Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z podnośnikiem EHR

78 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pw34

pw34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 24 kwiecień 2011 - 17:09

Problem z podnośnikiem EHR Witam!
Niedawno kupilem john deera 6400 z 1995 roku, mam problem z podnosnikiem. Mianowicie raz dziala raz nie dziala, jesli dziala to nie dziala tak jak powinien. Pokretla sterujace predkoscia opuszczania i wysokosci podnoszenia nie dzialaja. Byl u mnie juz 2 razy serwis johna. Mialy byc potencjometry jednak nie. Wymienili czujnik polozenia(900zl), dalej to samo. Teraz Pan serwisant wymyslil ze to wina oprogramowania ktore musi sprowadzic z niemiec. Czy ktos ma jakies pomysly?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z podnośnikiem EHR Dzisiaj, 19:56
  •  

#22 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 18:43

Problem z podnośnikiem EHR temat ciekawy i wart uwagi a co do serwisu to radze zmienic. W razie pytan to znajdziesz mnie na PW POZDRAWIAM.

#23 Share pw34

pw34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 14:21

Problem z podnośnikiem EHR Czy ktos zna jakis serwis z okolic Rypina woj. kuj-pom? Wiem ze mogilno jest dobre, ale moze cos blizej godne polecenia?

#24 Share KiepskiT6030

KiepskiT6030

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 18:37

Problem z podnośnikiem EHR Witam kolego spróbuj w LIPNICY amrol http://www.amrol.pl/

#25 Share pw34

pw34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 09:10

Problem z podnośnikiem EHR No właśnie "fachowcy" z lipnicy beda teraz 3 raz. Zobaczymy co teraz powiedza. Powoli krew mnie zalewa...

#26 Share pw34

pw34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 27 kwiecień 2011 - 15:28

Problem z podnośnikiem EHR Problem rozwiazany. Problem w elektryka. z prawej strony pod schodami bylo zwarcie. To co powinni zrobic za pierwszym razem zrobili na koniec...

#27 Share power2347el

power2347el

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 03 maj 2011 - 12:07

Problem z podnośnikiem EHR Witam, mój john 6600 też ma problem z podnośnikiem, mianowicie wogóle przestał działać, nagle a tak wrzystko było ok!!!!!!
Czytam uważnie wasze posty i mam pytanie o co chodzi dokładnie z usuwaniem luzów na górnej czy dolnej belce???

#28 Share power2347el

power2347el

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 08:30

Problem z podnośnikiem EHR A być może przyczyną jest rozkalibrowanie układu, czytałem kiedyś o tym, najprawdopodobniej podnośnik wymaga nowej kalibracji a jak wygląda ten proces dokładnie trzeba by zapytać fachowca ale z tego co wiem to zawiesza się na cięgna 100kg i reguluje się pokrętłami odpowiednio ale jak dokładnie to nie wiem.
A sprawdź może jeszcze silnik krokowy który jest od podnoszenia jest on z tyłu za złączami a osią górną cięgien po zapaleniu pokręć delikatnie małą śróbką od góry podnośnik powinien reagować.

#29 Share pelak1122

pelak1122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 21 lipiec 2011 - 10:09

Problem z podnośnikiem EHR Witam podpinam się do tematu tyle ze w serii 6900 z 96r mam ten sam problem.Podnośnik podnosi dobrze jednak gdy chce opuścić to już nie jest tak dobrze i czasami opuszcza dobrze a czasami wogole,innym razem zaś trzeba trochę dopomóc a mianowicie ustać na ciegłach i trochę poskakać.

#30 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 21:33

Problem z podnośnikiem EHR Witam panowie mam problem ze swoim ciągnikem odrazu mówie że oleje wymienilem razem z filtrami. Problem polega na tym że jak podczepie jakąś maszyne na podnośnik to po podniesieniu do gory zaczyna on drgać góra dół (ramiona wykonuja ruch ok 4 cm na koncu ramienia) luzy na plecaku zlikwidowałem wiecej luzów nie widze czujnik położenia ten co jest obsadzony na tym wale z frezami tez jest ok nie widziałem zeby był wypracowany czy coś jak likwidowałem luzy. Co byście doradzili żeby to usunąc bo nie jest to zabardzo zdrowe dla ciagnika głównie pompy która cały czas podnosi i opuszcza ciężka maszyne. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share bobo4

bobo4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 21:48

Problem z podnośnikiem EHR Jak dla mnie wygląda to na funkcje tak jakby otrzęsywania maszyny oblepionej ziemią np. pługu. To znaczy po podniesieniu maszyny do samej góry ramiona podnośnika drgają przez kilka sekund. No chyba że tu jest inaczej to może niech wypowiedzą się posiadacze John Deerów.

#32 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 11:31

Problem z podnośnikiem EHR nie no pierwszy raz o takim czyms słysze. tutaj cały czas to trwa.

#33 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 17:30

Problem z podnośnikiem EHR @bobo4, gdzie spotkałeś się z taką funkcją bo pierwsze słyszę :)

Objawy są typowe dla nieszczelności w hydraulice, nie wiem czy w JD jest siłownik w korpusie czy na zewnątrz?

Te drgania są szybkie czy takie spokojne opuszczanie i podnoszenie?
Bo jeżeli to jest tak bardziej "na spokojnie" to jest to charakterystyczne dla usterki która charakteryzuje się to tym że pompa podaje olej do siłownika, ale on gdzieś ucieka, podnośnik opuszcza, wtedy reaguje czujnik położenia podnośnika i "włącza" podnoszenie żeby poziom ramion zgadzał się z tym zakładanym na początku, dlatego są takie ruchy ramion.
Sam siłownik może być szczelny, ale nieszczelność może być na drodze rozdzielacz-siłownik.

#34 Share bobo4

bobo4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 18:56

Problem z podnośnikiem EHR kris14 nie wiem czy taka funkcja jest w Johnach ale Ja w smoim Landini z 88r. pod siedzeniem mam pokrętło, które jak wkręce to przy podnoszeniu maszyny już przy górnej pozycji dodaje więcej gazu i ramiona podnośnika drgają przez kilka sekund ze sporą częstotliwością. I jak np. jakaś maszyna oblepi się ziemią to to jest bardzo pomocne bo nie trzeba tak często z kabiny wychodzić.

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 kwiecień 2012 - 19:02

Problem z podnośnikiem EHR

@bobo4, gdzie spotkałeś się z taką funkcją bo pierwsze słyszę :)

Objawy są typowe dla nieszczelności w hydraulice, nie wiem czy w JD jest siłownik w korpusie czy na zewnątrz?

Te drgania są szybkie czy takie spokojne opuszczanie i podnoszenie?
Bo jeżeli to jest tak bardziej "na spokojnie" to jest to charakterystyczne dla usterki która charakteryzuje się to tym że pompa podaje olej do siłownika, ale on gdzieś ucieka, podnośnik opuszcza, wtedy reaguje czujnik położenia podnośnika i "włącza" podnoszenie żeby poziom ramion zgadzał się z tym zakładanym na początku, dlatego są takie ruchy ramion.
Sam siłownik może być szczelny, ale nieszczelność może być na drodze rozdzielacz-siłownik.

W ciągniku z EHR nie ma takiego podbijania jak np w c-360. Siłowniki muszą być szczelne(inaczej leje się olej na ziemie), a podnośnik jest znacznie precyzyjniejszy, reaguje na minimalne opuszczenie, także podbijania nie da się wyczuć.

Ja bym obstawiał na problem z amortyzacją, zacząłbym od sprawdzenia sygnału podawanego na cewki EHR i amortyzatora. Jeśli któryś zawór otwiera się z częstotliwością szarpnięć to mamy podejrzanego. Pozostaje znaleźć przyczynę.

#36 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 22:06

Problem z podnośnikiem EHR kris- siłowniki sa na zewnatrz
mariusz- sprawdze sam ten sygnał podawany na cewki w ehr? mi to sie tak zdaje że on puszcza na jakims rozdzielaczu olej a czujnik położenia reguluje te wysokośc do zadanej na suwaku. tylko gdzie ten rodzielacz jest w JD i jak go zregenerować bo to niestety nie jest tak łatwe jak w ursusie ;p

#37 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 22:28

Problem z podnośnikiem EHR Długo masz ten ciągnik?
Przestaw sobie dociążanie na pozycyjne i sprawdź.
Sprawdź podnosząc samym pokrętłem (lub suwakiem zależnie odmodelu) od poziomu zagłębienia maszyny uzyskując maksymalne podniesienie maszyny.

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 kwiecień 2012 - 22:33

Problem z podnośnikiem EHR Nie wiem gdzie on jest w JD, w MF np. zamocowany jest na plecaku. Rozdzielacz ehr ma 2 cewki, od opuszczania i podnoszenia. Wystarczy, że pomierzysz napięcie jakie jest na nie podawane. Na dobrą sprawę to nawet je słychać(słychać działanie rozdzielacza). Prędzej będzie to usterka programowa- sterownik wysyła złe impulsy, sama mechanika raczej się nie psuje.

#39 Share zetor1111

zetor1111

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 314 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 13:41

Problem z podnośnikiem EHR jankris- no włąśnie te dociążenie sprawdzałemw każdej pozycji i dalej to samo. a co do tego podnoszenia o ktorym pisałeś to zabardzo ne rozumiem ;p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share romus77

romus77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 07:28

Problem z podnośnikiem EHR witam mam taki problem podnosze maszyne podnosnikiem zatrzyma sie i nagle szarpie podnosnikiem tak ze operator buja sie z ciagnikiem co to moze byc ze opuszcza szybko gora dol?? a jak zgasze to nie opusci nawet na milimetr...wymienilem czujnik od poziomowania co jest od strony kabiny ale nic to nie pomoglo prosze o pomoc
Temat przeniesiony do odpowiedniej kategorii forum

Edytowany przez danielhaker, 25 kwiecień 2012 - 12:58.