Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z podnośnikiem EHR

78 odpowiedzi na ten temat

#61 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 20:26

Problem z podnośnikiem EHR no właśnie chyba nie działa bo jak pokrecam to nie widze żadnego ruchu ramiona ale cos tam w środku musi sie ruszac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z podnośnikiem EHR Dzisiaj, 01:08
  •  

#62 Share Johndeere6800

Johndeere6800

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 25 marzec 2013 - 21:00

Problem z podnośnikiem EHR Witam. Ostatnio zauważyłem dziwny problem w moim Johnie a mianowicie gdy chcę podnieść pług czy agregat to podnosi ładnie ale czasami jest tak, że tak jakby się zatnie, ponieważ nie chce opuścić, muszę w tedy otworzyć tylną szybę i opuścić ręcznie tzn. tam jest takie coś nie wiem jak to się nazywa na śrubokręt płaski. Należy to wcisnąć i przekręcić w lewo. Dodam że dzieje się to czasami, nie że cały czas muszę tak robić. Przejadę kilka razy ładnie opuści, podniesie a czasem ma tak że podniesie a nie chce opuścić.

#63 Share deerepiotrek

deerepiotrek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 21:28

Problem z podnośnikiem EHR Prawdopodobnie czujnik polozenia ramion i kalibracja ale najpierw sprawdz czy nie masz wlozonego bezpiecznika do diagnostyki bo wtedy moze wystarczy go wyciagnac zadzwonic do mnie i skalibrowac podnosnik przez telefon.

#64 Share Johndeere6800

Johndeere6800

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 25 marzec 2013 - 22:21

Problem z podnośnikiem EHR Dzięki za odpowiedź. Co do tego bezpiecznika to jeśli on byłby włożony, to nie trzeba patrzeć tego czujnika, a i jeszcze w którym miejscu się on znajduje (bezpiecznik) ?

#65 Share adrianufo

adrianufo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 29 marzec 2013 - 08:04

Problem z podnośnikiem EHR koledzy gdzie znajduje się ben bezpiecznik ponieważ ja mam problem w 6900 z podnośnikiem na suwaku chodzi ładnie góra dól a przyciskami nie jak trzymam to podnosi albo opada podnośnik a powinno być tak ze tylko się wciska a on opada lub podnosi do poziomu jak ustawiony jest podnośnik

#66 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 21:28

Problem z podnośnikiem EHR Tematy połączone
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#67 Share dubzet

dubzet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 19:26

Problem z podnośnikiem EHR koledzy mam nieco odmienny problem. w moim JD 6910, podnosnik podnosi i opuszcza, reaguje na potencjometry od regulacji opadania i podnoszenia ale gdy suwakiem podniose podnosnik to mimo iz podnosnik osiagnie max to hydraulika caly czas usiluje go podnosic. dodam ze stalo sie tak gdy rozerwalo jeden silownik i to niedlugo po zakupie. Macie jakis pomysl?

#68 Share Agroklinika

Agroklinika

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 22:42

Problem z podnośnikiem EHR kalibracja. komputer mysli ze ramiona jeszcze nie sa na samej gorze

#69 Share demark

demark

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 06:39

Witam!
Niedawno kupilem john deera 6400 z 1995 roku, mam problem z podnosnikiem. Mianowicie raz dziala raz nie dziala, jesli dziala to nie dziala tak jak powinien. Pokretla sterujace predkoscia opuszczania i wysokosci podnoszenia nie dzialaja. Byl u mnie juz 2 razy serwis johna. Mialy byc potencjometry jednak nie. Wymienili czujnik polozenia(900zl), dalej to samo. Teraz Pan serwisant wymyslil ze to wina oprogramowania ktore musi sprowadzic z niemiec. Czy ktos ma jakies pomysly?

Mam podobny problem w moim JD6400 podnoszac maszyne ramiona delikatnie opadna i pompa dobija ojej podnoszac do gory ,tak sie dzieje caly czas i w kazdej pozycji

#70 Share Pawelek998

Pawelek998

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 19:47

Problem z podnośnikiem EHR Koledzy mam i ja problem. Posiadam od niedawna JD 6610 i dziś zaczęły się problemy z podnośnikiem. Otóż podnośnik nie chce opadać. Gdy robię to tą śrubką z tyłu na śrubokręt to działa w obie strony ale z kabiny już nie działa wogóle. Wyciągłem wszystkie bezpieczniki i włożyłem od nowa to zaczął działać podnośnik ale tylko na chwilę. A który to jest bezpiecznik od diagnostyki może mam go włożonego ale nie wiem który to może być. Ktoś ma jakiś pomysł?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share szmyra

szmyra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 15 wrzesień 2015 - 07:14

Witam, mam problem z john deere 6600, posiadam go od niecałego roku, podnośnik działa prawidłowo jedynie sam suwak to działa tylko przy górze lub na dole w środku to tak jakby potencjometr był wytarty ale nie o to mi chodzi, a mianowicie wczoraj pierwszy raz nim orałem i nie działa u mnie tak jakby regulacja siłowa ponieważ kręcąc tym pokrętłem od 1 do 5 to nie widać żadnej różnicy, pług idzie maksymalnie w ziemie jedynie reguluje go przyciskami to jakoś idzie mi ta orka ale czy winą nie działającej regulacji może być ten suwak sam w sobie?

#72 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 22:08

Tak. Bo kiedy pokrętłem przekręcisz na maxa w prawo (czyli regulacja siłowa 100%) to suwakiem regulujesz siłę kiedy ramiona mają się podnosić (1 wcześniej, 9 później) i jeżeli suwak szwankuje to cała regulacja również. Guziki służą tylko do 'szybkiego' podnoszenia i opuszczania podnośnika na uwrociach.

#73 Share szmyra

szmyra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 16 wrzesień 2015 - 23:23

no to chyba się wyjaśniło, dzięki za odpowiedź, orientujesz się może do czego mają służyć podpory, które są na załączonym zdięciu, ponieważ oglądałem ciągnik jd 6800 i fakt że czujniki sa inaczej rozwiązane jednak nie ma tam nic podobnego, tylko wystające sworznie na cięgna i kiedy zdjąłem to ze swojego ciągnika to tak jakby siłowniki zaczeły działać na różnice pokrętła 

Załączone miniaturki

• 20150916_142555.jpg

Edytowany przez szmyra, 16 wrzesień 2015 - 23:30.

#74 Share milinkovic

milinkovic

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 17 sierpień 2016 - 12:48

witam! panowie może ktoś mi pomoże? mam taki problem w jd6100 gdy pouszczam pokretłem np na 4 to podnosnik nie staje natychmiast tylko leci w dół wiec jak opuszczam pługi np na 2 pokretłem to on sam leci głebiej podnosze leko do góry pokretłem zeby nie szło za głeboko to one wychodza całkowicie do góry i tak cały czas wychodzą i wchodzę i na polu fale dunaju nie da sie orac :( moze ktoś mi powie co to za przyczyna i wyjasni jak ustawić pokretła do orki i do czego służą wszystkie ?

Załączone miniaturki

• IMG_5800.JPG

#75 Share bartko944

bartko944

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 sierpień 2016 - 11:47

Podkręć to niebieskie pokrętło na piątkę bo jest to siła uciągu z jak podnośnik wyciąga pług z ziemi. pokrętło z zajączkiem to szybkość opadania podnośnika. a to drugie na jaką wysokość ma ci podnieść podnośnik. a na tym dużym ustala się jak nisko ma opadać podnośnik, zwyczajnie podnoszenie i opuszczanie to przycisk na dużym pokrętle. powodów niedziałającego dobrze podnośnika może być wiele np. zużycie potencjometrów, rozkalibrowanie komputera(kalibracja poprzez podpięcie komputera i usunięci błędów z rejestru) uszkodzony silniczek krokowy na bloku podnośnika(to już większy koszt kolo 2300 zł ). 

#76 Share tymek9301

tymek9301

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 07 listopad 2016 - 11:52

Podobny problem mam w John Deere 6110 już od dłuższego czasu, mianowicie demontowałem górne ramiona z podnośnika do spawania, po założeniu podnośnik nie osiąga swojego max wysokości i tak np. pług ślizga po ziemi. Ustawienie potencjometru jest na max. Słyszałem że w tym przypadku trzeba skalibrować ponownie podnośnik. Pomoże mi to ktoś zrobić??

Druga sprawa, ma ktoś schemat elektryczny tego ciągnika, ponieważ WOM nie działa, tylko jak spiąłem na krótko

#77 Share rafal3113

rafal3113

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 07 listopad 2016 - 19:06

bez komputerka nie zrobisz  tego

jest to dość proste u nas przy traktorach po każdej wymianie czujnika lub ramion zawsze kalibrują i jest ok

tylko znajdź serwis który zna się na tych starych traktorach bo pierwszy raz byli mistrzowie z serwisu przy jd 6800 i po całym dniu się poddali

#78 Share tymek9301

tymek9301

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 08 listopad 2016 - 12:52

Jest w stanie mi ktoś podesłać namiary do serwisu który mi przeprowadzi kalibracje podnośnika?  Orientujecie się jaki jest koszt takiej przyjemności?

Mieszkam w okolicach Katowic w śląskim.

Edytowany przez tymek9301, 08 listopad 2016 - 12:53.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#79 Share szmyra

szmyra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 08 listopad 2016 - 19:20

Witam, posiadam serwisówkę z instalacją elektryczną, hydrauliczną i wszystkimi ustawieniami, kalibracjami, kodami błędów do modeli 6100-6900 i SE, ja za nią dałem 400zł jeśli ktoś byłby zainteresowany to za 200zł przekaże, jest w języku angielskim.