Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem przy włączeniu WOM w zetorze 10145

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Przemek077

Przemek077

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 luty 2013 - 16:10

Problem przy włączeniu WOM w zetorze 10145 Siemka.
Rozpoczynam nowy temat i potrzebuje pilnych odpowiedzi.
A wiec słuchajcie Podczas włączania WOM dzwignia sie włańcza, gdy zabiore reke z dzwigni wałek sie nie kreci, a gdy docisne reką tą dźwignie wałek działa znowu jak zabiore reke to dziwgnia odchodzi i tak jakby odbijało ją do góry. Nie wiem co się dzieje jaka może byc tego przyczyna? Proszę o rady:)
P.S zółw i zając działają, przedni napęd też ( chyba to nie mikropompka)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem przy włączeniu WOM w zetorze 10145 Dzisiaj, 05:47
  •  

#2 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 26 luty 2013 - 17:58

Problem przy włączeniu WOM w zetorze 10145 odkręć tunel pod kierownicą i najpierw sprawdź po kolei układ dźwigniowy, ruszaj tym i patrz co się dzieje. Może tylko dźwignia wyskoczyła z gniazda.

#3 Share Przemek077

Przemek077

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 luty 2013 - 18:06

Problem przy włączeniu WOM w zetorze 10145 Chodzi o tą przy kierownicy tak? A mi własnie chodzi o tą na dole przy siedzeniu

#4 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 365 postów

Napisany 26 luty 2013 - 20:53

Problem przy włączeniu WOM w zetorze 10145 Mechaniczne sprzęgło WOM, powiadasz.... Sprawdź najpierw, czy Ci klina na wałku, na którym siedzi dźwignia nie ścięło. Jeśli to nie to, to czeka Cię prawdopodobnie rozpoławianko. ;)

#5 Share Przemek077

Przemek077

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 27 luty 2013 - 16:31

Problem przy włączeniu WOM w zetorze 10145 Nie no klin jest sprawdzałem. A co może byc inna przyczyną ze nie działa? co? macie rady i wskazówki i co to mogło się stac?

#6 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 27 luty 2013 - 20:43

Problem przy włączeniu WOM w zetorze 10145 Prawdopodobnie próbowałeś wcisnąć tą dźwignię na zapalonym silniku i ścieło Ci pierścienie osadcze. Zatem rozpoławianie pewne.

#7 Share Przemek077

Przemek077

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 luty 2013 - 16:59

Problem przy włączeniu WOM w zetorze 10145 Gdzie te pierscienie się znajdują (jak możecie to dokładnie plis i jakies foto by sie przydało) ? To mam rozumiec że tą dżwignię nalezy na wyłączonym silniku włączac? a później tylko tą przy kierownicy ta?

#8 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 28 luty 2013 - 17:55

Problem przy włączeniu WOM w zetorze 10145 Ta pod siedzeniem włączasz na zgaszonym, a później ta przy silniku.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Przemek077

Przemek077

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 luty 2013 - 18:49

Problem przy włączeniu WOM w zetorze 10145 Ostro, nie wiedziałem.

#10 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 365 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 00:10

Problem przy włączeniu WOM w zetorze 10145 Pierścień osadczy= tzw. zegier. Lubią pękać itp., podczas włączania mechanicznego sprzęgła WOM na włączonym silniku. Ew. jakaś usterka mechanizmu, np.: pęknięcie widełek. Mechaniczne sprzęgło WOM znajduje się pomiędzy tylnym mostem a skrzynią biegów ;) Tuleję przesuwną i cały mechanizm znajdziesz w katalogu w tablicach dotyczących tylnego mostu. Tuleję (część nieruchomą od strony skrzyni) znajdziesz w katalogu na tablicach dotyczących skrzyni biegów. Naprawa tania, ale dość pracochłonna ;)

#11 Share Przemek077

Przemek077

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 16:14

Problem przy włączeniu WOM w zetorze 10145 To możliwe że sporo roboty mnie czeka:(
A możliwe że to te sprzęgło WOM te z tyłu co je z tyłu można wyjąc? Te tarczki czy co tam sie mogły zepsuc?

Czemu to peka? przecież sprzęgło powinno rozłańczac ten naped i bez problemu powinno włączyc?
A moze to te tarczki ze sprzegła WOM może to tego wina co? Można te sprzegło tylko od razu przez tył wyjąc?

#12 Share Stefano1

Stefano1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 365 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 22:56

Problem przy włączeniu WOM w zetorze 10145 Moim zdaniem- prosta i stosunkowo szybka naprawa ;)

Z tego co piszesz wynika, że hydrauliczne sprzęgło WOM (te z tyłu) nie ma nic do tego ;) Obawy wskazują na usterkę sprzęgła mechanicznego. A do takowego nie dobierzesz się bez odjechania tylnym mostem ;)

Pęka, bo konstrukcja mechanicznego sprzęgła WOM nie pozwala na jego włączanie podczas pracy silnika. Ponadto, sprzęgło hydrauliczne WOM (jak i inne, podobnej konstrukcji), zawsze po wysprzęgleniu przenoszą niewielki moment obrotowy. Więc przez to, na włączonym silniku tuleja przesuwna WOM (sprzęgło mechaniczne) stoi w miejscu, a tuleja od strony skrzyni biegów się kręci i mamy pokaźny zgrzyt :)

#13 Share Przemek077

Przemek077

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 02 marzec 2013 - 07:38

Problem przy włączeniu WOM w zetorze 10145 To już będę pamiętał o tym :) jak to mówią: "człowiek uczy się na własnych błędach".
A poza tym nowa maszyna u mnie :) hue hue
Muszę to jakoś ogarnąc bo to się przyda do belarki :) W końcu c-360 na wiosnę odetchnie;)
Dzięki za rady, jak jeszcze macie pomysły to piszcie co i jak:)

Edytowany przez Przemek077, 02 marzec 2013 - 07:39.

#14 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,mechanika,zetor ,wędkarstwo

Napisany 01 wrzesień 2013 - 10:41

Problem przy włączeniu WOM w zetorze 10145

Ta pod siedzeniem włączasz na zgaszonym, a później ta przy silniku.

:blink: a ja to zawsze na zapalonym z nogi włączam bo to cięzko wchodzi ale tak już z 5 lat dobrych i nic mu nie jest :huh: dobrze ze poinformowałeś :)
Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

#15 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 01 wrzesień 2013 - 20:44

Problem przy włączeniu WOM w zetorze 10145 Wiesz, ja teraz też zobaczyłem że można to właczać na wolnych obrotach, w 1214 i nic mu nie było, także już nie wiem :D
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share H3ni0

H3ni0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Zetor Team

Napisany 01 wrzesień 2013 - 23:24

Problem przy włączeniu WOM w zetorze 10145 A czy 16245 tez ma mechaniczny wom? Bo niedawno go kupilismy i nie wiemy.
KPZ "Zetor Team"