Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z podnośnikiem EHR

78 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ZUBR

ZUBR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 kwiecień 2008 - 19:29

Problem z podnośnikiem EHR Witam ! Mam do was Panowie pytanie odnośnie podnośnika. Być może komuś z Was przytrafił się ten sam problem lub miał styczność z podobną sytuacją . Otóż mój JD "podnosi i opuszcza " (szarpie) podnośnik. Jest to bardzo uciążliwe podczas pracy w polu a w szczególności w orce . Po odłączeniu układu (elektronicznego) podnośnik był stabilny . Siłowniki były testowane i są w dobrym stanie .Czekam na wasze odpowiedzi i podpowiedzi ;) Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z podnośnikiem EHR Dzisiaj, 00:17
  •  

#2 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 08:13

Problem z podnośnikiem EHR Najprawdopodobniej jest skopany czujnik kontroli wysokości podniesienia TUZ i przez to wariuje. Znajduje się on na mocowaniu obudowy wału górnych ramion TUZ. Gdzieś na środku. Jak podejdziesz od tyłu ciągnika to jak patrzysz na ten wał to czujnik jest za nim.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#3 Share ZUBR

ZUBR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 12:05

Problem z podnośnikiem EHR Dziś zadzwonię do serwisu i zapytam się o ten czujnik . Dzięki za szybką odpowiedz i czekam na dalsze wasze sugestie .
EDIT: Zauważyłem , iż wałek z frezami jest lekko wyrobiony. TO może przyczynić sie do takich cyrków ?;)

#4 Share mati136

mati136

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 20 kwiecień 2008 - 19:03

Problem z podnośnikiem EHR może tak

#5 Share papabryl

papabryl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 00:58

Problem z podnośnikiem EHR Witam mam mały problem z podnośnikiem, mianowicie w pozycji podniesionej maszyna caly czas pływa (podnoszenie i opuszczanie na zmiane) może ktoś posiada procedure kalibracji podnosnika albo wie jak taką operacje przeprowadzic. Zawór podnośnika raczej jest ok poniewarz po zgaszeniu ciagnika w pozycji podniesionej maszyna nie opada. Innym moim zmartwieniem jest dosc wolno działajacy rewers czy moze wie ktos jak się go reguluje.

Za wszelką pomoc z góry dziekuje.

#6 Share kor

kor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 12:04

Problem z podnośnikiem EHR

Witam mam mały problem z podnośnikiem, mianowicie w pozycji podniesionej maszyna caly czas pływa (podnoszenie i opuszczanie na zmiane) może ktoś posiada procedure kalibracji podnosnika albo wie jak taką operacje przeprowadzic. Zawór podnośnika raczej jest ok poniewarz po zgaszeniu ciagnika w pozycji podniesionej maszyna nie opada. Innym moim zmartwieniem jest dosc wolno działajacy rewers czy moze wie ktos jak się go reguluje.

Za wszelką pomoc z góry dziekuje.

Witam kolego kalibracja to trudna sprawa i raczej bez serwisu się nie obejdzie, kiedyś miałem podobny przypadek , wyciśćiłem sprężonym powietrzem czujnik wysokośći podnośnika i działa do tej pory bez zastrzeżeń.

#7 Share papabryl

papabryl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 23:17

Problem z podnośnikiem EHR Już czyściłem, nawet mam już zregenerowany trzpien od pomiaru siły uciągu, teraz został mi plecak do wytulejowania bo jeszcze ma luz a jak to nie pomoże to pozostanie jedynie kalibracja.

#8 Share naprawaelektronikirolnicze

naprawaelektronikirolnicze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 wrzesień 2010 - 22:33

Problem z podnośnikiem EHR Procedura nie jest aż taka trudna tylko zastrzeżona przez serwis .100kg na ramiona rozgrzać olej i można kalibrowć.

#9 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 10 wrzesień 2010 - 20:01

Problem z podnośnikiem EHR Zlikwiduj luzy na plecaku wymien potecjometr wysokosci i sprawdz czy te plestikowe zeby sie nie sciely i juz wtedy powinien podnosnik dzialac bez zarzutu. ale w pozniejszym czasie musial by ktoz i tak skalibrowac ten potencjometr :blink: pozdrawiam
powiedz tylko jeszcze jaki masz rewers i na czym polega jego powolna reakcja?

#10 Share piotrols

piotrols

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 03 październik 2010 - 17:25

Problem z podnośnikiem EHR Widzę że Pan unki ma dużą wiedzę o traktorach john deere. Ja miałbym pytanie do Pana w sprawie podnośnika, a mianowicie mam problem z podnośnikiem w john deere 6800. Po odpaleniu nie che podnosić podnośnik, muszę szarpnąć trakorem do przodu podczepioną np maszynę, trochę zacznie szrpać(podnosić do pewnego poziomu) i po chwili podnosi normalnie. Potem można jeździć cały dzień i chodzi sprawnie bez jakiegokolwiek kłopotu. Czy może to wina czujnika siły uciągu? Jeśli tak jak go wymontować bo nie mogę go znaleźć w katalogu. Może zna Pan nazwę po angielsku tego czujnika? będę bardzo wdzieczny za pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share unki

unki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 03 październik 2010 - 19:04

Problem z podnośnikiem EHR Draft sensor pod taka nazwa znajdziesz go w katalogu. Tylko ja bym sie wstrzymal z wymiana czujnika bo jest to troche dziwny przypadek a mianowicie gdy problem tkwi w czujniku uciagu to nie ma prawie wogule regulacji na potencjometrach i na suwaku od podnosnika. Moze problem tkwi w potencjometrze wyskosci a moze w jakims zaworze ciezko stwierdzic a osobiscie to sprawdzil bym czy nie ma luzow na belce uciagu i belce zawieszenia ramion a nastepnie jak wszysto jest ok to bym skalibrowal podnosnik gdy sie skalibruje to wszystko ok a jesli nie to postepuje zgodnie z kodami jakie wystapia w trakcie kalibracji. Tak wiec przykro mi ale chyba ciezko bedzie mi pomoc i jednoznacznie okreslic usterke.

#12 Share zyza

zyza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 18 październik 2010 - 19:09

Problem z podnośnikiem EHR witam ja tez mam problem z podnoszeniem w jd 6810 podnosnik po ok godzinie pracy podnosi i opuszcza powoli albo wogole sie zacina i wtedy trzeba zgasic ciagnik i chwile odczekac lub opuscic z blotnikow albo pobawic sie z tymi pokretlami przy potencjometrze i tym pokretlem za nim,ktore nie wiem od czego jest?

#13 Share piotrols

piotrols

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 24 październik 2010 - 13:06

Problem z podnośnikiem EHR Dziękuję unki za podpowiedzi. Usunąłem całkowicie luzy na górnej belce, bo były tak straszne że podczas orki doprowadziły do tego iż ramie przeskoczyło na frezie wałka. Wszystko jest na cacy teraz z górą, a na dolnej nie zauważyłem luzu. Po odpaleniu no kurcze znowu podobne efekty. nie chce podnosić. Za jakieś 5 minutek działa znowu bezproblemowo przez cały dzień. Dziwny ten mój podnośnik. Rozumiem iż kalibracja to trzeba odwiedzić serwis czy takie rzeczy u klienta na miejscu robią? Z jakim kosztem mniej więcej powinienem się liczyć? Ramiona i wał dość sporo mnie kosztowały. Swoją drogą Draft sensor nic takiego nie mogę poszukać w katalogu
(na stronie internetowej).

#14 Share pelak1122

pelak1122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 10:57

Problem z podnośnikiem EHR Witam pisze ponieważ mam problem z ciągnikiem JD 6900 i nie moglem znaleźć odpowiedzi na forum.
Problem polega na tym ze na pusto podnośnik tak jakby zacinał się i nie opuszczał się do końca i trzeba trochę mu pomoc w tym mianowicie dociążyć cięgla. Drugim mankamentem jest to ze czasami się zacina i nie chce się wogule opuścić, na konsoli coś się przestawia i tym pokrętłem od szybkości opuszczania można regulować wysokość podnoszenia a te pokrętło co powinno służyć do ustawienia wyskokosci podnoszenia niedziała. Jednak po kilku minutach się naprawia wszystko i wszystko wraca do normy,a i jeszcze jedno jak się zatnie to pompa gwiazda jak kolami się zkreca na max w któraś stronę.
Z góry dziękuje za pomoc

#15 Share mikon71

mikon71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 11:18

Problem z podnośnikiem EHR Najpierw sprawdz (jesli masz wyswietlacz EHR to pod klapka z regulacjami EHR,u) czy wyswietla sie cyfra 0 jesli tak to EHR jest sprawny mogą zacinac sie zawory lub zawór przeciażeniowy czytaj ciśnieniowy

#16 Share pelak1122

pelak1122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 14:14

Problem z podnośnikiem EHR EHR jest sprawny bynajmniej tak twierdził pan z serwisu. Jak sprawdzić czy to wina zaworów lub zaworu przeciążeniowego?

#17 Share mikon71

mikon71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 18:13

Problem z podnośnikiem EHR potwierdzeniem tego ze zawór cisnieniowy jest rozregulowany jest własnie ten gwizd zaworu wymontuj zawory od chydrauliki czyli cały rozdzielacz i daj jakies firmie która regeneruje hudraulike to samo zrób z rozdzielaczem od układu kierowniczego najprawdopodobniej jest to orbitrol, a tak woli scisłosci to masz go od nowego czy kupiłes?? niedawno

#18 Share pelak1122

pelak1122

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 18:29

Problem z podnośnikiem EHR Kopiłem go używanego w Niemczech i sprowadziłem go kilka lat temu. Napoczatku myślałem ze to filtry lub olej lecz pól roku temu było wszystko wymieniane i nadal tak jest. Ten rozdzielacz może coś tam szwankować ale dlaczego nie chce mi opuszczać na pusto do końca a pod obciążeniem bez problemu się opuszcza?

Pompa zaczyna gwizdać jak się blokuje podnośnik reaguje tylko na podnoszenie a na opuszczanie już nie czasami tym pokretełkiem od prędkości opuszczania można opuścić ,jednak po kilku minutach pompa normalnie pracuje i nic nie gwiazda i podnośnik pracuje normalnie w gore i dol.

#19 Share trener

trener

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 21:01

Problem z podnośnikiem EHR Witam, pytanie moje to czy podczas podnoszenia-opuszczania tymi przyciskami z boku jest możliwość ustawienia prędkości opadania, u mnie leci na łep, od niedawna posiadam JD 6800, maszyna super tylko to opadanie mnie wk.... Z góry dzięki za wszystkie porady

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 11 kwiecień 2011 - 21:26

Problem z podnośnikiem EHR Jak masz sówak za sówakiem jest taki dekielek plastikowy podnieś go i tam masz dwa pokrętła jeden od szybkości opuszczania a drugi od wysokości podnoszenia :)
Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!