Skocz do zawartości

Zdjęcie

Same 100.6 ,czy warto kupić ?

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Janis89

Janis89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 26 luty 2013 - 04:29

Same 100.6 ,czy warto kupić ? Witam..
Chciałbym się poradzić was na temat ciągnika Same 100.6 rocznik 95.
Interesuje mnie wszystko praktycznie, ponieważ nie miałem wcześniej styczności z tą marką..
Mam okazje nabyć go w cenie 53 tys.
Chodzi mi o model z przyciskami sterującymi w podłokietniku .
Przeczytałem sporo opinii negatywnych na temat sprzęgła i innych czujników,ale są też pozytywne..
Chciałbym wiedzieć co myślicie o silniku ,o sprzęgle ,o elektronice o podnośniku. Jak sprawdza się ten podłokietnik?
Czy jest to lepszy wybór niż te same roczniki Renault 110-54 i Massey ferguson 3090 ?
Z życia wiem ,że do jednych i do drugich są bardzo drogie części i siadają skrzynie...
Bardzo będę wdzięczny za wszelkie rady i opinie ...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Same 100.6 ,czy warto kupić ? Dzisiaj, 22:54
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 luty 2013 - 07:31

Same 100.6 ,czy warto kupić ? na moj gust to drogo trochę znajomy sprzedał lamborghini premium 1050 ta sama moc tylko 4Turbo za 80 tys z 2002r

#3 Share BLV

BLV

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 26 luty 2013 - 08:54

Same 100.6 ,czy warto kupić ? jakie negatywne opinije o sprzegla i jakich czujnikach ? 53 tys to normalna ceena szału nie ma. Na allegro w tej cenie mozesz znalesc 100.4 w 4 cylindrach o tej samej mocy i wiekszym momecie obrotowym oraz bedzie zwinniejszy.

#4 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 luty 2013 - 09:41

Same 100.6 ,czy warto kupić ? miałem okazję przejechać się taką 6tką i tragedii ze zwrotnoscią nie ma, silnik bardzo elastyczny spalanie rozsądne, a ceny częsci, drogo to drogo, ale do mf, czy do renaut do silnika mwm chyba jeszcze drożej

#5 Share Janis89

Janis89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 26 luty 2013 - 10:05

Same 100.6 ,czy warto kupić ? Właśnie w innych tematach czytałem wypowiedź jednego z uczestników forum ,że sprzęgło jest najbardziej wadliwym podzespołem jest sprzęgło w ciągnikach marki Same i zdarza się dosyć często...

Ale czy ta zwrotność nie będzie taka sama we wszystkich markach w z silnikami 6-cyl ?
I jeśli chodzi o silniki 4 z turbo czy nie są one mniej żywotne przez te turbiny ?

#6 Share qqq

qqq

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 26 luty 2013 - 10:53

Same 100.6 ,czy warto kupić ? Sprzęgło siada w zależności od tak powiem katowania ciągnika, w trakcie normalnej eksploatacji nic się z nim nie dzieje.Wszystko ma swoje granice.Kolega ma Silvera 130 prawie 5000 mtg i nic nie ruszane ,jakieś drobnostki aby,drugi ma Rollera 70 tyrał 2 lata na 40 hektarach jako główny ciągnik i dał radę.Myślę,że trafiają się modele mocno wyeksplatowane i takie są problemy potem i,a co za tym idzie negatywne bardzo opinie.Co do zwrotności to taki silver będzie na pewno bardzo zwrotny.Silniki 6 cylindrowe na pewno są bardziej żywotne,lepsze rozłożenie masy ciągnika i nie trzeba ich tak mocno kręcić jak 4 z turbem .Spalanie będzie na podobnym poziomie.Nie chwaląc się to sam takiego kupiłem w Danii Silvera 100.6 ,za miesiąc ,może dotrze :D
Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

#7 Share PiotrekNHts

PiotrekNHts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 26 luty 2013 - 15:23

Same 100.6 ,czy warto kupić ?

Sprzęgło siada w zależności od tak powiem katowania ciągnika, w trakcie normalnej eksploatacji nic się z nim nie dzieje.Wszystko ma swoje granice.Kolega ma Silvera 130 prawie 5000 mtg i nic nie ruszane ,jakieś drobnostki aby,drugi ma Rollera 70 tyrał 2 lata na 40 hektarach jako główny ciągnik i dał radę.Myślę,że trafiają się modele mocno wyeksplatowane i takie są problemy potem i,a co za tym idzie negatywne bardzo opinie.Co do zwrotności to taki silver będzie na pewno bardzo zwrotny.Silniki 6 cylindrowe na pewno są bardziej żywotne,lepsze rozłożenie masy ciągnika i nie trzeba ich tak mocno kręcić jak 4 z turbem .Spalanie będzie na podobnym poziomie.Nie chwaląc się to sam takiego kupiłem w Danii Silvera 100.6 ,za miesiąc ,może dotrze :D

masz rację wszystko zależy o użytkowania ciągnika, wuj ma lamborghini R5 130 i pracuję z turem 8 a że ma oborę na głębokiej ściółce to musiał nim wywalać obornik, to sprzęgło robił w nim chiba ze 3 razy i parę innych żeczy, ale od kiedy ma teraz ładowarkę to ciągnik pracuję bez tura i nie ma żadnej awarii a obrabia prawie 100ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Janis89

Janis89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 26 luty 2013 - 15:31

Same 100.6 ,czy warto kupić ? Fajnie ,że pojawiają się takie opinie pokrzepiające..
A co myślicie o tym podłokietniku, jest to duże ułatwienie ,wygoda czy może być to źródło problemów z elektroniką ?

#9 Share Janis89

Janis89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 26 luty 2013 - 20:44

Same 100.6 ,czy warto kupić ? Doda ktoś jeszcze jakieś uwagi na temat tych ciągników ?
Wszystkie będą bardzo przydatne

#10 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 26 luty 2013 - 20:48

Same 100.6 ,czy warto kupić ? w końcu to nie jest nowy ciągnik i właciwie to wszystko może się zdarzyć będziesz myslał o tym sprzęgle a nawalić może przedni most lub jeszcze cos innego, nie ma reguły, ogólnie w tej cenie to chyba i zetory chodzą, z moich doswiadczeń wynika że ten ciągnik w porównaniu do zetora wygrywa ekonomicznoscią ergonomią i ogólnie fajniejszy, ceny częsci drogie ale i jakosc dobra jak cos nawali zapłacisz słono ale będziesz miał spokój na lata, najważniejsze w jakim stanie jest ten ciągnik jak nie wygląda żeby był po przejsciach i zrobił tryljard motogodzin to może i warto ;)

#11 Share MICHAS27

MICHAS27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 luty 2013 - 21:54

Same 100.6 ,czy warto kupić ? Polecam tą marke ponieważ sam posiadam SAME LASER-a 100 DT OD 3,5 roku,pracuje u mnie na 23 ha bez awaryjnie.SUPER SPRZĘT!!!

Załączone miniaturki

• zdjęcia aparat1 058.jpg
  • zdjęcia aparat1 055.jpg
  • zdjęcia aparat1 063.jpg

#12 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 01 marzec 2013 - 22:19

Same 100.6 ,czy warto kupić ? u nas jest dużo tych same jakieś nowe paro letnie i w każdym sprzęgło prawie co rok czasu do roboty każdy z turem cena części bardzo ale to bradzo droga same pierścienie i uszczelki na górę silnika 2500 tyś po ponad roku znów cieknie z silnika jak z vładka lipa taka że nie wiem tarcza sprzegłowa 1 tyś zamiennik który chodzi rok czasu,pół ośki przedniego napędu strasznie drobne,może nie robiliście ich tak za bardzo ale silnik z te na powietrze to porażka części ciężko dostępne i drogie.U nas 2 są nowe i pare starych i nikt nie zadowolony moim zdaniem lepiej kupić jakiegoś Case/MF/Renualt ale nie Same

#13 Share blek33

blek33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 grudzień 2013 - 22:44

Same 100.6 ,czy warto kupić ? Pochwal się Janis kupiłeś go pytam bo sam się do takiego przymierzam ,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share tktomek74

tktomek74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 07 styczeń 2014 - 14:20

Same 100.6 ,czy warto kupić ? Posiadam Same Antaresa 130 jeden z bardziej zwrotnych i oszczędnych Ciągników i z porządną masą, bardzo fajna maszynka:). Zamienił Renię z awataru za lekka była no i słabsza. A co do części nie odbiega od innych zagranicznych bo są marki na pewno droższe...

Edytowany przez tktomek74, 07 styczeń 2014 - 14:24.

Dodaj odpowiedź