Skocz do zawartości

Zdjęcie

opinie o Białoruś , Jumz

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share barteq22

barteq22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Mechanika

Napisany 25 luty 2013 - 23:46

opinie o Białoruś , Jumz Witam. Jestem zainteresowany kupnem Jumza ale nie wiem zbyt wiele na jego temat. Piszcie o nim co tylko wiecie.

Edytowany przez barteq22, 25 luty 2013 - 23:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
opinie o Białoruś , Jumz Dzisiaj, 17:32
  •  

#2 Share AntekC330

AntekC330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 26 luty 2013 - 01:02

opinie o Białoruś , Jumz Ja wiem tyle, że trzeba do niego zdrowo wlać, ogólnie lubi przeciekać, a tak, to jest "gniotsa nie łamiotsa" :P Jeszcze zależy o jakiego Jumza konkretnie Ci chodzi.
Znam historię z mojej okolicy z Jumzem w roli głównej: Jakieś 40 lat wstecz był w mojej okolicy PGR, albo Spółdzielnie Produkcyjna (nie pamiętam już co dokładnie, ale mniejsza o to). W każdym razie mieli tam na wyposarzeniu Jumzy właśnie. A był to czas, kiedy wchodziły do PGR-ów Sześćdziesiątki. Tylko, że piewszeństwo do takiej Sześćdziesiątki miały te PGR, gdzie Jumzy odmawiały już posłuszeństwa. A tam jak na złość Jumzy miały się całkiem dobrze. Dlatego też pracownicy PGR-u wpadli na "genialny" pomysł na szybsze wyeksploatownie tych ciągników. Podpięli do jednego z nich pługi 5-skibowe i pojechali orać nad San jakieś ciężkie gleby (mady, albo coś takiego). Dodam tylko, że ten biedny Jumz był z tych o mocy nieco podobnej do Sześćdziesiątki, czyli taka orka sama w sobie powinna być dla niego samobójstwem. Tak więc pojechali orać te mady, czy co by tam nie było. I dają mu ostro po d*pie. Z Jumza dymu tyle szło, że aż siwo było. Poorali jeden dzień, a Jumzowi nic. Na drugi dzień, żeby mu "pomóc", spuścili całą wodę z chłodnicy i pojechali nim dalej orać te mady. No i orka wre pełną parą, w Jumzie w chłodnicy ani kropli wody, a on drze dalej jak wściekły. Silnik grzał się do tego stopnia, że z bloku farba pozłaziła, ale Jumzowi dalej nic nie było. I dopiero na trzeci dzień, jak mu spuścili olej z silnika, po godzinie jeszcze orki Jumz dokonał żywota swego. Silnik się zatarł (R.I.P.) :mellow: W każdym razie pracownicy PGR-u dopięli swego i za 2 tygodnie stała nowa Sześćdziesiątka, a biedny i sponiewierany Jumz poszedł na żyletki :o

#3 Share ignas5340

ignas5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 26 luty 2013 - 13:38

opinie o Białoruś , Jumz Ja znowu znam historie taką, że ojciec kazał synowi który miał może niespełna 10 lat nalać paliwa do Jumza a że młody człowiek nie rozpoznał bądz pomylił olej napedowy z benzyną nalał ok 30-40 litrów benzyny. Tatuś owego chłopca wracając z pola po pełnym dniu pracy ciągnikiem zachodzi do garazu i spostrzegł, że benzyna "wyparowała" Pytając syna co sie stało z bańkami po 5L które stały w garażu gdzies pod ścianą? odpowiedział "przeciez kazales zatankować ciągnik" silnikowi nic sie nie stało podobno. Kierowca nawet sie nie zorientował, że coś jest nie tak.
Ile w tym prawdy tego nie wiem ale opowiadał mi to pewien mechanik. Moze to wyglądu i komfortu nie ma ale to są naprawde maszyny nie do zdarcia patrząc jak moi znajomi jeżdzą tylko czy aby to jest ciągnik na miare dzisiejszych czasów? Z dugiej strony każdy orze jak może i kupuje sprzet taki na jaki go stać.

PS. jest wiele tematów o tych ciągnikach. Nie musowo było zakładać kolejnego.

http://www.agrofoto....larus-mtz-jumz/

Moderator!

#4 Share mefix17

mefix17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:Las, motoryzacja, gry komputerowe, muzyka,

Napisany 26 luty 2013 - 16:22

opinie o Białoruś , Jumz

Ja wiem tyle, że trzeba do niego zdrowo wlać, ogólnie lubi przeciekać, a tak, to jest "gniotsa nie łamiotsa" :P Jeszcze zależy o jakiego Jumza konkretnie Ci chodzi.
Znam historię z mojej okolicy z Jumzem w roli głównej: Jakieś 40 lat wstecz był w mojej okolicy PGR, albo Spółdzielnie Produkcyjna (nie pamiętam już co dokładnie, ale mniejsza o to). W każdym razie mieli tam na wyposarzeniu Jumzy właśnie. A był to czas, kiedy wchodziły do PGR-ów Sześćdziesiątki. Tylko, że piewszeństwo do takiej Sześćdziesiątki miały te PGR, gdzie Jumzy odmawiały już posłuszeństwa. A tam jak na złość Jumzy miały się całkiem dobrze. Dlatego też pracownicy PGR-u wpadli na "genialny" pomysł na szybsze wyeksploatownie tych ciągników. Podpięli do jednego z nich pługi 5-skibowe i pojechali orać nad San jakieś ciężkie gleby (mady, albo coś takiego). Dodam tylko, że ten biedny Jumz był z tych o mocy nieco podobnej do Sześćdziesiątki, czyli taka orka sama w sobie powinna być dla niego samobójstwem. Tak więc pojechali orać te mady, czy co by tam nie było. I dają mu ostro po d*pie. Z Jumza dymu tyle szło, że aż siwo było. Poorali jeden dzień, a Jumzowi nic. Na drugi dzień, żeby mu "pomóc", spuścili całą wodę z chłodnicy i pojechali nim dalej orać te mady. No i orka wre pełną parą, w Jumzie w chłodnicy ani kropli wody, a on drze dalej jak wściekły. Silnik grzał się do tego stopnia, że z bloku farba pozłaziła, ale Jumzowi dalej nic nie było. I dopiero na trzeci dzień, jak mu spuścili olej z silnika, po godzinie jeszcze orki Jumz dokonał żywota swego. Silnik się zatarł (R.I.P.) :mellow: W każdym razie pracownicy PGR-u dopięli swego i za 2 tygodnie stała nowa Sześćdziesiątka, a biedny i sponiewierany Jumz poszedł na żyletki :o

To ja słyszałem podobną historię, tylko,że właściciel miał już jakiś nowszy ciągnik, prawdopodobnie 360, a któryś robotników mu podpadł i kazał coś orać jumzem po jakiś nierównościach, a ten robił podobnie ja ty opisałeś, tylko że spuścił olej z silnika do jakieś bańki i zatarł silnik, po czym olej wlał z powrotem, aby właściciel się nie zorientował, że specjalnie, no i gość poszedł do szefa,a ten mu nie uwierzył i poszedł po jumza, a ten odpalił bez żadnego ale no i chłop musiał dalej orać
Inna historia, to gdzieś na ogrze chcieli zatrzeć jumza, to lali tu różne oleje, w ogóle olej spuścili, ale zatarli go dopiero jak mu piachu nasypali do silnika.
No ale niestety ojciec przez zapominalstwo załatwił silnik w naszym jumzie :(
Zapomniał spuścić wody
I biedaczek stał tak, przez tydzień a temperatury były około -10 :(
No i porozsadzało blok
Ale i tak odpalił jumza, bo trzeba było odpiąć wciągarkę i go przestawić gdzieś na bok

#5 Share bartas616

bartas616

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 13:33

opinie o Białoruś , Jumz musiałbyś troche sprecyzować pytania ;) ogolnie twardy i prosty w budowie jak cep. w robocie lepiej radzi sobi niz 360 ale za to mniej zwrotny. Silnik nie do zajechania .

#6 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 20:31

opinie o Białoruś , Jumz jak kilka lat temu kupiłem jumza i chciałem olej w silniku zmienić, odkręcam korek w misce i nic nie leci. zdjąłem miskę, a tam zamiast oleju była taka gęsta maź, chyba ktoś bardzo długo nie zmieniał oleju. Wyczyściłem to zalałem oleju i przez ładnych kilka lat jeździłem bez remontu.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#7 Share turbowiesiek

turbowiesiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:spawanie i inne

Napisany 03 kwiecień 2014 - 14:52

opinie o Białoruś , Jumz nie trzeba do niego zdrowo wlac jesli motor nie zajechany.. jak wiadomo wielu syfiarzy nie dba o maszyny bo niechce i nieumie i stad obiegowe opinie ze sa stare ruskie zlomy osobisci chyle czola przed ruska mysla techniczna bo wystarczy kilkam kluczy i olej w glowie by kapitalny remont w tych sprzetach przeprowadzic.. wiedza o czym mowie dumni urzytkownicy uzywanych maszyn zachodnich...

#8 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 06 kwiecień 2014 - 01:18

opinie o Białoruś , Jumz To prawda. Ruski tani w naprawie, sam sie czasami dziwie, kiedy podchodze do remontu silnika, wyciagam standardowy zestaw kluczy: 17/19, 22/24 i 12/14 i prawie caly silnik jest tym rozebrany.

Potwierdzam, sprzet nie do zajechania, u wuja mamy koparke na Jumzie (uzywana do gnoju), odpala juz tylko na solidnej dawce samostartu, kopci jak dwusuw, ale jeszcze moc ma, smarowanie na rozgrzanym 2,5-3 atm. Tylko lac paliwo i jezdzic:)

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Maciek998

Maciek998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 22:10

opinie o Białoruś , Jumz Ja kilka lat pracowałem jumzem u wujka, sam miałem ursusa c360, w tamtym roku postanowiłem 60-siątke zamienić na jumza. Jedynym minusem jest układ kierowniczy, ja zrobiłem na orbitrolu, jumzy mają różne silniki, i przedewszystkim wtyryskiwacze, na 4 punktowym wtryskiwaczu mój pali 7 litrów w głebokiej orce i 3 skibowym pługu. Lecz w zimę dorobiłem 4 skibę bo ma natyle siły aby 4 ciągał. Tak dla wasej wjadomości ma 76 km, i to jest traktor na ciepłe dni, zimą jest ciężki do rozpalenia. Ja karzdemu kto planuje zmienić ciągnik lub kupić proponuje Jumza, świetny ciągnik i to za bardzo małe pieniądze

#10 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 23:50

opinie o Białoruś , Jumz Kolego nie gadaj, ze one zle pala. Na odprezniku nie ma z tym problemu.
A znowu jeden czlowiek ma takiego starego (tez koparke, ale budowlana) jeszcze w starej masce, to tamtej zimy wlali cieplej wody, wsadzili akumulator, tylko zapomnial, ze on ma odpreznik i zapalil po kilku obrotach:)

KPK Kumurun Team

#11 Share Mironeks

Mironeks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów
  • Zainteresowania:Naprawa maszyn obróbka skrawaniem spawanie

Napisany 07 kwiecień 2014 - 21:33

opinie o Białoruś , Jumz Zimą odpala sie jumzy bez problemu i bez wody można jezdzić z półgodziny .

#12 Share Bodziop

Bodziop

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 19:08

opinie o Białoruś , Jumz Mam Jumza i spalanie jeśli ma dobry motor wyjdzie na to samo co w ursusie c-360 a zrobi lepsza robotę ma 75 km i jest to traktor za tanie pieniądze.

#13 Share conny

conny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 19:58

opinie o Białoruś , Jumz Jumz z silnikiem D65 ma ok. 65km

#14 Share Muniekos

Muniekos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 luty 2016 - 19:01

opinie o Białoruś , Jumz

Witam.Mam pytanie odnosnie koparki Jumz. Czy wie ktos czy mozna wymienić śrubę regulacji łapki sprzęgła 1-stopniowego?.jest zerwany gwint na śrubie.

#15 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów

Napisany 09 luty 2016 - 19:12

opinie o Białoruś , Jumz

Trzeba go niestety rozpołowić i całe sprzęgło rozebrać...

Nie próbowałeś dołożyć dodatkowej nakrętki?

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share SlawomirKudlinski

SlawomirKudlinski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 marzec 2016 - 20:16

opinie o Białoruś , Jumz

ja mam jumza 611 maszyna nie do zajehańia  tylko ma ńiewielki wyćiek na wale od strony spszęgła tanie częsći super maszyna

Dodaj odpowiedź