tomaszek_135

Renault 921-4 warty uwagi czy z góry przegrany?

Polecane posty

Rozglądam się ostatnio za jakimś większym ciągnikiem w niewielkiej cenie. Obowiązkowo z napedem, ( w przyszłości planowane jest dołożenie tura ) Natrafiłem na ofertę Renaulta jednak nie wiem czy warto porywać sie na taki egzeplarz. : http://otomoto.pl/renault-921-4-A264524.html . Powiedzcie mi co o nim myślicie, jak z częściami do renówek, jaka awaryjność i ogólnie czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek38    2

powiem tak dorzuć 5-10 tys i kup coś nowszego tym bardziej że ma być to główny traktor

choć sam nieraz myślę o takim starszym i tańszym ale jako drugi zamiast 60-tki

silnik ten sam co w nowszych żółtych skrzynia podobna itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

nie widziałe jescze takiego modelu .... filtry napewno dostaniesz gożej z resztą ... w internecie też nie maza dużo info na jego temat więc zbyt ciekawy nie jest :P ja tobie odradzam lecz wiadomo to jest tylko moje zdanie ..... kup coś polskiego zetora badz ursusa a dłużej ći wytrzyma niż inne ..... ten ryk silnika w polskich ......!!!!! mmmm


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też znalazłem mało informacji na temat tego modelu. Nie chce pózniej kombinować z kupowaniem części itp. Może lepiej bedzie kupić dobrą 385 ale z napedem. Częsci dużo, a i mocy dość. ? No chyba że jakiś zetorek mi wpadnie w międzyczasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak tylko jak pojeździ tą Renówką to do Ursusa po prostu nie będzie się chciał przesiąść..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że komfort jest nieporównywalny, cena jest podobna jednak boje się że jeśli coś się stanie to bedę jeździł miesiąc za jakąś częścią a praca bedzie stała. 80-tka też nie byłaby zła. przynajmniej jak na moje gospodarstwo i czas jaki spedzam " za kółkiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

a co ta renówka ma takiegi idealnego? wszystko mechaniczne napęd 4x4 pneumatyka hamulców .... ursusy też to maja dodatkowo siedzenie pneumatyczne fakt jeżdzić bedzie się dobrze hmmm ale jak padnie coś a kiedyś napewno to się stanie to już nie będzietak miło ściągać części z za granicy w dwukrotnie badz trzy drożej niż jechać do sklepu i kupić odrazu dla ursusa ......


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

ursusy sa nawet dobre ale mam 3p i skrzyni co dwa lata cos się pierdzieli może dla tego że dużo częsci jest z tkz rzemiosła ja proponuje jd renault czy masseya ale nie kupuj takich starych przynajmniej 85-86.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Dobry wybór u nas kupił gościu jesienią 981 i chwali sobie że małe spalanie i nie chce słyszeć o ursusie czy zetorze. Z częściami się nie martw mamy XXI wiek i wszystko da się kupić nie tak jak w latach 80-tych. Każdy dealer Claasa ma części do Reni na zamówienie 1-3 dni i to są twarde traktory i miesiąc temu ja kupiłem 110.54 i znajomy kupił 751.4s. Ja osobiście polecam u nas jest kilka Reni i dostają po d*p.. i każdy z nich zadowolony i nie porównujmy do 385 :) Bo renia 75 koni przeciąga na betonie każdą 914 :) A to za to że ursusy itp mają moc liczoną na silniku a zachodnie sprzęciory na uciągu i ja swoją 100 konną mogę z przyjemnością przeciągnąć ursusa 12 :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

poszukaj cos bardziej popularnego, np 851.4 http://allegro.pl/renault-851-4-z-turem-i3042089141.html http://allegro.pl/renault-851-4s-i3044822273.html

no chyba ze ma to byc jednak 6cyl.

ze starszych jeszcze 1181. 4 a troche nowsza 113.14

@zetor3011 nalezy zaznaczyc ze renie maja lekki tyl, w ursusie jet kilka kilo na kolach a jednak nie daje rady


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123p    1

a z częściami do silników mwm nie ma najmiejszczego problemu. silniki proste w konstrukcji że można samemu rozbierać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

ten ryk silnika w polskich ......!!!!! mmmm

 

To chyba kolega nie słyszał silnika MWM 6cyl. Piękny dźwięk. Czułe na gaz i wspaniale wkręcają się na obroty.

Ostatnio znajomy bardzo podobnego sprowadził. Poprawiałem instalacje w nim. Był troszkę w gorszym stanie wizualnym, ale piękna maszyna.

Dołożyć 5-10tyś.zł. łatwo powiedzieć. A za co kupić maszyny do niego? Będzie ganiał z pługiem od C-360?

 

Myślę że z częściami nie będzie takiego problemu. Musiał by być i przy nowszych Renówkach a nie ma.

Uważam, że wart uwagi, ale decyzja należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

A co to za skrót MWM ?


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

co za skrót to nie wiem dokładnie, ale oznacza że silnik jest Fendta ;) i zgadzam się pięknie pracuje ... śmiem twierdzić że ładniej od polskich 6... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

Motoren Werke Mannheim

czyli w tlumaczeniu na nasz zaklad/fabryka silnikowy/a w Manhaim

@FINN nie ze silnik Fendt'a, choc wiele osob uzywa takiego skrotu, ale jesli juz byc poprawnym to silnik jak w starszych Fendt'ach, obecnie jak sie nie myle produkowane pod marka DF

dzwiek 6 piekny, szczegolnie na poziomym tlumiku


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek38    2

TYLKO NIE URSUS I ZETOR kup renie i nie myśl o ursusach i zetach ja też miałem taki sam problem 3 lata temu dziś mam 110 i bym nie zamienił za takiego ursusa i zeta co jest wart i 60-70 tys pln

kolega też sprzedał swojego 1614 i kupił renię i dziś by nie wrócił do niego za dopłatą

a części do niego kupisz nie martw się

mój kolega mówi tak że części są 5-8 x droższe ale 10-12 x więcej wytrzymują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

zamo to ze silnik kreci 20 tys. godzin (nie mylic z mth, jak to w ursusie) o czyms siwadczy

czesci moze i drozsze, ale remontow nie robisz przez kilka badz kilkanascie lat


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

te silniki MWM sąmontowane w fendach reniach i DF?


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

W DF nie :) Zajebi... traktory ! U nas w kiszonkach latają tylko Renatki i Fendty ze względu na ekonomikę :)


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po jasnego groma Ci sie czlowieku pchać w ursusa czy zetora?? Przecież to jest pastwa!!! Ciagnik słyszysz a nie widzisz, paliwożerny że to bajka!!! Przecież to jest coś strasznego!!! Ja kupiłem Renajze na jesień i tylko troche nią poorałem bo tylko 15 ha. Ale przesiadłem sie z Pronara 82TSA 90KM na Renie 155.54 145KM i spalanie jest tylko odrobine wieksze!!! :) Co mnie strasznie zdziwiło :P I jest teraz u mnie tylko jedno pytanie... Czy to Pronar tak dużo pali?? Czy to Renajza tak mało!!! :D

 

Ale i tak polecam Renie!!! Wytrzymałe, Mało Awaryjne, Mało Paliwożerne, Cześci Spokojnie Dostępne :):P


Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jestem szczęśliwym posiadaczem RENAULT 921-4S z 83r. Kupiłem go 2 lata temu w Niemczech od pierwszego właściciela i jestem zadowolony. Miał zrobione 7 tyś. Posiadam do niego wszystkie papiery (książkę serwisową). Jak do tej pory nic się nie zepsuło. Kilka moich sugestii:

1) bardzo oszczędny silnik :)

2) dobry komfort w kabinie :)

3) bezawaryjne (do tej pory) :rolleyes:

4) silnik MWM coś pięknego można się zakochać :wub: od pierwszego ryku a tak nawiasem Fend nie robił i nie robi żadnych silników

5) części zamienne - nie mam pojęcia bo do tej pory nie potrzebowałem :D , ale nie ma najmniejszego problemu (droższe = wytrzymalsze)

Ciągnik idealny do orki (konstrukcja dolnych ramion, jeżeli lemiesz zaczepi o kamień cały pług wychodzi z pracy, ramiona wysuwają się i momentalnie wracają z powrotem pług znowu wraca do zadanej głęboości) pług nie zerwał do tej pory żadnego zabezpieczenia.

GODNY POLECENIA (więcej na priv)


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek2211    0

Witam,jeżeli ktoś potrzebuje części lub pomocy w naprawie ciągników Renault,Deutz,Case,John Deere,Massey Ferguson zapraszam najlepiej kontakt telefoniczny z powodu braku czasu..Prowadzimy sklep z częściami nowymi i używanymi do tych marek.Pozdrawiam i zapraszam. tel:518 859 975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Mam instrukcję obsługi - czynności konserwacyjne, dane techniczne, schemat bezpieczników - niestety wszystko po niemiecku, ale jest dużo obrazków dla nie znających j. niemieckiego. Katalogu części nie posiadam. To co mam mogę przesłać na maila zainteresowanym.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj