Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 3320 cięzko pali, nawet przy dodatniej temperaturze.

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Piotr0509

Piotr0509

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 22:02

Zetor 3320 cięzko pali, nawet przy dodatniej temperaturze. Komplety naprawcze kupowałem naprawcze oryginalne tylko jest taka różnica, że oryginalnie miałem trzy pierścienie, a zakładałem na cztery, jednak jest różnica w komorze spalania na tłokach. W staruch tłokach miałem komorę 54 mm średnicy, a w nowych jest 48 mm. Pompę paliwową ustawiałem na wyczucie i ucho. Ustawiona jest na FULL przyspieszonym zapłonie i ciągniczek chodzi ładnie. Pali bez problemowo, na wszystkie tłoki od razu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 3320 cięzko pali, nawet przy dodatniej temperaturze. Dzisiaj, 23:12
  •  

#22 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 12:30

Zetor 3320 cięzko pali, nawet przy dodatniej temperaturze.

Informację mam z pewnego zródła.Powiedział mi to człowiek który naprawia pompy,pokazał mi sekcje i na tłoczku jest nacięcie które podczas rozruchu gdy pompa jest ustawiona na dawkę rozruchową pokrywa się z otworkiem w sekcji i mamy opóżniony kąt wtrysku.A jak trzeba ustawić kąt to nie jestem pewien jak jest dobrze czy na 10 czy właśnie na 22 podczas rozruchu ale to by dało podczas pracy ponad 30.Skoro tobie pali w -20stopni to powiedz jak ty masz ustawione bo ja mam na 10

Rozebrałem i sprawdziłem początek wtrysku i mam tak jak piszesz 10 stopni przy gazie na max i 22 stopnie przy gazie ustawionym tak jak dla wolnych obrotów i pali super jak wyżej pisałem, zastanawia mnie dlaczego instrukcja podaje 25+1 stopni.

#23 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 09:49

Zetor 3320 cięzko pali, nawet przy dodatniej temperaturze. wstawiłeś komplety od starszej serii (mniejsza komora ,4 pierścienie) . Dostępne w sprzedaży są dwa rodzaje ,ale i nawet te sygnowane "zetor parts oryginal" ,wszystko na to wskazuje , nie są takie jakie idą na montaż fabryczny!

nowy

#24 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 10:38

Zetor 3320 cięzko pali, nawet przy dodatniej temperaturze. Ja mam 7211 i tam jest 22 ale nie jestem tego pewien .Czyli dobrze mamy ustawione.Ja spróbowałem teraz uruchomić ciągnik na mrozie i było -10 stopni i się udało.Bardzo się żdziwiłem ale w tamtym roku były włożone nowe zestawy takie same jak fabryczne oraz cienkie uszczelki 1,2 ,myślę że one pomogły.Kręciłem śrubkami w pompie i znalazłem taką która odpowiada za zwiększenie dawki rozruchowej i ją zwiększyłem .Ciągnik jest od nowego i przez 22lata nie odpalał poniżej zera .Uszczelki były grube ,mierząc cztery suwmiarką wychodziło 7mm a te nowe 4,8mm .

#25 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 10:46

Zetor 3320 cięzko pali, nawet przy dodatniej temperaturze. Możesz dokładniej opisać która to śrubka wiem że jest pod tą pokrywką z tyłu pompy.

#26 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 11:08

Zetor 3320 cięzko pali, nawet przy dodatniej temperaturze. Tam jest 5 śrub ,daj zdjęcie bo nie pamiętam .

#27 Share Piotr0509

Piotr0509

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 19:23

Zetor 3320 cięzko pali, nawet przy dodatniej temperaturze. Czyżby mniejsza komora sprawiła, ze Ciągnik będzie miał mniejszą moc?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 22:29

Zetor 3320 cięzko pali, nawet przy dodatniej temperaturze. Okaże się w praniu.W c 330 tak się dzieje ale to jest inna komora.

#29 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 12:21

Zetor 3320 cięzko pali, nawet przy dodatniej temperaturze. Komora mniejszej średnicy ale pojemność może być podobna.Najlepiej to sprawdzić np strzykawką,ile wejdzie płynu.

#30 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 23:19

Zetor 3320 cięzko pali, nawet przy dodatniej temperaturze. Witam
Panowie jeśli to w czymś pomoże to udostępniam wam zdjęcie regulatora pompy
Dodany obrazek

Edytowany przez Radekk, 20 marzec 2013 - 23:20.

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#31 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 10:31

Zetor 3320 cięzko pali, nawet przy dodatniej temperaturze. Fajne zdjęcie. Wiem że ta mała śrubka zboku w korpusie służy do regulacji max. dawki, u siebie mam ją podkręconą o pół obrotu i ciągnik dużo żwawszy.

#32 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 17:48

Zetor 3320 cięzko pali, nawet przy dodatniej temperaturze. A mi się wydaje że to ta środkowa jest od dawki max.

Edytowany przez krzysztofz14, 21 marzec 2013 - 17:51.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share TomaszNowak

TomaszNowak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • Lokalizacja:Województwo Łodzkie Miejsctowość Redzeń Nowy / Koluszki
  • Zainteresowania:Rolnictwo / Modernizacja Maszyn / Remonty Maszyn (odnowa)

Napisany 29 marzec 2013 - 10:58

Zetor 3320 cięzko pali, nawet przy dodatniej temperaturze. Udało wam się dojść do ładu z tym zapalaniem zetora ja mam podobny problem na mrozie odpala za 3-5 razem zależy czasem dłużej a jak zapali to kopci jak lokomotywa trochę pochodzi i pracuje prawidłowo na wszystkich cylindrach.