Skocz do zawartości

Zdjęcie

wydzierżawienie ziemi

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 25 luty 2013 - 18:11

wydzierżawienie ziemi Witam.nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam nowy,a jeśli taki istnieje to proszę o przeniesienie .Mam okazję wydzierżawić 3h łąki i 3h ziemi ornej związku z tym mam pytanie odnośnie umowy ,pani w gminie powiedziała ze umowę możemy sporządzić sobie sami ich to nie interesuje a o dopłatę na paliwo i dopłaty bezpośrednie będę mógł składać wniosek.tylko mam takie pytanie co zrobić aby ta dzierżawa była dołączona do mojego podatku i jak i gdzie sporządzić takom umowę aby nie dać się nabrać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wydzierżawienie ziemi Dzisiaj, 23:17
  •  

#2 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 25 luty 2013 - 18:45

wydzierżawienie ziemi Teraz są takie czasy ze nawet taka ilość ziemi moim zdanie powinna umwa być sporzedzona u notariusza . obje strony są zabezpieczone a i o wszystko mozna sie ubiegać zgodnie z prawem
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 25 luty 2013 - 18:46

wydzierżawienie ziemi chyba musisz ją "zarejestrować"w urzędzie gminy, chyba..albo w geodzezji..nie pamiętam już dokładnie..a nie lepiej zawerzeć w umowie że ty płacisz podatek? sciągnij sobie gotowy wzór z internetu. można umowę zawrzeć u notariusza ale jak dla nie to strata pieniędzy przy 6 ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share oaxis3333

oaxis3333

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja ,RoślinnośĆ , ZwierzętA , elektronika , komputery , fotgrafie, ODPOCZYNEK z rodziną :)

Napisany 25 luty 2013 - 18:48

wydzierżawienie ziemi http://www.agrofoto.pl/forum/topic/54903-dzierzawa/page__hl__+dzierzawa#entry991447
tu sobie poczyta jbo chyba coś kiedyś widziałem ...... a tak poza tym to nie trzeba zrobić umowy z notariuszem ? i wpisać sobie grunty do ewidencjii???

Edytowany przez oaxis3333, 25 luty 2013 - 18:49.

Jesli pomogłem , okarz to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

Kupie ostatni korpus (słupice) do pługa unia tur 4+1 na zabezpieczeniu sprężynowym
pozdrawiam !