Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z podnośnikiem EHR

78 odpowiedzi na ten temat

#41 Share romus77

romus77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 kwiecień 2012 - 02:21

Problem z podnośnikiem EHR kolego mam ten sam objaw...jelonek 6400 5 lat u mnie pieknie sie sprawuje ale teraz mam siac kukurydze a on z siewnikiem wariuje:( poradziles sobie z tym podnosnikiem?? kumpel elektryk podjechal pomierzyl ten potencjometr w kabinie powiedzaia ze jest ok ja wymienilem dodatkowo czujnik z tym plastikowym palcem zaraz za kabina myslalem ze to on nawalil ale nic z tych rzeczy:( za podpowiedz stawiam dobra wodke..:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z podnośnikiem EHR Dzisiaj, 11:29
  •  

#42 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 23 kwiecień 2012 - 07:39

Problem z podnośnikiem EHR Heee mam podobny objaw w niespełna rocznym ciągniku 6230 Kierownik serwisu powiedział, że tak ma być bo amortyzacja i balablablaaa :blink: Sam nie wiem, czy robić z tego afere czy nie... U mnie to się dzieje tylko przy ciężkich maszynach typu agregat uprawowo siewny....

Edytowany przez ejczbio, 23 kwiecień 2012 - 07:40.

#43 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 09:35

Problem z podnośnikiem EHR rob afere przeciezz czolgu nie podnosisz...u mnie teraz dopiero ale ciagnik z 95 roku;D ma prawo

#44 Share ksiaze

ksiaze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 12:33

Problem z podnośnikiem EHR koledzy czy mozna sterowniki od ehr zamieniac?? nic sie nie stanie?? mam sterownik od 6800 na 100% sprawny bo ta maszyne mam tez u siebie...w 6400 z 94 roku jest sterownik o nr: AL 112723 a w 6800 z roku 96 AL 110388... niby w AL 110388 tez moze wystepowac w 6400 wiec przelozylbym i zaraz bym sie upewnil czy moj podnosnik w 6400 zaczolby poprawnie chodzic

#45 Share tomek2111

tomek2111

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 15 listopad 2012 - 21:49

Problem z podnośnikiem EHR witam ja tez mam problem z podnosnikien w 6910s . poczatkowo nie reagował ogranicznik wysokości podnoszenia cały czas podnosił na maxa ,następnie opuszczając przyciskiem opadał tylko do połowy wysokosci i stop .podnosił normalnie a był problem z opuszczaniem [suwak działał poprawnie] zęby na potencjometrze ok
osobiscie obstawiam potencjometr na ramionach.czy po jego wymianie jest konieczna kalibracja i wie ktos jak sie ja przeprowadza?????

#46 Share robotyziemne

robotyziemne

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 16:15

Problem z podnośnikiem EHR Witam. Mam problem z podnośnikiem. Mało go używam, aczkolwiek potrzebuję zawiesić na zimę obciążnik. Podnośnik nie reagował na suwak ani na przełączniki. Okazało się, że mam urwane kable w samej cewce, tej na rozdzielaczu. Cewka oznaczona jako nr 27 na zdjęciu z katalogu:
Dodany obrazek

Czy ktoś miał taki problem i czy jestem zmuszony kupić taką cewkę z serwisie czy są jakieś zamienniki?

Jako, że nie jestem rolnikiem prosiłbym bardzo wtajemniczonych użytkowników JD o wyjaśnienie mi znaczeń klawiszy oraz jak i co się ustawia tymi klawiszami ze zdjęć:
Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

#47 Share bartek2800

bartek2800

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, elektronika

Napisany 02 grudzień 2012 - 17:15

Problem z podnośnikiem EHR Drugie zdjęcie to monitor osiągów, jednak co jest dokładnie czy nie wiem ;)
Trzecie to hydraulika. Umożliwia sterowanie zachowaniem się dźwigni rozdzielacza. Pozycja z siłownikiem będzie trzymać dźwignię w pozycji przepływu, aż do osiągnięcia nastawionego śrubką ciśnienia. Srubka ta znajduje się gdzieś poniżej pokrętła. Pozycja środkowa to normalne działanie - jeśli puścisz dźwignię rozdzielacza, to powróci ona w pozycję neutralną (nie dotyczy p. pływającej). Trzecia pozycja umożliwia pozostawienie dźwigni w pozycji przepływu stałego podnoszenia lub opuszczania. (co do opuszczania nie jestem pewien) Dopiero manualnie możesz przestawić dźwignię do pozycji neutralnej. Przydatne przy zasilaniu silnika hydraulicznego.
Kolejne zdjęcie przedstawia regulację działania EHR. 1 pozdycja pływająca - powyżej 1 mniej niż 5 pozycja mieszana - 5 pozycja siłowa podnośnika.

#48 Share robotyziemne

robotyziemne

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 17:23

Problem z podnośnikiem EHR Super dzięki kolego za wyjaśnienie. Dobrze, że mi napisałeś o tej funkcji pływającej. Ma założony TUZ i podłączony pod 1 od szyby dźwignię hydrauliki. Jak w Tuzie ustawić funkcję pływającą?

#49 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 909 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 17:42

Problem z podnośnikiem EHR To jest pokrętło do ustawiania oporu uciągu ale ma też pozycję off jak się wyłączy całkiem. Puściłem koledze wiadomość.

#50 Share bartek2800

bartek2800

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, elektronika

Napisany 02 grudzień 2012 - 17:42

Problem z podnośnikiem EHR Jeśli masz przedni TUZ podłączony pod jakąkolwiek sekcje hydrauliki, to dajesz dźwignię tej sekcji maksymalnie do przodu i powinna ona tam pozostac, niezależnie od położenia tego pokrętełka za kabiną :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share robotyziemne

robotyziemne

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 19:18

Problem z podnośnikiem EHR Tylko, że jak popchnę dźwignię na maksa do przodu to słyszę jak silnik pracuje pod obciążeniem. Pług do odśnieżania mam zawieszony na tuzie z tym, że nie podnoszę tuzem a siłownikiem, bo jest to pług z auta ciężarowego. Ostatnio podnosiłem pług i dźwignia zablokowała mi się w pozycji podnoszenia, pękł przewód i wypierdzieliło mi olej. Powinna się blokować? Czy trzeba przestawić coś tym czarnym pokrętłem? Jak za daleko ją popchnę w kierunku podnoszenia to blokuje się.
Przepraszam za moje może głupie pytania, ale wiedza na temat ciągników jest u mnie ograniczona. Co najwyżej mogę wam poopowiadać o koparkach i innych maszynach budowlanych :) bo na tym się znam dobrze.
Co do cewki to zawiozłem do elektronika samochodowego i polutował mi kabelki.

#52 Share kantek

kantek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 luty 2013 - 23:03

Problem z podnośnikiem EHR Witam. Mam problem z podnośnikiem w JD 6800 a więc wciskając przyciski w kabinie oraz przyciski na błotnikach podnośik nie działa. Sprawdzane były bezpieczniki, wszystkie ok. Natomiast robiąc ręcznie na silniczku krokowym podnoszenie działa, lecz opuszczenie niestety nie (dopiero jak się poskacze po laszach). Dziwi mnie również dziwny dzwięk przy ręcznym opuszczaniu(jakby coś przeskakiwało). Prosze o jakieś wskazówki jeżeli się ktoś miał juz taki problem.
Oraz kolejny problem który może być też zależny. A więc przy nabraniu pełnej łyzki z krokodylem tur nie może sobie poradzić żeby unieść na pełną wysokość. Regulacja z tyły czarnym pokrętem była już robiona. Czyżby był problem z pompą czy może coś z zaworkami? Mam nadzieję że post zobaczy również wjanusz23 widziałem jego wcześniejsze wypowiedzi były bardzo treściwe i konkretne. Pozdrawiam

#53 Share Hen123

Hen123

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 25 luty 2013 - 23:48

Problem z podnośnikiem EHR Najlepiej to wsystko rozbierz i bedziesz wiedzial co jest grane. A takie wrozenie nic nie da.

#54 Share kantek

kantek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 luty 2013 - 19:19

Problem z podnośnikiem EHR niestety nie pomogłeś kolego mi za bardzo

#55 Share Adasko

Adasko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, muzyka.

Napisany 27 luty 2013 - 08:52

Problem z podnośnikiem EHR Witam w moim 6900 wystąpił ten sam problem jak u kolegi wyżej. Proszę o pomoc. Z góry dziękuje
Na zdjęciach nasze gospodarstwo i nie tylko...

#56 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 18:34

Problem z podnośnikiem EHR witam panowie podczas orki wysadza mi pługi obrotowe kvernelandy (waga ponad 1200kg) siłownik na obrocie jest maksymalnie wykrecony żeby ostatni pług szedł jak najbardziej w ziemie ciegło tez odpowiednio ustawione jest dobrze dopóki nie wjade w cięzko ziemie wtedy automatycznie ostatnia skiba idzie do góry... wine pługa wykluczam cos musi być z ciągnikiem a bardziej z tą regulacja co jest te pokrętlo obok EHR od tego prawego ramienia, u mnie one wgl nie widac żeby działało... Prosze o jakąś pomoc z tym bo nie wiem jak tam sie zabrac za to i jak to wgl wygląda w środku... moze ktoś miał taki problem to byl bym wdzieczny za podpowiedz. Z gory dziekuje! ;)

#57 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 marzec 2013 - 20:43

Problem z podnośnikiem EHR Słuchaj może masz w EHR ustawione, że jak ciągnik ma cięzko to sobie sam unosi maszyne z tyłu, u mnie w reni jest taka opcja i moge ustawiaćczułość im cięzej tym bardziej sobie podnosi. Może masz takie coś ustawione na dużej czułości ???

#58 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 20:50

Problem z podnośnikiem EHR ja mam ta pokretlo ustwione na 3 i wszystko jest git

#59 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 22:50

Problem z podnośnikiem EHR no właśnie kreciłem tym pokretłem i to nic nie dawało dalej to samo... wkońcu byłem w desperacji że chciałem przyspawać te ramie na stałe żeby sie nie kreciło do obudowy i był by świety spokój ale odszedłem od pomysłu... jakbym wiedział jak to jest zbudowane tam w środku to bym to jakos odpiał czy coś.... chyba ze to jakaś błachostka z elektroniką... Panowie prosze o pomoc...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share read

read

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 17:24

Problem z podnośnikiem EHR Mam takiego JD ale do orki nie używam , co podejrzewam sprawdź miernikiem czy ci wogóle te pokrętło działa