ma się wtedy możliwość negocjowania ceny ( oczywiście w raczej niewielkim stopniu) z odbiorcą, każdy podchodzi do ciebie poważnie, z drobnym producentem mało kto się liczy. Kilka ładnych lat temu postawiłem na bydło mleczne i jak mleka przybyło do poziomu ponad to, co mają inni dostawcy (teraz już kilku mnie dogoniło z produkcją mleka ;) ) mleczarnia od razu zaczęła inaczej podchodzić do sprawy, pomagając w wielu sprawach, a z drobnymi już się tak nie patyczkują.
... i to raczej dotyczy wszystkich dziedzin produkcji, zarówno bydła mlecznego jak i mięsnego, świń itp. ...
reasumując, bardziej opłaca się ukierunkować na chów jednego gatunku w większej liczbie niż kilku gatunków w niewielkich ilościach!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share kubaldo

kubaldo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:sport,sztuki walki,fotografowanie,modele maszyn rolniczych ,modele samochodów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 20:53

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? A ja niezbyt lubię się rozdrabniać i najchętniej hodował bym tylko krowy ale mój ojciec się upiera żeby hodować świnie i parę koni :D :) :) no i obecnie muszę latać od krów do świń i do koni jeszcze zaglądać :) :) :)

#29 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9424 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 07:15

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? hihi u meni tez od świń było ciężko odejść. W końcu udało mi się pozbyć świń i szybko przerobić oborę na bydło :D

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#30 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3236 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 11:02

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? U nas nastawiliśmy się na mleko parę lat temu ale teraz widzę że to błąd bo nie ma z czego teraz dokładać, teraz znowu mam kilkadziesiąt świnek bo to się akurat opłaca żeby nie przerobione budynki to było by ich więcej. Poza tym zostawiam teraz więcej byczków za dwa lata będzie już większa różnorodność dochodu i myślę że będzie lepiej.

#31 Share kubaldo

kubaldo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:sport,sztuki walki,fotografowanie,modele maszyn rolniczych ,modele samochodów

Napisany 14 lipiec 2009 - 11:28

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? Ja nie musiałem się przestawiać na nic bo ojciec hodował kiedyś krowy i świnie a ja tak samo hoduje tylko że dużo więcej
zlociutki3514 zgodzę się z tobą że jak się chce coś hodować to trzeba mieć tego dużo i nie rozdrabniać się u mnie jak jest słaba cena żywca wieprzowego to uzupełniam to mlekiem i na odwrót teraz mleko tani a świnie drogie i jakoś się wiąże koniec z końcem aczkolwiek na brak zajęć nie ma co narzekać
<_< <_< ;)

#32 Share sowka

sowka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 09 listopad 2009 - 19:58

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? Jestem nowy na forum, ale moim zdaniem warto jest ubezpieczyć się i zróżnicować produkcje. Nigdy nie wiadomo jakie będzie to "jutro"... szczególnie w dzisiejszych czasach. Jestem młody i sam planuję hodowle świń i byków. Fakt że to potrzebuje dużo inwestycji w moim przypadku, ale pocieszam się tym, że mam chęć do pracy, zapał i bardzo chcę osiągnąć swój cel.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share cieplym3

cieplym3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Zainteresowania:Różne takie...:)

Napisany 09 listopad 2009 - 20:34

Hodowla jednego gatunku zwierząt a może kilku?? No proszę jaka ciekawa odpowiedź, napawa pozytywnie :P
Ja również utrzymuję 2 typy produkcji tzn bydło i trzodę i póki co przy tym pozostanę, w przyszłości myślę postawić na świnki i byczki, ehh... żeby trzeba było kombinować jak przetrwać do pierwszego...

Edytowany przez andrzej2110, 10 listopad 2009 - 08:24.
Cytowanie poprzedniego posta