Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki przedni most do mtz?

44 odpowiedzi na ten temat

#41 Share zales

zales

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 12:32

Jaki przedni most do mtz? Czy jest możliwość rozszerzenie przednich kół w napędzie krzyżakowym?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki przedni most do mtz? Dzisiaj, 07:31
  •  

#42 Share DawidM

DawidM

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 29 grudzień 2009 - 18:20

Jaki przedni most do mtz? Sam przedni most krzyżakowy nie daje takich możliwości, jednak zmiany rozstawu przednich kół można dokonać modyfikując ustawienie skręcanych przednich felg. Odwraca się całe felgi, bądź tylko wewnętrzne "gwiazdy". W związku z poszerzaniem tyłu, zmieniałem u siebie rozstaw z przodu właśnie w opisany sposób. Jeśli chodzi o wytrzymałość, to nie jest tak, że te nowe są beznadziejne, a stare świetne (kilka postów wyżej przeczytałem taka kontrowersyjną wypowiedź). Nie jest również odwrotnie... Tak więc wady mają oba, w starym moście padła kilka lat temu przekładnia kątowa (MTZ82), w nowym zaś po 1000mth zniszczeniu uległy łożyska zwrotnicze (Pronar 1025A). Mimo wszystko nowszy most według mnie jest lepszy...

#43 Share zales

zales

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 02 styczeń 2010 - 17:40

Jaki przedni most do mtz? A czy te felgi mają otwory centrujące na nakrętki? Czy wyglądają z obydwu stron tak samo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#44 Share Czeladnik

Czeladnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Zainteresowania:fotografia, militaria, motoryzacja, muzyka

Napisany 20 styczeń 2010 - 13:08

Jaki przedni most do mtz? Mi też se wydaje że krzyżakowy jest lepszy tymbardziej że stosowano w nim szerokie opony i wspomaga uciąg więcej niż odczuwalnie, ruskie też zastosowali starszy rodzaj zwolnic co też moim zdanie mie jest głupie bo nie zmniejsza prześwitu jak w np. Zetorze 8211(planetarne). U mnie wymieniłem olej na GL-5(choć zalecany Gl-4) co podobno nie jest nieodczuwalne dla uszczelnień(polepsza ich kondycje) i mam suchy. Ciekawe czy krzyżaki w tych mostach długo żyją nie są przecież smarowane?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share firmagrand

firmagrand

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 20:23

Jaki przedni most do mtz? Aby poszerzyć koła trzeba zamienić przednie koła lewe na prawą stronę i odwrotnie.

tutaj masz przykład jak to zrobiliśmy montując przedni spych do odsnieżania.
A problem z chlapaniem bo opony wystają za błotniki można łatwo rozwiązać dokręcając do błotników po pasku plexi.

http://www.allegro.p...nalna_plug.html

Dodaj odpowiedź